Bartın Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Bartın Hakkında

Bartın Hakkında

Türkiye'nin gelişmekte olan illerinden birisi olan Bartın, Karadeniz Bölgesi’nin Batı bölümünde size eşsiz doğa güzellikleri sunacak bir şehir. Denizden 10 kilometre içeride kurulan Bartın; tarihi yerleri, turistik merkezleri, ormanları ve doğal güzellikleri ile son yıllarda çok ilgi çekiyor. Bartın’ın ufka kadar uzanan bitki desenleri ve ormanların etkileyici manzarası, her mevsim farklı bir manzara oluşturuyor.

Bartın şehir merkezindeki antik yapılar ve otantik Bartın evleri, size tarihte bir yolculuğa çıkaracak. Bartın yaz aylarında deniz ve yayla turizmi, kış aylarında ise kış sporları için çok elverişli bir yapıya sahip.

Bartın; doğa tutkunlarına bakır koyların masmavi denizle buluştuğu noktalarda, şelalelerde, peri kayalarında ve düdenlerde unutulmaz anlar sunuyor. Doğa severler için tam bir cennet olan Bartın, bu konuda çok geniş bir yelpazeye sahip.

Üzerinde devasa gemilerin dolaşabildiği Bartın Irmağı’nda tekne gezintisi yapabilir, balık avlayabilir veya 1200 yıllık ormanlarda gezerek yüzlerce farklı kuş ve memeli türünü yakından görebilirsiniz.

Astım hastalarının şifa aradığı bir mağara olan Gürcü Oluk Mağarası mutlaka uğramanız gereken bir yer. Bölgede az sayıda kaplıca da bulunuyor ve bunların en önemlisi Dereköy Kaplıcaları. Kaplıcanın şifalı suyu bağırsak ve safra kesesi rahatsızlıklarında tam bir şifa kaynağı.

Bartın’a 10 dakika mesafede bulunan antik yol üzerindeki kayalarda oyulmuş kartal simgesi ve Roma askerinin heykelleri de görülmeye değer güzellikte. Bartın’a 29 kilometre mesafede bulunan Amasra ilçesinin etkileyici müzesini de ziyaret ederek; Helenistik, Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı dönemine ait pek çok çarpıcı eseri inceleyebilirsiniz. Müzenin bahçesinde ise Bartın tarihine ışık tutan heykeller de sergileniyor.

 

Bartın Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezinde güzel bir konumda bulunan otobüs terminaline yürüyerek, halk otobüsü, minibüs, yolcu servisi veya taksi ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminalden şehir merkezine gitmek için yolcuların en çok tercih ettiği ulaşım araçlarından biri olan ücretsiz yolcu servislerini varış peronu önünde bulabilirsiniz. Yolculuk ettiğiniz firmanın servis hizmetinden faydalanarak şehrin merkezi caddelerine kısa sürede gidebilirsiniz.

Halk Otobüsleri

Terminal önündeki duraktan her yarım saatte bir kalkan terminal halk otobüsü, şehrin pek çok ana durağından geçiyor.

Minibüsler

Minibüsler ile hem Bartın merkezindeki her mahalleye hem de çevre ilçe ve köylere kolayca gidebilirsiniz.

Taksi

Bartın Terminali taksi durağında 24 saat boyunca sizi şehirde istediğiniz yere götürecek taksileri kolayca bulabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Bartın Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bartın otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Bartın otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Bartın otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Bartın yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Bartın 8 saat , İzmir - Bartın 12 saat 30 dakika , Ankara - Bartın 4 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Bartın seferleri bulunuyor?
expand_more
Efetur, Metro Turizm, Kale Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Bartın seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  7 saat schedule
 • İzmir
  12 saat schedule
 • Ankara
  3 saat schedule
 • Adana
  11 saat schedule
 • Bursa
  7 saat schedule
 • Trabzon
  15 saat schedule
map placeholder
expand_less