Çerkezköy Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Çerkezköy Hakkında

Her ne kadar İstanbul’un ilçelerinden biri olarak sanılsa da esasında Çerkezköy, Tekirdağ iline bağlı şirin bir yerleşim yeri. İstanbul sınırında yer alan Çerkezköy, hem İstanbul hem de Tekirdağ merkeze yakınlığı ile ön plana çıkıyor. Tekirdağ il merkezi, Silivri ve Çorlu ilçeleri Çerkezköy’den sadece yarım saatlik sürüş mesafesinde konumlanıyor. Adını Osmanlı-Rus savaşında buraya yerleştirilen Çerkezlerden alan Çerkezköy, eskiden Türbe Dere olarak anılıyormuş.

Nüfusu yaklaşık 135 bin olan Çerkezköy ilçesinde kış ayları soğuk ve kuru; yazın ise inanılmaz sıcak geçiyor. Bu nedenle Çerkezköy seyahatinizi ilkbahar aylarına denk getirmeniz daha uygun olacaktır. İstanbul, Tekirdağ, Bursa, Çanakkale, tüm Trakya illeri ve Marmara Bölgesi’ndeki şehirlerden otobüsle kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz Çerkezköy’e İstanbul’dan gidecekler Esenler Otogarı’ndan her 20-30 dakikada bir hareket eden otobüslerden birine binebilir. Esenler Otogarı’ndan Çerkezköy’e otobüsle ulaşmak yaklaşık 1-1,5 saat sürüyor.

İstanbul merkeze 110 km mesafedeki Çerkezköy ilçesinin meydanında yer alan tarihi saat kulesi ile seyahatinize hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz. Türkiye’nin önemli sanayi bölgelerinden biri olan Çerkezköy’de farklı kültürlerden izlere rastlamanız mümkün. Tekirdağ il merkezinden 61 km, Silivri’den 40 km ve Çorlu ilçesinden 25 km uzaklıktaki ilçede bir başka görülmesi gereken yapı ise tarihi Osmanlı dönemine kadar uzanan tarihi cami. Toplamda 297 kilometrekarelik bir alanı kaplayan Çerkezköy’ün merkezine çok da uzak olmayan Kapaklı beldesine giderek Tekirdağ mutfağına özgü lezzetleri tadabilirsiniz.

Çerkezköy Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Köy dolmuşlarının ve yolcu servislerinin rahatlıkla girip çıkabildiği, hediyelik eşya dükkanlarının ve otobüs firmalarına ait satış ofislerin bulunduğu bu büyük terminal, Fevzipaşa Caddesi üzerinde yer alıyor. Terminale şehir dışından ya da çevre ilçelerden/köylerden gelenler, şehir merkezine ulaşım konusunda hiçbir sıkıntı yaşamıyor.

Belediye Otobüsleri

Çerkezköy Terminali’nin çevresinde mavi minibüsler daha çok yer kaplasa da yolcuların yararlanabilecekleri bazı otobüsler de söz konusu. Terminalin hemen yakınında yer alan otobüs duraklarında bekleyebilir ve sizi merkeze götürecek olan otobüslere binebilirsiniz. Alacalı-Çerkezköy otobüslerinin güncel sefer saatlerini takip edebilir ve buna göre durağa doğru hareket edebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Çerkezköy Otobüs Terminali içindeki ofisler sizi ücretsiz yolcu servisleri konusunda yönlendirecektir. Buradan kalkan servisler sayesinde Tekirdağ şehir merkezi, Çerkezköy merkez, Çorlu, Sarayköy gibi önemli noktalara ulaşabilirsiniz. Kaçak yolcu binişlerini önlemek adına zaman zaman bilet kontrolleri yapılabiliyor. 

Dolmuşlar

Tekirdağ merkez ve Çerkezköy Terminali arasında ortalama 60 km’lik bir mesafe bulunuyor. Buna rağmen hem şehir merkezine hem de çevre il ve ilçelere ulaşım hizmeti veren mavi minibüsler, terminalin önünde uzun kuyruklara neden olabiliyor. Terminalin yenilendiği 2014 yılından bu yana mavi minibüsler terminal girişindeki güvenli noktalarda hizmet veriyor. 

Taksi

Yine aynı şekilde terminalin önünde yer alan bazı taksi duraklarına yönelerek uygun durumdaki taksilere binebilirsiniz. Taksi ulaşımı sayesinde köy ya da ilçelere çok kısa bir süre içinde ulaşma şansı yakalayabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Çerkezköy Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Çerkezköy otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Çerkezköy otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Çerkezköy otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Çerkezköy yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Çerkezköy 2 saat , İzmir - Çerkezköy 9 saat 30 dakika , Ankara - Çerkezköy 10 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Çerkezköy seferleri bulunuyor?
expand_more
Kale Seyahat, Pamukkale Turizm, Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Çerkezköy seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  2 saat schedule
 • İzmir
  9 saat schedule
 • Ankara
  10 saat schedule
 • Adana
  17 saat schedule
 • Bursa
  5 saat schedule
 • Antalya
  17 saat schedule
 • Trabzon
  18 saat schedule
map placeholder
expand_less