Boğazlıyan Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Boğazlıyan Hakkında

Yüzyıllardır şifa dağıtan termal sularıyla meşhur Boğazlıyan, Yozgat şehrinin güneyinde kurulan ilçelerden biri. Sarıkaya, Çandır, Şefaatli, Yenifakılı ve Çayıralan gibi diğer ilçelerle çevrelenen Boğazlıyan’ın ayrıca Kayseri ve Nevşehir’e de sınırı bulunuyor. Yozgat kent merkezinden ortalama 90 kilometre uzakta yer alan ilçeye bu özelliği sayesinde Kayseri ve Nevşehir üzerinden ulaşım da hayli kolay. Dilerseniz bu iki şehirde bulunan havalimanlarından birine uçarak yolculuk süresini kısaltabilir veya direkt olarak Boğazlıyan’a seyahat etmek için otobüslerden yararlanabilirsiniz. Hayli geniş bir ova ilçe çevrili ilçeye tren istasyonu oldukça yakın. Böylece özellikle Ankara gibi kentlere seyahat ederken demiryolu seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.  

İsmini ilçeyi kuran oymaktan alan Boğazlıyan’da ekonomik kaynaklar genellikle tarım üzerine kurulu. Üstelik ilçede yer alan Uzunlu Barajı da bu anlamda hayli önemli sayılıyor. İç Anadolu’nun tipik karasal iklim özelliklerini taşıyan Boğazlıyan’da özellikle hayli sert geçen kış aylarında soğuk rüzgarlar görülebiliyor. Bahar ve yaz ayları ise kısmen daha ılıman ve sıcak geçiyor. İlçenin civarındaki açık hava alanlarını gezerken aşırı soğuk veya sıcaklardan etkilenmemek adına ziyaretinizi bahar aylarında planlamanızda fayda var. Akköprü ve Hacı Ahmet Ağa Camii gibi tarihi önem taşıyan yapıları barındıran ilçeye dilerseniz sadece sağlığa faydalı kaplıca suları için dahi seyahat edebilirsiniz. Boğazlıyan ilçe merkezinden yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta yer alan Cavlak Kaplıcalarında ayrıca pek çok rahatsızlığınız için alternatif tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz. 

Eğer Boğazlıyan gezinizin ardından Yozgat şehir merkezini ziyaret edecek kadar yeterli zamanınız varsa, özellikle akşamları göz kamaştıran ışıklandırmasıyla büyüleyen Yozgat Saat Kulesi, 1700’lü yıllarda inşa edilen Çapanoğlu Camii, eski bir konaktan dönüştürülen Yozgat Müzesi, civarını saran doğasıyla herkesi etkisi altına alan Kerkenes Harabeleri ve Şerifali ilçesinin yakınlarındaki Karabıyık Köprüsü’nü görebilirsiniz. Ayrıca ailece yapılan keyifli pikniklerin adresi haline gelen Yozgat Çamlığı Milli Parkı ile şimdilerde pek fazla dikkat çekmeyen tarihi eserlerden Behramşah Kalesi’ni bölgede ziyaret edeceğiniz noktalar arasına ekleyebilirsiniz. Bugün bile mimarisiyle hayli göz alıcı olan Karslıoğlu Konağı ve Akdağmadeni Ormanları ise Boğazlıyan gezinizi çok daha enteresan ve keyifli hale getirecek diğer adreslerden.

Boğazlıyan Otogarı Hakkında

Yozgat merkezine 92 kilometre uzaklıktaki Boğazlıyan’ın otogarı, ilçe merkezinin ortasında Biçer Caddesi üzerinde yolculara hizmet veriyor. Boğazlıyan Otogarı’ndan kısa yürüyüşlerle Boğazlıyan Belediyesi, alışveriş merkezleri, Atatürk Caddesi ve Şevket Hokka Ömeroğlu Bulvarı gibi merkezi noktalara kolayca gidebilirsiniz. Belediye otobüsleri ve taksiler ile otogardan ilçenin her mahallesi ve caddesine; kooperatif minibüsleriyle ise Yozgat’ındiğer ilçeleri ve Yozgat merkezine ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Otogar önündeki Biçer Caddesi, Atatürk Caddesi ve Erdoğan Bulut Caddesi’nde duraklarını görebileceğiniz belediye otobüsleriyle her yarım saatte bir Mevlana Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Aşağı Mahallesi, Kemaliye Mahallesi ve Çarşı Mahallesi gibi büyük nüfuslu mahallelerin yanı sıra Boğazlıyan Meslek Yüksek Okulu, Ali İhsan Kadıoğlu Parkı ve Karasu Çayı gibi noktalara da kısa sürede gidebilirsiniz.

