Bafra Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Bafra Hakkında

Bafra Hakkında

Samsun iline bağlı yemyeşil bir cennet olan Bafra, Kızılırmak’ın deltasında ve Karadeniz kıyısında yer aldığı için eşsiz manzaralara sahip bir yer. Doğal güzelliklerinden dolayı yılın her mevsimi doğa sevenlerin akınına uğrayan Bafra’da temiz hava, yemyeşil ormanlar ve büyüleyici bir Karadeniz manzarası karşısında huzur içinde dinlenebilirsiniz. Bafra gezinizde doğal güzelliklerin yanı sıra pek çok tarihi yeri de görme şansı bulacaksınız çünkü Bafra, Karadeniz’in en eski yerleşim alanlarından biri. Bafra’da en çok ziyaret edilen yerlerden biri olan Bafra Kuş Cenneti, Kızılırmak deltasında 100 binin üzerinde kuş türüne ev sahipliği yapan el değmemiş bir alan. Dünyanın her yerinden kuş gözlemcilerini ağırlayan Bafra Kuş Cenneti, özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında muhteşem fotoğraflar sunuyor. Güzel fotoğraflar çekebileceğiniz diğer bir yer de 250 metre uzunluğu ve 7 kemeriyle etkileyici bir manzara sunan tarihi Çetinkaya Köprüsü.

Bafra’nın binlerce yıllık tarihinin izlerini görmek için gezebileceğiniz İkiztepe Köyü’nde uzun zamandır kazılar yapılıyor. Burada etkileyici kaya mezarları, tarihi kale kalıntıları ve köprüler görerek 5 ayrı sit alanını gezebilirsiniz. 1923 yılında inşa edilen ve hala çalışan Bafra Deniz Feneri ve 1670 yılı yapımı görkemli Büyük Camii de Bafra’da en çok ziyaret edilen tarihi yapılar arasında.

Dört bir tarafı doğa güzellikleriyle çevrili olan Bafra’da yaz aylarında denizin tadını çıkarmak için gidilen Koşu Köyü Plajı ve Doğanca Boyder Plajı hem tertemiz denizi hem de muhteşem Karadeniz güzellikleriyle mutlaka uğramanız gereken yerler arasında. Bölgenin güzelliklerini en iyi göreceğiniz yer ise Bafra merkezine 30 dakika mesafede bulunan ve Karadeniz’e en yakın göl olan Liman Gölü. Doğa fotoğrafçılarının çok ilgisini çeken Liman Gölü çevresinde çarpıcı göl manzaralarına karşı güzel bir doğa yürüyüş yapabilir ve göl kenarındaki balıkçı restoranlarının birinde taze balıklarının tadına bakarak demli bir Karadeniz çayı içebilirsiniz.

Bafra Terminali’nden Şehir Merkezine ulaşım

İlçe merkezine yürüyüş mesafesinde bulunan terminalden hem her mahalleye hem de çevre ilçe ve köylere yolcuların rahatça ulaşması için pek çok ulaşım aracı var.

Özel Halk Otobüsleri

Terminal önündeki Atatürk Bulvarı üzerinde duraklarını bulabileceğiniz özel halk otobüsleriyle ilçe merkezinde istediğiniz noktaya kolayca gidebilirsiniz.

Minibüsler

Bafra minibüsleri hem terminalden ilçe merkezine hem de Samsun, çevre ilçe ve köylere yolcuların ulaşımını sağlıyor. Şehir içi minibüslerini Atatürk Bulvarı durağında; il, ilçe ve köy minibüslerini ise terminal içinde bulabilirsiniz.

Taksi

Bafra Terminali çıkış kapısı önünde durakları bulunan taksilerle de kısa sürede ilçe merkezinde istediğiniz yere 24 saat boyunca gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Bafra Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bafra otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Bafra otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Bafra otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Bafra yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Bafra 12 saat 30 dakika , İzmir - Bafra 16 saat , Ankara - Bafra 8 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Bafra seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Ali Osman Ulusoy, Bafra Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Bafra seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  12 saat schedule
 • İzmir
  15 saat schedule
 • Ankara
  7 saat schedule
 • Adana
  13 saat schedule
 • Bursa
  13 saat schedule
 • Antalya
  16 saat schedule
 • Trabzon
  7 saat schedule
map placeholder
expand_less