Bartın Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Bartın Hakkında

Bartın Hakkında

Türkiye'nin gelişmekte olan illerinden birisi olan Bartın, Karadeniz Bölgesi’nin Batı bölümünde size eşsiz doğa güzellikleri sunacak bir şehir. Denizden 10 kilometre içeride kurulan Bartın; tarihi yerleri, turistik merkezleri, ormanları ve doğal güzellikleri ile son yıllarda çok ilgi çekiyor. Bartın’ın ufka kadar uzanan bitki desenleri ve ormanların etkileyici manzarası, her mevsim farklı bir manzara oluşturuyor.

Bartın şehir merkezindeki antik yapılar ve otantik Bartın evleri, size tarihte bir yolculuğa çıkaracak. Bartın yaz aylarında deniz ve yayla turizmi, kış aylarında ise kış sporları için çok elverişli bir yapıya sahip.

Bartın; doğa tutkunlarına bakır koyların masmavi denizle buluştuğu noktalarda, şelalelerde, peri kayalarında ve düdenlerde unutulmaz anlar sunuyor. Doğa severler için tam bir cennet olan Bartın, bu konuda çok geniş bir yelpazeye sahip.

Üzerinde devasa gemilerin dolaşabildiği Bartın Irmağı’nda tekne gezintisi yapabilir, balık avlayabilir veya 1200 yıllık ormanlarda gezerek yüzlerce farklı kuş ve memeli türünü yakından görebilirsiniz.

Astım hastalarının şifa aradığı bir mağara olan Gürcü Oluk Mağarası mutlaka uğramanız gereken bir yer. Bölgede az sayıda kaplıca da bulunuyor ve bunların en önemlisi Dereköy Kaplıcaları. Kaplıcanın şifalı suyu bağırsak ve safra kesesi rahatsızlıklarında tam bir şifa kaynağı.

Bartın’a 10 dakika mesafede bulunan antik yol üzerindeki kayalarda oyulmuş kartal simgesi ve Roma askerinin heykelleri de görülmeye değer güzellikte. Bartın’a 29 kilometre mesafede bulunan Amasra ilçesinin etkileyici müzesini de ziyaret ederek; Helenistik, Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı dönemine ait pek çok çarpıcı eseri inceleyebilirsiniz. Müzenin bahçesinde ise Bartın tarihine ışık tutan heykeller de sergileniyor.

 

Şehir Merkezinden Bartın Terminali’ne Ulaşım

Bartın Otogarı sayesinde Batı Karadeniz’in en özel şehirlerinden biri olan ve son dönemlerde popülerliği daha da artmaya başlayan Bartın’a kolayca ulaşabilirsiniz. Bartın Terminali, aynı zamanda çevre iller olan Zonguldak, Kastamonu ve Karabük ile ulaşım ağını hızlandırıyor. Sizler de şehir merkezinden Bartın Terminali’ne farklı opsiyonları değerlendirerek ulaşabilirsiniz.

Belediye OtobüsleriBartın şehir merkezi ile Bartın Terminali arasında yaklaşık olarak 7 km’lik bir mesafe var. Bartın şehrinin pek çok noktasında hizmet veren özel halk otobüsleri bulunuyor. Burada Çatmaca – Terminal- Kutlubey yazan otobüsleri kullanabilirsiniz. Otobüs sizi doğrudan Yeni Bartın Terminali’nin önünde bırakacaktır. Otobüsler gece 23.45’e kadar belli aralıklarla hizmet vermeye devam ediyor. Sabah da 07.15’te ilk otobüs hareket ediyor.

Yolcu ServisleriBartın Otogarı’na hareket etmek istiyorsanız şehrin pek çok noktasından hareket ede yolcu servislerinden faydalanabilirsiniz. Özellikle bazı işlek caddeleri kullanarak ve satış ofislerine uğrayarak araçlar yolcularını alıyor.

DolmuşlarBartın’da otobüsler kadar aktif olmasalar dahi ulaşıma destek veren dolmuş hatlarından söz etmek mümkün. Özellikle okul dönemlerinde üniversite çevresinde daha fazla minibüsün çalıştığı görülüyor. Bu dolmuşlardan faydalanarak terminale kısa süre içinde ulaşabilirsiniz.

TaksiTaksi maddi açıdan en külfetli opsiyon olsa bile en hızlı ve garanti ulaşım seçeneği şüphesiz. Bartın’da gece geç saatlere dek taksilerden yararlanabilirsiniz. Terminal ile merkez arasında fazla mesafe olmaması taksi ücretlerinin kabul edilebilir düzeyde olmasını sağlıyor.

Bartın Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezinde güzel bir konumda bulunan otobüs terminaline yürüyerek, halk otobüsü, minibüs, yolcu servisi veya taksi ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminalden şehir merkezine gitmek için yolcuların en çok tercih ettiği ulaşım araçlarından biri olan ücretsiz yolcu servislerini varış peronu önünde bulabilirsiniz. Yolculuk ettiğiniz firmanın servis hizmetinden faydalanarak şehrin merkezi caddelerine kısa sürede gidebilirsiniz.

Halk Otobüsleri

Terminal önündeki duraktan her yarım saatte bir kalkan terminal halk otobüsü, şehrin pek çok ana durağından geçiyor.

Minibüsler

Minibüsler ile hem Bartın merkezindeki her mahalleye hem de çevre ilçe ve köylere kolayca gidebilirsiniz.

Taksi

Bartın Terminali taksi durağında 24 saat boyunca sizi şehirde istediğiniz yere götürecek taksileri kolayca bulabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Bartın Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Bartın
280 TL337 sa 22 dk
roomİzmir - Bartın
410 TL114 sa
roomAnkara - Bartın
179 TL163 sa 36 dk
roomBursa - Bartın
290 TL28 sa 15 dk
roomAntalya - Bartın
280 TL112 sa
roomTrabzon - Bartın
340 TL115 sa 30 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bartın otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Bartın otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Bartın otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Bartın yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Bartın 8 saat , İzmir - Bartın 13 saat , Ankara - Bartın 3 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Bartın seferleri bulunuyor?
expand_more
Efetur, Kale Seyahat, Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Bartın seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  7 saat schedule
 • İzmir
  13 saat schedule
 • Ankara
  3 saat schedule
 • Adana
  11 saat schedule
 • Bursa
  8 saat schedule
 • Antalya
  13 saat schedule
 • Trabzon
  15 saat schedule
map placeholder
expand_less