Türkiye’nin EN iyi otobüs şirketleri

Ulaşım için son yıllarda uçak kullanımı yaygınlaşsa da ilk göz ağrımız ve vazgeçemediğimiz bir seyahat yöntemi otobüs yolculukları. Otogar vedalaşmaları, dinlenme tesisi çayları, camdan izlenen yollar… Hepimize tanıdık gelen bu yolculuk anılarını yaşarken en iyi otobüs ile seyahat etmek isteriz. Türkiye'de 250'den fazla otobüs firması bulunuyor, en iyisi hangisi? Rahatsız koltuklardan, kötü servis hizmetinden, kaba çalışanlardan ve daha nice şikâyetten kolayca kaçınabil diye bu listeyi hazırladım. Türkiye’nin en iyi otobüs şirketleri hangileriymiş bir bak da yolculuğun güzel geçsin :)

Devamını Gör

National Geographic’in listesine giren Karia Yolu hakkında her şey

National Geographic Traveller Birleşik Krallık, 2021’de gezilecek en iyi 35 yerin listesini yaptı. 5 ayrı başlık altında toplanan yerler arasına bu sene Türkiye’den antik Karia Yolu dahil oldu. Macera kategorisindeki rota, Türkiye’nin en uzun yürüyüş yolu. Senin için bu yola dair her şeyi tek yazıya topladım.

Devamını Gör

Otobüs yolculuğunun keyfini çıkaracağın rotalar

Otobüs yolculuklarının nostaljik havasını ne uçak ne araba ne de başka bir yolculuk veremiyor. İnsanın gittikçe gidesi, yeni yollar göresi geliyor. “Yolculuğun tadını çıkaralım” mottosuyla yola çıkmak istersen hem yolu hem sonu güzel rotaları listeledim. Bir terapi biçimi olarak yıkanan otobüsleri izlemeyi sevenleri bu başlığa beklerim.

Devamını Gör

Uzun hafta sonu tatili için öneri: Umman

Geçtiğimiz hafta 4 günlük bir Umman tatili yaptık. Umman Arap Yarımadası’nın güney ucunda yaklaşık 4,5 milyonluk bir ülke. Umman’ı hiç tanımadığım için biraz çekinerek gittim ama korktuğumun aksine çok güzel bir dört gün geçirdik.

Devamını Gör
x