Eylül'de denize girilecek en güzel 5 yer

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Yazın kalabalığından ve bunaltıcı sıcağından sıkılıp tatilini erteleyenler için Eylül ayı şahane seçenekler sunuyor. Kısa soluklu da olsa bir tatile daha çıkma imkanın varsa fırsatı kaçırma.

Kaş

Antalya sahillerinden nereyi seçeceğime karar vermekte zorlandım. Aslında Alanya’dan Kaş’a kadar tüm sahil bölgelerinde denize girilebilir. Kaş son yılların en popüler adresi. Berrak ve turkuaz rengi denizi Eylül’de bir başka güzel oluyor. Çok güzel dalış okulları var. Bir de tam karşı kıyı da yer alan Yunanistan’ın Meis adasına da günübirlik bir gezi fena olmaz. Kaş’a otobüs bileti satın almak çok kolay.

Kıbrıs

Kıbrıs’ın en güzel ayıdır Eylül. Güneş yaz ayları kadar yakmaz, deniz suyu sıcaklığı şahane olur. Eğer beyaz kumlu, suyu sıcak, denize odaklı bir tatil istiyorsan adanın arka tarafında Bafra bölgesindeki otelleri tercih etmelisin. Eğlence ve turistik gezilere meraklıysan Girne tam sana göre. Kıbrıs uçak biletlerine göz atmaya ne dersin?

Sardunya Adası

Akdeniz’in tam ortasındaki Sardunya Adası, İtalyan estetiği ile harmanlanmış sahilleri, turkuaz rengi denizi ve tertemiz havasıyla gidenleri büyüleyen bir yer. Aynı zamanda romantik bir ada. İstanbul’dan Roma ya da Napoli’ye gidip oradan feribot veya yine uçakla Cagliari’ye geçebilirsin.

Fethiye

Yeşil ile mavinin en güzel yansımalarını görebileceğin Fethiye’nin en güzel dönemlerinden biri de Eylül. Üstelik Fethiye ve çevresinde her bütçeye uygun otel seçeneği de var. Sakin dingin bir tatil arıyorsan Faralya bölgesine bak. Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, Çalış Plajı da diğer otel bölgelerinden. Cesaretine güveniyorsan, Babadağ’dan paraşütle atlamayı da tatil programına ekleyebilirsin. Fethiye otellerine buradan göz atabilirsin.

Bodrum

Bodrum’a Temmuz ya da Ağustos ayında gidenlerin en büyük sıkıntısı kalabalık ve trafik. Tabii yeme içme mekanlarında sıra beklemek ya da servis hizmetlerinden istediğin gibi yararlanamamak da dert. Oysa ki Eylül ayında Bodrum’a aşık olabilirsin. Artık trafik derdi kalmaz, mekanlar biraz da olsa tenhalaşır ve denizinin tadı da bir başka olur. Bodrum uçak biletlerine ya da otobüs biletlerine göz atmak için tıklayabilirsin.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar