Arhavi Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Arhavi Hakkında

Artvin şehir merkezine yaklaşık 90 kilometre uzaklıkta yer alan Arhavi, kuşkusuz Karadeniz coğrafyasının muhteşem doğasıyla baş döndüren ilçeleri arasında ilk sıralarda geliyor. Gürcistan sınırına yakın konumunun da etkisi ile özellikle Gürcü kültürünün yoğun olarak hissedildiği ilçe ayrıca 10 kilometreye yakın sahil hattına ev sahipliği yapıyor. Son derece dağlık bir arazi üzerinde kurulan Arhavi’de yükselti hayli fazla. Bu sayede ilçe yaz aylarında dahi konuklarına Türkiye’nin pek çok bölgesine kıyasla daha rüzgarlı ve serin bir atmosfer sunuyor. Eski yıllarda Hazarlar, Romalılar, Selçuklular ve Osmanlıların etkisinde kalan Arhavi, muazzam doğasının içinde yükselen şaşırtıcı tarihi eserleriyle ziyaretçilerine adeta Karadeniz rüyası yaşatıyor. 

1970’li yıllardan beri yörenin kültürel yapısında önemli yer tutan Arhavi Kültür ve Sanat Festivali, aynı zamanda Arhavi ziyareti için muazzam bir fırsat yaratıyor. Fındık ayıklama ve Laz böreği hazırlama gibi çeşitli yarışmalarla renklenen festivalde ayrıca birbirinden ünlü sanatçıları dinleme şansı bulabilirsiniz. Üstelik Arhavi’ye diğer zamanlarda seyahat ettiğinizde de muhlama, karalahana sarması, fasulye kavurma ve mısır ekmeği gibi enfes tatlarla tanışabileceğinizi anımsatalım. Tüm bu dayanılmaz lezzetler ilçenin olağanüstü manzarasıyla bir araya geldiğinde gezginlere tadına doyulmaz bir deneyim sunuyor. 

Arhavi’de ayrıca Karadeniz’in enfes doğası ve kadim tarihini keşfedebileceğiniz birbirinden güzel noktalar sizi bekliyor. Neredeyse 100 metreden aşağı akan sularıyla ilçede serinliğin adresi haline gelen Mençuna Şelalesi, bunlardan sadece biri. Çevresini saran göz kamaştırıcı bitki örtüsüyle adeta doğanın bu coğrafyaya armağanı sayılan şelale, özellikle bahar aylarında kar sularının erimesiyle birlikte adeta coşuyor. Geçmişte bölgeye düzenlenen seferler sırasında kullanılması amacıyla inşa edilen Ortacalar Çifte Köprü ise tarih ile doğanın muazzam uyumuna şahitlik etmek isteyenleri kucaklayan yapılar arasında. Üzerinden yaya olarak geçilebilen köprünün uzunluğu 35 metreden daha fazla. Tarihi köprü ayrıca etkileyici fotoğraflar yakalamak adına Arhavi’deki muazzam noktalardan birini meydana getiriyor. Artvin’de geçmişten günümüze sürdürülen kültürel değerler Dikyamaç Köyü Yaşam Tarzı Müzesi’nde bölgenin ziyaretçilerine tanıtılıyor. Günlük yaşamda kullanılan bazı eşyaların örnekleri ile el emeği sanat ürünleri, hem yabancı hem de yerli turistleri cezbeden müzede görülebilir. Arhavi’ye seyahat ederken direkt ilçeye düzenlenen otobüs seferlerinden biletinizi satın alabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Artvin şehir merkezine ulaştıktan sonra buradan Arhavi minibüsleriyle de ilçeye gelebilirsiniz.

Arhavi Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İlçe merkezinde bulunan Arhavi Terminali’nden ilçenin her mahallesinin yanı sıra çevre il ve ilçelere yolcuların kolayca gidebilmesi için ücretli ve ücretsiz pek çok ulaşım aracı sağlanıyor.

Belediye Otobüsleri

Terminal çıkış kapısı önündeki İnönü Bulvarı üzerinde duraklarını bulabileceğiniz belediye otobüsleri ile kısa bir yolculukla ilçe merkezinde her mahalleye gidebilirsiniz.

Dolmuşlar

Dolmuşlarla terminalden hem ilçe merkezine hem de Artvin, Güngören, Çamlı ve Güneşli gibi il ve ilçe merkezlerine kısa sürede gidebilirsiniz. Terminal içinde durakları bulunan dolmuşlar gece yarısına kadar hizmet veriyor.

Taksi

Hem terminal içinde hem de İnönü Bulvarı’nda 24 saat taksi bulabilirsiniz. Aceleniz varsa rahat bir yolculukla merkeze yakın olan terminalden istediğiniz noktaya taksi ile de gitmeniz mümkün.

Şehir Merkezinden Arhavi Terminali’ne Ulaşım

Arhavi merkezine kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan otobüs terminaline ilçe merkezindeki her mahallenin yanı sıra Artvin, Güngören, Çamlı ve Güneşli gibi il ve ilçe merkezlerinden de pek çok alternatif ulaşım aracı ile gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

İlçenin her mahallesinde kolayca duraklarını bulabileceğiniz beleye otobüsleriyle terminale gidebilirsiniz. Gece saat 22:00’a kadar terminal otobüsü bulunuyor.

Dolmuşlar

Dolmuşlar hem Arhavi ilçe merkezinden hem de Artvin ve çevre ilçelerden yolcuların terminale ulaşmasını sağlıyor. Sabah saatlerinden gece 22:00’e kadar bulabileceğiniz minibüslerle kısa sürede terminale gidebilirsiniz.

Taksi

Atatürk Bulvarı ve Cumhuriyet Caddesi gibi merkezi noktalarda 24 saat hizmet veren taksiler bulunuyor. Merkeze çok yakın olan terminale kısa ve konforlu bir yolculukla kısa sürede taksiyle gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Arhavi Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Arhavi
370 TL1119 sa 7 dk
roomİzmir - Arhavi
480 TL121 sa 5 dk
roomAnkara - Arhavi
300 TL913 sa 27 dk
roomAdana - Arhavi
350 TL317 sa 58 dk
roomBursa - Arhavi
400 TL219 sa
roomAntalya - Arhavi
380 TL121 sa 50 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Arhavi otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Arhavi otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Arhavi otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Arhavi yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Arhavi 20 saat , İzmir - Arhavi 22 saat 30 dakika , Ankara - Arhavi 14 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Arhavi seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Lüks Artvin Seyahat, Sakarya VIB Türkiye’nin birçok şehrinden Arhavi seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  20 saat schedule
 • İzmir
  22 saat schedule
 • Ankara
  14 saat schedule
 • Adana
  19 saat schedule
 • Bursa
  19 saat schedule
 • Antalya
  0 saat schedule
 • Trabzon
  2 saat schedule
map placeholder
expand_less