Yazın kalabalığından ve bunaltıcı sıcağından sıkılıp tatilini erteleyenler için Eylül ayı şahane seçenekler sunuyor. Kısa soluklu da olsa bir tatile daha çıkma imkanın varsa fırsatı kaçırma.

İçindekiler

Kaş

Antalya sahillerinden nereyi seçeceğime karar vermekte zorlandım. Aslında Alanya’dan Kaş’a kadar tüm sahil bölgelerinde denize girilebilir. Kaş son yılların en popüler adresi. Berrak ve turkuaz rengi denizi Eylül’de bir başka güzel oluyor. Çok güzel dalış okulları var. Bir de tam karşı kıyı da yer alan Yunanistan’ın Meis adasına da günübirlik bir gezi fena olmaz. Kaş’a otobüs bileti satın almak çok kolay.

Kıbrıs

Kıbrıs’ın en güzel ayıdır Eylül. Güneş yaz ayları kadar yakmaz, deniz suyu sıcaklığı şahane olur. Eğer beyaz kumlu, suyu sıcak, denize odaklı bir tatil istiyorsan adanın arka tarafında Bafra bölgesindeki otelleri tercih etmelisin. Eğlence ve turistik gezilere meraklıysan Girne tam sana göre. Kıbrıs uçak biletlerine göz atmaya ne dersin?

Sardunya Adası

Akdeniz’in tam ortasındaki Sardunya Adası, İtalyan estetiği ile harmanlanmış sahilleri, turkuaz rengi denizi ve tertemiz havasıyla gidenleri büyüleyen bir yer. Aynı zamanda romantik bir ada. İstanbul’dan Roma ya da Napoli’ye gidip oradan feribot veya yine uçakla Cagliari’ye geçebilirsin.

Fethiye

Yeşil ile mavinin en güzel yansımalarını görebileceğin Fethiye’nin en güzel dönemlerinden biri de Eylül. Üstelik Fethiye ve çevresinde her bütçeye uygun otel seçeneği de var. Sakin dingin bir tatil arıyorsan Faralya bölgesine bak. Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, Çalış Plajı da diğer Fethiye otelleri bölgelerinden. Cesaretine güveniyorsan, Babadağ’dan paraşütle atlamayı da tatil programına ekleyebilirsin.  Fethiye'nin gezilecek yerleri de keşfedilmeyi bekliyor!

Bodrum

Bodrum’a Temmuz ya da Ağustos ayında gidenlerin en büyük sıkıntısı kalabalık ve trafik. Tabii yeme içme mekanlarında sıra beklemek ya da servis hizmetlerinden istediğin gibi yararlanamamak da dert. Oysa ki Eylül ayında Bodrum’a aşık olabilirsin. Artık trafik derdi kalmaz, mekanlar biraz da olsa tenhalaşır ve denizinin tadı da bir başka olur. Bodrum uçak biletlerine ya da otobüs biletlerine göz atmak için tıklayabilirsin.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1486 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Yazılar
Dünyanın EN kalabalık ülkeleri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9956194
Dünyanın EN zengin 25 ülkesi
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9949019
Türkiye’de gezilecek EN meşhur 75 yer
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9945100
Türkiye’nin huzur dolu 18 sakin şehri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9943113
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar