Mastercard’dan
Masterpass™:
Online ödemede güvenlik
ve kolaylık

Hızlıca ödemenizi tamamlayın!

Hızlıca ödemenizi tamamlayın!

Kart bilgilerinizi bir defalığına ödeme sayfasında Masterpass™’e kaydedin, sonraki ödemelerinizde yeniden girmenize gerek kalmadan kolayca ödeyin.

Her işleminiz koruma altında!

Her işleminiz koruma altında!

Masterpass™’e kaydettiğiniz kartlarınız Mastercard altyapısında korunur, Enuygun’un kart bilgilerinize erişimi yoktur.

Özel kampanyalardan faydalanın!

Özel kampanyalardan faydalanın!

Enuygun’da Masterpass™ ile ödeme yapın, özel kampanyalardan ve avantajlardan yararlanın.

Masterpass™ ile Online Ödeme

Mastercard’ın kart saklama altyapısı ile dijital ödeme çözümü sunan Masterpass™, online alışveriş sırasında her seferinde kart bilgisi girme zorunluluğunu ortadan kaldırarak güvenlik açısından da kullanıcılara avantaj sağlar. Enuygun’da ödeme adımında Masterpass™ seçeneğine onay verdikten sonra; bankanıza kayıtlı olan cep telefonu numaranıza gelen SMS onayını kontrol ederek Masterpass™’ ile alışverişinizi kısa sürede tamamlayabilir, tüm işlemlerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Masterpass™ Kullanım Detayları

Enuygun’daki seyahat alımlarınız için kişisel kart bilgilerinizi Masterpass™ alt yapısına kaydetmek online alışverişlerinizde size hız kazandırır. Masterpass™, kart numarası, kart geçerlilik tarihi, cep telefonu bilgilerini otomatik olarak kaydederek ödeme işlemlerinizde size büyük kolaylık sağlar. Kart bilgilerini otomatik şekilde dolduran Masterpass™ sistemi ile vakit kaybetmeden alışverişlerinizi güvenli ve hızlı şekilde tamamlayabilirsiniz.

Enuygun’da Masterpass™ Ayrıcalıkları

Enuygun’da kullanabileceğiniz Masterpass™ hizmeti, ücretli bir hizmet değildir. Tamamen ücretsiz bir uygulama olan Masterpass™, hesap açarken sizden herhangi bir ödeme talep etmez. Kartınızın bağlı olduğu bankanın belirlediği kurallar çerçevesinde online ödeme yaparken ödül ve puan gibi avantajlardan da yararlanabilirsiniz. Online ödeme işlemlerinde tüketicilere özel kampanya ve avantajlar da Masterpass™ tarafından sağlanır.

Masterpass™ avantajları ile seyahatinizi planlamaya şimdi başlayın!

Ucuza bilet bul

Sıkça Sorulan Sorular

Banka ve kredi kartı bilgilerinizi tek bir alt yapıda saklayarak kayıt altına alan Masterpass™, global bir ödeme yöntemidir. Kart bilgilerinizi sisteme bir kere kaydettikten sonra diğer ödemelerinizde yeniden bilgileri girmeden hızlı ve güvenli bir şekilde işlem yapabilirsiniz.
Masterpass™, Mastercard tarafından sunulan uluslararası bir dijital ödeme alt yapısıdır. Masterpass™ ile kart bilgileriniz, Mastercard alt yapısı içinde güvenli şekilde saklanır. Ayrıca, Masterpass™’e eklediğiniz kart bilgileriniz bankanızdaki kayıtlı cep telefonunuza gönderilen tek kullanımlık şifre ile doğrulanır ve ancak doğrulama işlemi başarılı olduktan sonra sonrasında eklenebilir. Mastercard’a ait ödeme alt yapısı olan Masterpass™’e güvenle kaydedebilir ve kayıtlı kartlarınızla tek tıkla hızlı ve kolay bir şekilde ödeme yapabilirsiniz.
Enuygun ödeme adımında “Kartımı Mastercard’ın sunduğu Masterpass™ altyapısında saklamak ve sonraki alışverişlerimde kullanmak istiyorum. Kaydetme şartlarını okudum onaylıyorum.” kutucuğunu işaretleyerek kartınızı ekleyebilirsiniz.
Masterpass™ kart kullanıcıları için ücretsiz bir hizmettir.
Enuygun’da Masterpass™’e kayıtlı kartınızı ilk kez kullanacaksanız, Enuygun ödeme adımında Masterpass™’e kayıtlı kartınızın bulunduğuna dair çıkan bilgilendirme metnine onay vermeniz gerekecek. Onay vermeniz halinde, kayıtlı kartlarınızın bilgileri ekrana gelecek. Kayıtlı kartlarınızdan bir tanesini seçip size gelen 3D Secure kodunu girdiğinizde, Masterpass™ ile ödeme işlemi tamamlanacak. Daha sonraki Enuygun seyahat planlamanızda kayıtlı kartlarınızdan bir tanesini seçerek 3D Secure kodunu girerek Masterpass™ ile ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.
Enuygun’da Masterpass™’ten kart silme işlemini; https://www.enuygun.com/uyelik/kayitli-kartlar/’da listelenen kartlarınızın yanında yer alan “SİL” butonunu işaretleyerek kaydettiğiniz kartları anında sistemden kaldırabilirsiniz. Buna ek olarak; www.Masterpass™turkiye.com üzerinden hesabınıza erişim sağlayarak ya da kartınızı kaydetmiş olduğunuz işyerinde kullanıcı profili yönetim ekranı üzerinden ya da kartlarım menüsü altından kartlarınızı silebilirsiniz.
Masterpass™ ile ödeme taksitli işlemlerde kullanım için uygundur.
Enuygun’da işlem yaparken kartınız adına kayıtlı cep telefonuna tek kullanımlık bir şifre gelir. Kart güvenliğini sağlayan bu yöntemi güvenli ve kolay alışveriş için değerlendirebilirsiniz.