Bayburt Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Bayburt Hakkında

Yaklaşık 80 bin nüfusu barındıran Bayburt, Karadeniz ve Doğu Anadolu arasındaki stratejik konumu sayesinde tarihte pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehir. Rize, Trabzon, Erzurum, Gümüşhane ve Erzincan gibi kentlerle komşu olan Bayburt’ta genel olarak karasal iklim etkili. Ayrıca Karadeniz ikliminden de izler taşıyan şehirde bahar ayları genellikle ılıman geçiyor. Kış mevsiminde ise hava sıcaklığı giderek düşüyor. Bu dönemde güneşli gökyüzü yerini bulutlara ve yağışa bırakıyor. Tarihi İpek Yolu'nun duraklarından olan Bayburt'ta ekonomi genellikle ticaret ve tarım üzerine yoğunlaşmış durumda. El sanatları ve dokumacılık konusunda da son derece gelişmiş bir yer olan Bayburt'ta alışveriş yapmak istediğinizde pek çok seçenekle karşılaşacaksınız. Çoruh Nehri sayesinde rafting severlerin gözdesi haline gelen şehirde tüm yıl boyunca doğa sporlarının tadını çıkarabilirsiniz.

İlk olarak ne zaman ve kim tarafından yaptırıldığı bilinmeyen Bayburt Kalesi şehirdeki önemli tarihi kalıntılar arasında gösteriliyor. Dik bir yamacın tepesine kondurulan kale aradan geçen yüzyıllar boyunca çeşitli savaşlar sırasında kısmen tahrip olsa da halen bölgeye gelen pek çok ziyaretçiyi çekiyor. Eski çağlarda renkli çinilerle süslendiği bilinen Bayburt Kalesi ayrıca pek çok hikaye ve masala konu olan bir yer. Aynı adlı ilçenin sınırlarında yer alan Aydıntepe Yeraltı Şehri ise Bayburt'u ziyaret eden hemen herkesin uğrak noktası. Zeminden metrelerce aşağıda inşa edilen tarihi yeraltı şehrinde havalandırma amacıyla açılan boşluklar ve odalar hayli enteresan. Eğer çağdaş sanatın dikkate değer örneklerini görmek isterseniz, Bayburt’ta Baksı Müzesi’nin yolunu tutabilirsiniz. Bölge halkının eğitimine ve kalkınmasına da katkıda bulunan müzede sene boyunca pek çok atölye çalışması ve etkinlik gerçekleşiyor.

Anadolu'nun hemen her noktasında olduğu gibi Bayburt'ta yeme içme kültürü hayli gelişmiş durumda. Lor dolması ve ekşi lahana gibi enfes yemeklerle meşhur olan şehirde Bayburt dönerini de mutlaka denemelisiniz. Fındık ve sütle hazırlanan süt böreği ve tel helvası ise şehirde ziyaretçilerin diğer favori lezzetleri arasında. Ayrıca eğer Bayburt'a soğuk havalarda gelmeyi planlıyorsanız yöresel kesme çorbasından içerek ısınabilirsiniz. Şehre Türkiye'nin pek çok noktasından kolaylıkla ulaşmak için ise Erzurum Havalimanı'na uçabilir ve buradan otobüsleri kullanarak Bayburt’a seyahat edebilirsiniz. Erzurum ile Bayburt arasındaki mesafe yaklaşık 50 kilometre ve yolculuk tahmini olarak bir saat kadar sürüyor. Otobüs yolculuğunu tercih etmeniz durumunda ise yine ülkenin hemen her noktasından Bayburt'a direkt olarak gelebileceğinizi unutmayın.

Bayburt Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Şehrin çıkışında çevre yolu üzerinde bulunan otobüs terminalinden şehir merkezine ulaşmak için pek çok ulaşım aracından kendinize en uygun olanı kullanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Bayburt Terminali karşısındaki Turgut Özal Bulvarı üzerinde durakları bulunan belediye otobüsleri her 15 dakikada bir hareket ediyor ve şehrin pek çok mahallesinden geçiyor. Saat 06:00 ve 24:00 arasında kolayca belediye otobüsü bulabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminal içerisinde hizmet veren pek çok otobüs firması, yolcularına ücretsiz şehir içi yolcu servisi hizmeti sağlıyor. Her yarım saatte bir hareket eden yolcu servisleri, otobüslerin varış peronu önünde bulunuyor.

Dolmuşlar

Terminal önünde durakları bulunan dolmuşlarla da terminalden şehir merkezinde istediğiniz her yere ulaşmanız mümkün. Dolmuşlar gece 24:00’a kadar yolculara hizmet veriyor.

Taksi

7 gün 24 saat açık olan terminal taksi durağının yanı sıra terminal çevresinde de 24 saat hizmet veren taksi durakları bulabilir ve 10 dakika içinde terminalden şehir merkezine gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Bayburt Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bayburt otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Bayburt otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Bayburt otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Bayburt yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Bayburt 17 saat 30 dakika , İzmir - Bayburt 21 saat , Ankara - Bayburt 12 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Bayburt seferleri bulunuyor?
expand_more
Yeni As Bayburt, Lüks Bayburt Seyahat, Bayburt Özlem Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Bayburt seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  17 saat schedule
 • İzmir
  21 saat schedule
 • Ankara
  12 saat schedule
 • Adana
  18 saat schedule
 • Bursa
  18 saat schedule
 • Antalya
  20 saat schedule
 • Trabzon
  2 saat schedule
map placeholder
expand_less