Bulancak Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Bulancak Hakkında

Bulacak Hakkında

Giresun’un en güzel ilçelerinden biri olan Bulancak; yeşil alanları, doğal güzellikleri, yöresel lezzetleri, büyüleyici yaylaları ve tarihi yapılarıyla size harika bir gezi fırsatı sunuyor. Paşakonağı Yaylası, Bulancak’ın sen sevilen yaylalarından biri olarak aileleri kendine çekiyor. Açelya bahçeleri ve çam ağaçlarıyla dolu olan Paşakonağı Yaylası’nda Karasay Şelalesi kenarında piknik yaparak yılın bütün stresini üstünüzden atabilirsiniz. Paşakonağı Yaylası’nda aynı zamanda Çiğseli Gölü, Kızılot Çayırı ve doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz Geçilmez Vadisi de bulunuyor. Bu doğa güzellikleri arasındaki kamp alanlarında çadırınızı da kurarak birkaç gün geçirebilirsiniz. Bulancak’ın doğal güzelliklerini göreceğiniz bir diğer yer de Burunucu Köyü. Bulancak merkezine sadece 10 dakika uzaklıkta bulunan bu otantik köy, tertemiz plajları ve plaj çevresindeki ormanlık alanlarıyla yaz aylarının değişmez adreslerinden biri. Yaz aylarında Burunucu Köyü’nde bulunan Ayvasıl Plajı ve Ofran Plajı’nın berrak sularının da tadını çıkarabilirsiniz.

Bulancık’ın ünlü tarihi yapıları arasında yer alan Sarayburnu Camii, aslında 1987 yılında inşa edilmiş yeni bir cami. Sarayburnu Camii’nin en önemli özelliği ise Cumhuriyet döneminde inşa edilmesine rağmen tipik Osmanlı unsurlarını kullanan ilk cami olması. Mimar Sinan’ın inşa ettiği Şehzadebaşı Camii örnek alınarak tasarlanan Sarayburnu Camii’nde harika fotoğraflar çekeceksiniz. Acısu Kaya Kilisesi ise kayalar oyularak yapılan bölümleriyle çok etkiletici bir yapı. Acısu Mağarası’nı da burada gezme şansı bulacaksınız.

Bulacak, tarihi ve doğal güzelliklerini yanında Karadeniz mutfağının bir örneği olan yerel mutfağıyla da sizi etkileyecek bir yer. En sevilen Karadeniz lezzetlerinden olan karalahana diblesi, ısırgan püresi, mısır fasulye turşusu ve kiraz tuzlaması gibi lezzetleri Bulacak’ta kolayca bulabileceğiniz şirin yerel restoranlarda keyifle deneyebilirsiniz.

Bulancak Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İlçe merkezinin dışında, Ordu Giresun Sahil Yolu kenarında bulunan Bulancak Terminali’nden yolcuların kolay bir şekilde istedikleri yere gidebilmeleri için ücretli ve ücretsiz pek çok ulaşım aracı bulunuyor.

Yolcu Servisleri

Seyahat ettiğiniz otobüs firmasının size sunacağı ücretsiz yolcu servisi ile kısa sürede ilçede ana caddelere gidebilirsiniz. Yolcu servisleri, her yarım saatte bir otobüslerin varış peronu önünden hareket ediyor.

Minibüsler

Bulancak minibüsleri, ilçe merkezinin yanı sıra Giresun, sahil beldeleri ve köylere de ulaşım hizmeti sağlıyor. İlçe merkezine giden minibüsleri her yarım saatte; Giresun ve çevre ilçelere giden minibüsleri ise saat başı terminal içindeki minibüs peronunda bulabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Yolcular, belediye otobüsleri ile de terminalden ilçe merkezine gidebiliyor. Terminal çıkış kapısı önünde otobüs duraklarını bulabilir ve her yarım saatte bir bu durağa uğrayan terminal otobüsüyle Bulancak merkezine 5 dakika içinde gidebilirsiniz.

Taksi

Bulancak Terminali çıkış kapısı önünde hizmet veren taksi durağında 24 saat taksi bulma şansınız var. Taksilerle hem ilçe merkezine hem de sahil beldelerine kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Bulancak Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bulancak otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Bulancak otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Bulancak otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Bulancak yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Bulancak 14 saat 30 dakika , İzmir - Bulancak 18 saat , Ankara - Bulancak 10 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Bulancak seferleri bulunuyor?
expand_more
Ali Osman Ulusoy, Metro Turizm, Görele Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Bulancak seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  14 saat schedule
 • İzmir
  18 saat schedule
 • Ankara
  10 saat schedule
 • Adana
  15 saat schedule
 • Bursa
  15 saat schedule
 • Antalya
  17 saat schedule
 • Trabzon
  3 saat schedule
map placeholder
expand_less