Bozüyük Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Bozüyük Hakkında

Bozüyük hakkında

Bilecek şehrine bağlı Bozüyük ilçesi, Osmanlı döneminden kalan pek çok hazineyi gizleyen ve görülmesi gereken pek çok güzelliği olan bir yer. Bozüyük’te ilk görülmesi gereken yerlerden biri olan 1930 yılı yapımı Atatürk Köşkü, harika mimarisiyle ilçesinin simge yapıları arasında yer alıyor. Bozüyük merkezine 10 dakika uzaklıktaki İnönü Şehitliği ise İnönü Savaşları’nda şehit olan 844 askerin mezar anıtlarıyla mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında. Metristepe Zafer Anıtı da yine İnönü Savaşları’nda şehir olan askerler için yapılmış çok etkileyici bir anıt. Metristepe Zafer Anıtı’nın çevresinde bulunan bilgi panolarından bu önemli savaşlarda yer alan askerler ve komutanlar hakkında da bilgiler alabilirsiniz.

Bozüyük’ün Osmanlı dönemi yapıları arasında en ünlü olanı ise Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırılan Kasım Paşa Camii. Ünlü Osmanlı mimari Mimar Sinan tarafından yapılan camide klasik Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerini göreceksiniz. Kasım Paşa Camii o kadar sağlam yapılmıştır ki günümüze kadar sağlam bir şekilde kalmıştır. Caminin hemen yanında bulunan Kasım Paşa İmareti ise fenerleri ve çini süslemeleriyle mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında.

Bozüyük’ün doğal güzelliklerini görmek için ise gitmeniz gereken yerlerden biri olan Türbin Mesire Alanı, ilçe merkezine 10 dakika uzaklıkta yer alan ve yemyeşil doğasıyla çok sevilen bir yer. Piknik alanı dışında çocuk oyun alanları, çay bahçesi ve restoranlar da olan alanda harika zaman geçireceksiniz. Bozüyük’ün başka bir sevilen yeri olan Kömürsu Yaylası ise tertemiz havası, karaçam ve kayın ağaçlarıyla yayla turizmi konusunda ülkemizin gelişen yerlerinden biri. Burada doğal su kaynakları, doğa yürüyüşü yolları ve kamp alanları da bulunuyor.

Bozüyük Otogarı Hakkında

Bilecik ili, Bozüyük ilçesinin Kasımpaşa Mahallesi’nde bulunan Bozüyük Otobüs Terminali’nden Türkiye'nin bütün şehirlerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Onlarca otobüs firmasından hizmet alabileceğiniz Bozüyük Otobüs Terminali’ne şehir merkezinden kalkan otobüsler aracılığıyla varabileceğinizi belirtelim. Bilecik merkeze yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunan Bozüyük Otobüs Terminali’ne ilçe merkezinin birçok noktasından yürüyerek ulaşabilirsiniz. Vasıta kullanmak isterseniz de otogara sefer yapan dolmuşlara ya da taksilere binebilirsiniz. Çevre ilçelerden kalkan servisler aracılığıyla da Bozüyük Otobüs Terminali’ne gidebilirsiniz.

Halk Dolmuşu

Otogardan Bozüyük ilçe merkezine giden halk dolmuşları bulunuyor. Seramik Caddesi üzerinden 6 numaralı dolmuşa binerek ilçe merkezine ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Bozüyük Otobüs Terminali’nde hizmet veren otobüs firmalarının ücretsiz yolcu servisleri sayesinde şehir merkezine gidebilirsiniz. Fakat öncesinde hizmet aldığınız firmanın servis aracı olup olmadığını teyit etmenizi öneriyoruz.

Taksi

Otobüs terminalinin çok yakınında bulunan taksi durağından bir taksi tutabilir, istediğiniz noktaya hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Özel Araç

Bozüyük’ten Bilecik şehir merkezine ulaşmak için özel aracınızı kullanacaksanız Bilecik-Eskişehir yolunu takip etmeli ve Bilecik-Söğüt yoluna bağlanmalısınız. Yarım saatlik bir yolculuktan sonra şehir merkezine varmış olacaksınız.

Bozüyük Otogarı Hakkında

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde yer alan Bozüyük Otobüs Terminali’ne Türkiye’nin birçok kentinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehirlerarası otobüs firmalarının durak noktası olan Bozüyük Otobüs Terminali, ilçe merkezine 1.1 kilometre, Bilecik merkeze ise yaklaşık 40 kilometre mesafede bulunuyor. İlçenin Kasımpaşa Mahallesi’nde konumlanan terminale şehir merkezinden yüksek hızlı tren veya şehirlerarası otobüslerle ulaşabilirsiniz. İlçe merkezinden ise dilerseniz yürüyerek dilerseniz de taksi ya da dolmuş gibi vasıtalar kullanarak varabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Şehirlerarası otobüs firmalarının ücretsiz yolcu servisleri sayesinde bulunduğunuz noktaya yakın yerden yolcu servislerine binerek Bozüyük Otobüs Terminali’ne gidebilirsiniz. Fakat öncesinde hizmet aldığınız firmanın yolcu servisi aracı olup olmadığını sorgulamalısınız.

Halk Dolmuşu

Bozüyük ilçe merkezinden otogara giden halk dolmuşları bulunuyor. İlçe merkezindeki Ziraat Bankası önünden kalkan 6 numaralı halk dolmuşuna binerseniz, birkaç durak sonra Bozüyük Otobüs Terminali’ne ulaşmış olursunuz. Terminale gitmek için Seramik Caddesi durağında inmeniz gerekiyor.

Taksi

Hızlı ve konforlu bir şekilde Bozüyük Otobüs Terminali’ne ulaşmak isterseniz bir taksi tutabilirsiniz. Sarı renkli taksiler sizi en kısa sürede otobüsünüze yetiştirecektir.

Özel Araç

Bilecik şehir merkezinden Bozüyük Otobüs Terminali’ne varmak için özel aracınızı kullanmak da alternatifler arasında. Otogara varmak için Bilecik-Eskişehir yolunu takip etmelisiniz. Yaklaşık 40 kilometrelik bir yolculuktan sonra otogara ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Bozüyük Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Bozüyük
99 TL335 sa 9 dk
roomİzmir - Bozüyük
170 TL110 sa 15 dk
roomAnkara - Bozüyük
70 TL283 sa 57 dk
roomAdana - Bozüyük
210 TL3912 sa 8 dk
roomBursa - Bozüyük
30 TL491 sa 32 dk
roomAntalya - Bozüyük
179 TL207 sa 24 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bozüyük otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Bozüyük otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Bozüyük otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Bozüyük yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Bozüyük 5 saat , İzmir - Bozüyük 6 saat 30 dakika , Ankara - Bozüyük 4 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Bozüyük seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Anadolu Turizm, Pamukkale Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Bozüyük seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  5 saat schedule
 • İzmir
  6 saat schedule
 • Ankara
  4 saat schedule
 • Adana
  11 saat schedule
 • Bursa
  1 saat schedule
 • Antalya
  7 saat schedule
 • Trabzon
  16 saat schedule
map placeholder
expand_less