Minibüsler

Boğazlıyan ilçe içi minibüslerin de belediye otobüsleri gibi geniş bir güzergahları bulunuyor. Biçer Caddesi ve çevre caddelerde durakları olan minibüsler, her yarım saatte bir hareket ediyor. Boğazlıyan Otogarı içerisinde ayrı peronları olan S.S. Boğazlıyan Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi minibüsleri ile her saat başta Yozgat merkezi olmak üzere ilçelere ve köylere de gitmeniz mümkün.

Taksi

Boğazlıyan’da otogardan yürüyerek pek çok yere kolayca ulaşılabilirsiniz. Aceleniz varsa veya toplu taşıma araçları saatleri dışında taksilerden de faydalanabilirsiniz. Otogardaki taksilerin yanı sıra Reşat Tuna Tuncel Caddesi’nde durağı bulunan Boğazlıyan Taksi’ye 0546 460 38 66, Bülent Ecevit Caddesi’nde hizmet veren Adliye Taksi’ye ise 0544 766 77 23 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Boğazlıyan Otogarı Hakkında

Boğazlıyan ilçesinin merkezinde, Biçer Caddesi üzerinde güzel bir konumda yer alan Boğazlıyan Otogarı’na ilçenin ana caddeleri ve pek çok mahallesinden yürüyerek kolayca ulaşılabiliyor. İsteyen yolcular otogara ulaşımı için belediye otobüsleri, minibüsler ve taksilerden de faydalanabilirler. Yozgat merkezi ve diğer ilçelerinden otogara ulaşım için ise kooperatif minibüsleri yolculara hizmet sunuyor.

Belediye Otobüsleri

Boğazlıyan Belediyesi, Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu, Boğazlıyan Adliyesi, Kuddusi Sezer Caddesi, Boğazlıyan Devlet Hastanesi, Bülent Ecevit Caddesi ve Gülveren Caddesi gibi pek çok merkezi noktada duraklarını görebileceğiniz belediye otobüsleri ile her yarım saatte bir rahatlıkla Boğazlıyan Otogarı’na ulaşabilirsiniz. Belediye otobüslerinin Boğazlıyan ilçesinin onlarca mahallesinde de durakları var.

Minibüsler

Hem ilçenin mahalleleri hem de ana cadde ve resmi daireleri önünde minibüs durakları bulunuyor. Her yarım saatte bir ilçe içi minibüsleriyle otogara kolaylıkla gidebilirsiniz. S.S. Boğazlıyan Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi minibüsleri ise başta Yozgat merkez olmak üzere Çandır, Kadışehri, Akdağmadeni gibi Yozgat'ın 13 ilçesi ve köylerinden Boğazlıyan Otogarı’na ulaşım sağlıyor.

Taksi

Toplu taşıma araçları saatleri dışında otogara girmek için taksi hizmeti de alabilirsiniz. Bülent Ecevit Caddesi üzerinde durağı olan Adliye Taksi’ye 0544 766 77 23, Boğazlıyan Taksi’ye ise 0546 460 38 66 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Boğazlıyan Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Boğazlıyan otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Boğazlıyan otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Boğazlıyan otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Boğazlıyan yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İzmir - Boğazlıyan 12 saat , Adana - Boğazlıyan 5 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Boğazlıyan seferleri bulunuyor?
expand_more
Esadaş Turizm, Bizim Iğdır Seyahat, Ağrı Vip Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Boğazlıyan seferleri düzenliyor.
expand_less