Çan Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Çan Hakkında

Türkiye’nin en batısında bulunan şehirlerden Çanakkale’ye bağlı Çan, günümüzde nüfusu 50 bini aşan bir ilçe. Lapseki, Biga, Bayramiç ve Yenice gibi ilçelerle sınırları çevrelenen Çan’da ekonomi genellikle yer altı kaynakları ile tarım üzerine kurulu. Özellikle hayli geniş bir alana yayılan linyit yatakları ve seramik üretimi sayesinde ilçe, Çanakkale’nin en hızlı gelişen yerleşimleri arasında bulunuyor. İstanbul, Bursa ve Balıkesir gibi büyük şehirlere giden yolların üzerinde yer alan Çan’a özellikle otobüsle ulaşım hayli rahat. Türkiye içinde pek çok şehirden direkt Çanakkale’ye kadar seyahat edebilir, bazı seferlerle doğrudan ilçeye ulaşma şansı bulabilirsiniz. 

Yüksek oksijen seviyesi sayesinde dünya çapında ünlenen Kaz Dağı’nın yakınlarında yer alan Çan’a dilerseniz şifalı bir tatil için seyahat edebilirsiniz. Bölgenin bazı hastalıklar üzerinde etkili olduğu bilinen sularından yararlanarak hem yenilenebilir hem de özellikle karaciğer ve idrar yolları rahatsızlıklarınızın azaldığını hissedebilirsiniz. Karşıyaka, Osman Efendi, İstiklal, Atatürk, Fatih ve Cumhuriyet gibi isimlerle bilinen mahallelerden meydana gelen ilçede nüfus şimdilerde en azından merkez kadar fazla sayılmaz. Ancak ilçe nüfusu yıl içinde Çanakkale’nin diğer ilçelerinden veya şehir dışından Çan’ı ziyaret edenlerle beraber biraz daha yükselebiliyor.  

Tarihi yapılar ve eserler konusunda en azından Çanakkale’nin diğer ilçeleri kadar şanslı olmayan Çan’da daha çok termal turizm ve doğal güzellikler ön planda. Bu sayede ilçeye seyahat ettiğinizde sevdiklerinizle birlikte Çan ve civarında yer alan muazzam piknik alanlarının keyfine varabilir, gece hayatı için ise Çanakkale şehir merkezindeki yerleri tercih edebilirsiniz. İlçenin Çanakkale merkeze uzaklığı ortalama olarak 80 kilometre ve bu mesafe üzerinde sürekli olarak çalışan minibüslerle yolculuk mümkün. Çan’a ayrıca İstanbul ve diğer şehirlerden dilerseniz uçakla seyahat edebilirsiniz. Ancak havalimanının ilçeye çok fazla yakın olmaması, bu seçeneği biraz daha güçleştiriyor. 

Çan Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İlçenin tam ortasında bulunan otobüs terminalinden yürüyerek veya yolculara sunulan pek çok ulaşım aracından birini seçerek kısa sürede ilçe merkezinde istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Çan Birlik Minibüsleri

Terminalden ilçenin her mahallesi ve caddesinin yanı sıra Çanakkale’ye de düzenli olarak ulaşım sağlayan Çan Birlik minibüslerinin durakları, terminal içinde bulunuyor. Çanakkale’ye sabah 06:30 ile 18:30 saatleri arasında her yarım saatte bir; ilçe merkezine ise her 15 dakikada bir minibüs bulabilirsiniz. Çan Birlik minibüsleri, Çanakkale’nin yanı sıra Lapseki, Biga, Erdemit ve Berham gibi turistik beldelere de her saat başı sefer düzenliyor.

Özel Halk Otobüsleri

Terminal önünde bulunan Millet Caddesi’ndeki duraklarından her yarım saatte bir kalkan özel halk otobüsleri ile ilçenin her yerine gitmeniz mümkün. Halk otobüsleri, sabah saat 06:30’dan gece 22:30’a kadar hizmet veriyor.

Taksi

7 gün 24 saat hizmet veren Çan Terminal Taksi ile de rahat ve kısa bir yolculukla ilçede her yere ulaşmanız mümkün.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Çan Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Çan otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Çan otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Çan otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Çan yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Çan 4 saat 30 dakika , İzmir - Çan 7 saat , Bursa - Çan 3 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Çan seferleri bulunuyor?
expand_more
Balıkesir Uludağ Turizm, Mardin Seyahat, Biga Kale Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Çan seferleri düzenliyor.
expand_less