Çankırı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Çankırı Hakkında

Zengin kaya tuzu rezervleriyle dikkat çeken Çankırı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’ne dahil şehirlerden. Tarih boyunca ‘’Gangra’’ adı verilen eski bir kentin kalıntıları üzerine kurulan Çankırı’da geçmişte bir süre Bizanslılar ve Anadolu Selçukluları hakimiyetlerini kurdular. Daha sonra Osmanlı sınırlarına katılan şehir, özellikle bu dönemde mimari açıdan hayli hızlı bir gelişime sahne oldu. Neolitik Çağ’dan bu yana yerleşimin devam ettiği şehirlerden olan Çankırı’da başta cami ve türbeler olmak üzere turistik önem arz eden pek çok mimari yapı ile parklar, mağaralar ve çarşılar yer alıyor. Şehirde gezerken Selçukluların Çankırı’ya mirası olan önemli eserlerden Taş Mescit’i görebilirsiniz. 1200’lü yıllarda, I. Alâeddin Keykubat döneminde inşa edilen mescit özellikle birbirine geçmiş şekilde tasvir edilen yılan motifleriyle hayli dikkat çekici. Eğer Çankırı’nın bakir doğasını deneyimlemek isterseniz tilki, sincap ve geyik gibi pek çok hayvanın doğal yaşam alanı olan Ilgaz Dağı Milli Parkı’nın yolunu tutabilirsiniz. 1976 yılından bu yana ziyaret edilebilen park kış aylarında kayak sporuna merak duyanları ağırlıyor. Üstelik milli park ve civarında rahatlıkla birkaç gece geçirebileceğiniz konaklama tesisleri de yer alıyor.

Çankırı’nın diğer bir ilgiye değer özelliği ise yüzlerce yıllık ağaçlara ev sahipliği yapması. ‘Tabiat anıtı’ olarak adlandırılan ağaçların bazıları 200 hatta 300 yıldan daha uzun süredir yaşıyor. Kastamonu, Ankara, Karabük, Çorum ve Kırıkkale gibi şehirlerle komşu olan Çankırı’ya seyahat etmek için havaların henüz aşırı derecede ısınmadığı bahar aylarını seçebilirsiniz. Şehirde İç Anadolu’ya özgü iklimin tipik özelliklerine rastlanıyor. Kış geldiğinde etkili olan kar yağışının da etkisiyle hava eksili değerlere kadar inebiliyor.

Çankırı’ya özellikle Ankara ve İstanbul’dan otobüs seferleriyle rahatlıkla seyahat etmek mümkün. Türkiye’nin diğer şehirlerinden veya ülke dışından gelecek yolcular ise Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı’na düzenlenen uçuşları tercih edebilir, başkentten otobüse binerek Çankırı’nın yolunu tutabilirler. Kültürel anlamda hayli renkli bir yer olan Çankırı’da her yıl Temmuz ayında Keşkek Şöleni düzenleniyor. Yine Temmuz veya Ağustos aylarında şehri ziyaret edenler Kaya Tuzu Festivali ve Kurşunlu Baş Şöleni gibi organizasyonlar sayesinde keyifli anlara şahitlik edebilirler. Çankırı’dan alınabilecek ideal hediyelerin başında ise ‘’tuz lambası’’ geliyor. Ortamdaki havayı iyileştirme özelliğiyle bilinen lambanın dışında bakırdan yapılan kaplar da popüler alternatiflerden. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Çankırı Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Çankırı otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Çankırı otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Çankırı otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Çankırı yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Çankırı 7 saat 30 dakika , Ankara - Çankırı 2 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Çankırı seferleri bulunuyor?
expand_more
Özlem Seyahat, Çağdaş Güven Turizm, Ali Osman Ulusoy Türkiye’nin birçok şehrinden Çankırı seferleri düzenliyor.
expand_less