Fatsa Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Fatsa Hakkında

Fatsa Hakkında

Karadeniz’in en güzel şehirlerinden Ordu’nun şirin bir ilçesi olan Fatsa; hamsi kargana, pazı burması ve lahana çorbası gibi yemeklerinin yanı sıra muhteşem doğa güzellikleriyle de çok sevilen bir yer. Karadeniz kültürünü keşfe çıkabileceğiniz Fatsa ilçesinde tarihleri milattan öncesine kadar uzanan pek çok tarihi yeri de gezme şansı bulacaksınız. Her mevsim farklı bir doğal güzelliği size sunacak olan Fatsa’da Karadeniz’in yemyeşil doğası içinde huzur içinde dinlenebilir ve unutulmaz zamanlar geçirebilirsiniz.

Ordu merkezine sadece 50 km uzaklıkta bulunan Fatsa’nın en büyük gelir kaynağı fındık yetiştiriciliğinden geliyor. İlçede üretilen fındıklar dünyanın dört bir yanına ihraç ediliyor. Verimli toprağının dışında tarihi güzelliklerle de çevreli olan Fatsa, güzelliğinden dolayı son yıllarda popüler olan Karadeniz turlarının da değişmez duraklarından biri haline geldi. Fatsa gezinizde ilk görmeniz gereken yerlerden biri olan görkemli Bolaman Kalesi’nin tarihi Pontus Rum İmparatorluğu dönemlerine kadar uzanıyor. 65 metrelik bir gözetleme kulesine de sahip olan Bolaman Kalesi’nden bölgenin çarpıcı manzaralarını izleyebilir ve harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Fatsa’da görebileceğiniz başka bir etkileyici kale de Cıngırt Kalesi. M.Ö. 3000 yıllarına kadar uzanan tarihiyle ülkemizin en eski kalelerinden olan Cıngırt Kalesi’nin en önemli özelliği ise kayalara oyulan tüneller. Bu benzersiz tünellerde yürüyebilir ve kale alanını keşfe çıkabilirsiniz.

Fatsa ilçesi tarihi güzellikleri kadar doğal güzelliklerinden dolayı da çok seviliyor. Fatsa gezinizde mutlaka uğramanız gereken yerlerden biri olan Fatsa Adası, sahilden 2 km mesafede bulunan ve teknelerle ulaşabileceğiniz büyüleyici bir yer. Tek bir kayadan oluşan adada hiçbir bitki bulunmaz ama bu ıssız adayı etkileyici kılan bir deniz feneri yer alır. Efsaneler bu adaya denizin altından ulaşan bir tünel de olduğunu söylüyor. Tekne gezileriyle hem Fatsa Adası’nın hem de adada tek başına duran deniz fenerinin harika fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Fatsa’nın en sevilen mesire alanlarından biri olan Gaga Gölü ise Fatsa merkezine sadece 10 dakika uzaklıkta. Bir heyelan gölü olan Gaga Gölü’nün derinliği 5 metre ve göl, yağmur ve kar sularıyla oluşmuş. Kadife ve sazan balıklarının yüzdüğü gölde balık avlama turlarına katılabilir ve temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz. Fatsa’da şifa arayanların ziyaret ettiği bir yer olan Sarmaşık Kaplıcaları ise Fatsa merkezine 10 dakika uzaklıkta bulunuyor ve doğal güzelliklerin ortasında şifa bulmak isteyen yerli ve yabancı turistleri kendine çekiyor. Sarmaşık Kaplıcaları’nın 47 derecelik sularının pek çok hastalığa iyi geldiği biliyor ve kaplıca binlerce yıldır insanlara şifa dağıtıyor.

Fatsa’da muhteşem manzaralar görmek için gidebileceğiniz bir yer olan Yalıköy de huzurlu bir Karadeniz sahil kasabası ve benzersiz manzarasından dolayı çok popüler. Sabah saatlerinde buraya uğrarsanız Karadeniz manzaraları eşliğinde lezzetli bir köy kahvaltısının tadını çıkarabilirsiniz. Kabakdağı Köyü de Fatsa’da organik tarımın başladığı ilk yer olmasından dolayı çok popüler. Bölgede Eko-Turizm çalışmalarının yapıldığı tek köy olan Kabakdağı Köyü’ne unutulmaz bir gezi yapabilir ve köyde üretilen organik ürünlerden satın alabilirsiniz.

Fatsa Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Fatsa Terminali’ne geldiğinizde dilerseniz yerel otobüs firmalarına ait yolcu servislerinin olduğu kısma yönelebilir ve ücretsiz olarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıca terminal dışında taksi ve minibüs durakları ile belediye otobüsleri de yolcular için bir alternatif oluşturuyor. Özellikle de dolmuş ve otobüslerin kalkış saatlerini takip ederek çok daha uygun fiyata ulaşımınızı sağlamanız mümkün.

Belediye Otobüsleri

Fatsa Belediyesi’ndeki özel halk otobüsleri, sayısal olarak merkezle kıyaslanmayacak düzeyde. Üstelik hafta içi de dahil olmak üzere çok erken saatlerde seferlerini tamamlıyorlar.

Yolcu Servisleri

Terminalin içinde bekleme alanlarının yanında ücretsiz servislerin hazır vaziyette beklediğini görebilirsiniz. Kalkış saatleri için satış ofislerinden hemen destek alabilirsiniz. İlçe terminalinde ortalama saatte bir ücretsiz yolcu servisleri hareket ediyor.

Dolmuşlar

Fatsa ilçesinde şu anda aktif olarak devam eden dört ayrı hat var. Terminalin önündeki duraklarda bekleyen minibüsleri değerlendirebilirsiniz. 10-12 kişilik bu dolmuşlar her 45 dakikada bir ilçe ve şehir merkezine gitmek için hareket ediyor.

Taksi

Şehrin merkezi noktalarına taksiyle ulaşmak genelde en çok tercih edilen yöntem oluyor. Terminalin ilçe merkezi içinde yer almasından dolayı taksi ücretleri genel anlamda makul düzeyde. 7/24 uygun bir taksi bulma olasılığınız yüksek.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Fatsa Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Fatsa otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Fatsa otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Fatsa otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Hangi otobüs firmalarının Fatsa seferleri bulunuyor?
expand_more
Ali Osman Ulusoy, Metro Turizm, Sema Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Fatsa seferleri düzenliyor.
expand_less