Havaların ısınmasıyla birlikte dügün mevsimine de girdik. Özellikle hafta sonu evlenmek isteyenler dügün mekanları ve nikah salonlarını neredeyse bir yıl önceden tutarak, mutlu günlerine eşlerinin dostlarının önünde girmenin telaşına düşüyorlar.  Ev döşeme ve düğün hazırlıkları derken balayı hazırlıkları genelde son sıralara itiliyor. Halbuki bütün o yorgunlugu atabileceğiniz hayatınızın bu çok özel tatili için sıkı bir çalışma yapmak gerekli diye düşünüyorum.

İçindekiler

Suit oda talep edebilirsiniz

Balayı otelinizi mevsimsel olarak seçmenizde fayda var. Yaz aylarında Antalya, Bodrum gibi yurt içi balayı fırsatı sunangüneydeki 5 yıldızlı konforlu oteller sizin her türlü ihtiyacınızı karşılayacaktır. Bu otellere balayı çifti olarak gittiğinizde mutlaka suit oda talebinde bulunun. Ekstra ücret ödemeden de  göstereceğiniz evlilik cüzdanıyla daha konforlu odaya sahip olabilirsiniz. Otel yönetimi size bu konuda yardımcı olacaktır. Jakuzili, özel balkonlu, geniş banyolu vs, size uygun özel odalarından birine yerleşmek kendinizi ayrıcalıklı hissetmenizi sağlayacaktır.

Balayı indirimi isteyin

Bu arada balayı çifti olduğunuzdan otelden indirim isteyebilirsiniz. Oteller bu konuda size yardımcı olacaktır. Balayı çifti olduğunuzu evlilik cüzdanıyla belgelemeniz yeterli. Odanıza gönderilecek özel meyve ve içki sepeti de sizi şaşırtmasın. Otellerin genelde balayı çiftlerine yaptıkları bir jesttir. Tüm bu ekstra güzellikler için balayı tatilinize evlilik cüzdanınızı götürmeyi unutmayın...

Güneye ya da Karadeniz’e

Yaz aylarında AntalyaFethiye, Marmaris, Çeşme, Bodrum civarındaki gerek beşyıldızlı oteller gerekse de butik oteller cazip gelen yörelerdir.  Rotanıza uçak dahil uygun fiyatlı Kıbrıs otellerine çevirebilir ya da sıcaklarda biraz serinlemek istiyorsanız Karadeniz turlarını da ekleyebilirsiniz.

Sonbahar ve kışın dağ otelleri

Kışın ya da sonbaharda evlenenler için en uygun bölgeler Abant, Uludağ ve Kartalkaya gibi dağ otelleridir. Antalya’da kışın kapanmayan oteller de var. Ancak kışın oralarda günlerce yağan yağmur ve fırtına sizi biraz bunaltabilir.

Eğlenceli kültür turları da var

“Kesinlikle otel odasında bağlı kalmak istemiyorum” diyorsanız Kültür Turlarını da değerlendirmeyi öneririm. Özellikle yaz aylarında içinde tekne turlarını da barındıran Likya, Ege Akdeniz, Mavi Yolculuk gibi kültür turlarının keyifli ve eğlenceli geçeceğini söyleyebilirim.

Balayına çıkmadan önce biraz araştırma yapıp önce gideceğinzi bölgeyi belirlemenizi sonra da Enuygun.com otel bölümünden karşılaştırma yaparak size enuygununu seçmenizi öneririm.

Balayı için bizim önerdiğimiz oteller

Calista Luxury Resort

Calista Luxury Resort, Belek sahilinde yer alır ve bölgedeki görülmesi gereken yerler arasında Antalium Premium Alışveriş Merkezi, Aspendos Tiyatrosu ve Perge bulunur. Diğer görülmesi gereken yerler arasında Aspendos Bazilikası bulunur. Bu resort otel, her şey dâhil oteldir. Fiyatlara otelde sunulan yiyecek ve içecekler dâhildir. Bazı restoranlarda, özel yemekler ve yemek çeşitleri, bazı içecekler ve diğer hizmetler için ücret alınabilir. 7 restoran yanında, Calista Luxury Resort hafif yemek büfesi/şarküteri ve kahve dükkânı/kafe sunar. Havuz barı, havuz kenarı barı ve bar/oturma salonu içecek servisi yapmaktadır.

Calista Luxury Resort Otel detaylı inceleme ve rezervasyon sayfası için tıklayın..

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1545 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Yazılar
Dünyanın EN kalabalık ülkeleri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9956194
Dünyanın EN zengin 15 ülkesi
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9949019
Türkiye’de gezilecek EN meşhur 75 yer
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9945100
Türkiye’nin huzur dolu 18 sakin şehri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9943113
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar