Bandırma Otobüs Bileti Ara

Bandırma Hakkında

Bandırma Hakkında

Balıkesir iline bağlı Bandırma ilçesi; el değmemiş doğal güzellikleri, çınar ağaçlarıyla kaplı sokakları, temiz havası ve huzurlu ortamıyla son yıllarda doğayla iç içe tatil yapmak isteyen turistler için en çok tercih edilen yerler arasında. Bandırma’da Kapıdağ Yarımadası’nın zeytin ağaçlarıyla kaplı manzaralarının ve yüksek oksijen seviyesinin yanı sıra burada Çuğra ve Kurbağalı plajları gibi muhteşem plajlarında tadını çıkarabilirsiniz. Bandırma’da hem yerli hem de yabancı turistlerin ilk ziyaret ettiği yer olan Manyas Kuş Cenneti, ilçe merkezine sadece 30 dakika mesafede yer alıyor. Dünyanın en büyük kuş cennetlerinden biri olan Manyas, kuş çeşitliliğinden dolayı dünyanın önemli kuruluşlarından özel belgeler almış çok özel bir yer. Kızılçam, çınar, zeytin ve meşe ağaçları arasında keyifle gezebilir ve doğa yürüyüşlerinizde pek çok kuş türünü yakından görebilirsiniz. Her yıl binlerce doğa severi kendine çeken Manyas Milli Parkı, 64 hektarlık bir alanı kapsayarak 300 civarı kuş türüne ev sahipliği yapıyor.

Bandırma gezilerinde yapılan bir diğer popüler aktivite ise tekne gezilerine çıkmak. Bandırma’nın ve Erdek’in birbirinden güzel pek çok koyu var ve tekne gezileriyle bu el değmemiş koyları görerek doyasıya yüzebilirsiniz. Bandırma tekne gezileri, Kapıdağ Yarımadası çevresini de kapsıyor ve bu bölge dalış noktalarıyla ünlü. Su altı zenginliklerini görmek için mola verilen koylarda dalışlar da yapabilirsiniz. Bandırma, yemyeşil doğasından dolayı ülkemizin en popüler yürüyüş alanlarından biri ve burada 6 farklı rota bulunuyor. Kapıdağ Yarımadası’nı keşfe çıkacağınız bu yürüyüş rotalarında ünlü Kyzikos Antik Kenti’ni de görme şansı bulacaksınız. M.Ö. 334 yılında Büyük İskender’in ele geçirdiği bu antik şehir, 4 önemli tapınağa ev sahipliği yapıyor. Bu tapınaklardan en önemlisi olan Hadrian Tapınağı’nın mimarisi çok etkileyici ve Yunan tanrısı Zeus için yapılmış. Tarih meraklılarının gezmesi gereken yerlerden biri de sayılı Pers merkezlerinden biri olan Daskyleion Antik Kenti. Antik çağlarda pek çok masala konu olan bu büyüleyici antik kentte harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Bandırma, doğa turizmiyle bilinse de hem Bandırma hem de Erdek plajlarından dolayı deniz turizmi için de ideal bir yer. Bandırma’nın en sevilen plajı olan Çuğra Plajı; altın renkli kumları, sığ denizi ve eşsiz Kapıdağ Yarımadası manzarasıyla mutlaka uğramanız gereken plajlardan biri. Diğer bir ünlü plaj ise Kurbağalı Plajı. Bu plaj, yemyeşil bir ormanın önünde yer alıyor ve etkileyici gün batımı manzaralarıyla ünlü.

En Çok Tercih Edilen Bandırma Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Bandırma
100 TL85 sa
roomİzmir - Bandırma
90 TL104 sa 15 dk
roomAnkara - Bandırma
100 TL197 sa 15 dk
roomAdana - Bandırma
160 TL514 sa 30 dk
roomBursa - Bandırma
30 TL421 sa 30 dk
roomAntalya - Bandırma
125 TL69 sa 30 dk
Bandırma Ortalama Sıcaklık
 • Çarşamba
  25 /Hava Durumu
 • Perşembe
  27 /Hava Durumu
 • Cuma
  29 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  30 /Hava Durumu
 • Pazar
  30 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  4 saat schedule
 • İzmir
  4 saat schedule
 • Ankara
  7 saat schedule
 • Adana
  14 saat schedule
 • Bursa
  1 saat schedule
 • Antalya
  14 saat schedule
 • Trabzon
  19 saat schedule