Kütahya Otelleri Ara

En uygun Kütahya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kütahya otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kütahya Hakkında

Ege Bölgesi'nin yaklaşık 575.000 nüfuslu ili olan Kütahya çini ve seramikleriyle ünlüdür. İç Anadolu'ya yakın konumundan dolayı Ege Bölgesi'nde yer alan diğer illerin aksine Akdeniz ikliminden daha çok karasal iklim egemendir.

Frigler, Roma ve Osmanlı gibi çok sayıda devletin himayesi altına giren Kütahya, Anadolu'nun diğer yaşamaya elverişli toprakları gibi Milattan Önce yaşamın başladığı kentlerdendir. Eski medeniyetleri araştırmak isteyenler için Frig Vadisi, Aizanoi Antik Kenti ve Kütahya Kalesi görülmesi gereken yerlerdendir. Ayrıca Selçuklu ve Osmanlı Dönemlerinden kalma çok sayıda cami ve medrese de ziyaret edilebilir. Kütahya'ya gideceklerin yemesi gereken ilk yemek gözlemedir. Dolamber böreği, kıymalı sini mantısı, şibitli tavuk tiridi, cimcik ve ılıbada dolması da bu şehre yapacağınız ziyaretlerde tatmanızı tavsiye ettiklerimizden bazıları.

Kütahya'da bulunan Zafer Havalimanı bölgedeki Uşak, Afyonkarahisar gibi illere de hizmet vermektedir. Hava yolu dışında şehre kara ve demiryolu ile ulaşım da mümkündür. Kütahya'da Dumlupınar, Domaniç, Hisarcık ve il merkezi dahil olmak üzere 13 ilçe vardır.

Kütahya Galeri

Kütahya Semtleri

Kütahya Seyahat Yazıları