Akçakoca Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Akçakoca Hakkında

Çevresini saran geniş fındık bahçeleri ve kilometrelerce uzunluğa ulaşan sahiliyle ünlü Akçakoca, Düzce’ye bağlı bir ilçe. Bölgede yapılan sayımlara göre nüfusu neredeyse 40 bine ulaşan ilçenin Ankara ve İstanbul’a hayli yakın olması ise kuşkusuz cazibesini artıran diğer bir özelliği sayılıyor. Özellikle yazın düzenlenen festival döneminde pek çok turisti ağırlayan ve nüfusu birkaç katına çıkan Akçakoca’ya çevre ilçelerden de hayli fazla ziyaretçi geliyor. Üstelik ilçede tarihi ve turistik önem taşıyan harika eserler var. Yöre halkı tarafından yeryüzündeki en güzel ibadethanelerden biri olarak kabul edilen Merkez Camii, bu anlamda Akçakoca gezisi sırasında muhakkak görülmesi gereken mimari şaheserlerden. Caminin yakınlarındaki park ise sıcak havada biraz olsun soluklanmak ve dinlenmek için tercih edebileceğiniz duraklardan. Üstelik parkın içerisinde basketbol veya tenis oynamak isteyenleri bekleyen sahalar da var. 

Şaşkınlık yaratacak denli uzun bir sahil hattına sahip Akçakoca, ilkbahardan itibaren bambaşka bir yer haline geliyor. Sıcak havalarda ilçenin sahillerinde bulunan muazzam plajlardan denize girebilir, dilerseniz hafta sonu piknik yapan ailelerin arasına katılabilirsiniz. Akçakoca’nın masmavi kıyılarında yüzmenin yanı sıra ayrıca plaj futbolu ve bisiklet gibi spor aktiviteleri de mevcut. Yeşil ve mavinin kuşkusuz birbirine en fazla yakıştığı ilçelerden olan Akçakoca’da gezerken 1920’li yıllardan beri ilçenin sembolü haline gelen Orhangazi İlkokulu, Akçakoca Bey Heykeli ve Kale Plajı gibi noktaları görebilirsiniz. İlçe merkezinden birkaç kilometre mesafede inşa edilen Ceneviz Kalesi, çevresini saran yürüyüş parkurları ile adeta huzurun adresi haline gelen Aktaş Şelalesi ve yerin metrelerce altına doğru uzanmak isteyenleri cezbeden Fakıllı Mağarası ise yörede muhakkak görülmesi gereken muazzam turistik yerler arasında. 

Düzce kent merkezinden yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta konumlanan Akçakoca, diğer şehirlerden sürekli gerçekleşen otobüs seferleriyle rahatça ulaşılabilen bir ilçe. Özellikle Zonguldak ve Sakarya gibi çevre illerden buraya seyahat hayli kolay. Üstelik bölgede etkili olan ılıman iklim sayesinde mevsim farkına fazla takılmadan, gönül rahatlığı ile Akçakoca seyahatinizi tamamlayabilirsiniz. İlçe merkezinde neredeyse her bütçe için uygun bir konaklama tesisi bulmak mümkün. Gecelik konaklama ücretleri tesis özellikleri ve yıldız sayılarına göre değişebilen otellerin dışında ayrıca dilerseniz ilçede kamp yapabileceğiniz muazzam alanlar da mevcut.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Akçakoca Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Akçakoca otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Akçakoca otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Akçakoca otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Akçakoca yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Akçakoca 5 saat , İzmir - Akçakoca 10 saat , Ankara - Akçakoca 4 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Akçakoca seferleri bulunuyor?
expand_more
Düzce Güven, Metro Turizm, As Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Akçakoca seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  4 saat schedule
 • İzmir
  9 saat schedule
 • Ankara
  3 saat schedule
 • Bursa
  4 saat schedule
 • Antalya
  10 saat schedule
 • Trabzon
  13 saat schedule
map placeholder
expand_less