Samsun Araç Kiralama

Kiralanabilecek Araç Listesi

Ekonomik
Ekonomik
Orta
Orta
Üst
Üst
Lüks
Lüks
Minibüs
Minibüs
Elektrik
Elektrik
Suv
Suv

Samsun Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Samsun
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Üst, Lüks, Minibüs, Elektrik, Suv
Kiralama Noktaları25
Popüler Acenteler:Nissa
Samsun Hakkında

Türkiye tarihinde önemli bir yere sahip olan Samsun, Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlattığı yer olarak biliniyor. Karadeniz’e kıyısı bulunan bu kentte başlayan kurtuluş hareketi, dalga dalga büyüdü. Bu özelliğine ek olarak Samsun, tarihi çok eski zamanlara dayanıyor. Anadolu coğrafyasının en eski yerleşim birimi olan kent, milattan önce 60 binli yıllardan izler taşıyor. Mitolojide önemli bir yere sahip olan Amazon kadınlarının da bu bölgede yaşadığı biliniyor. Samsun, aynı zamanda doğası ile de biliniyor. Kent, tüm bu özellikleri sebebiyle yerli ve yabancı birçok turistin uğrak noktası haline geliyor.

Samsun, Türkiye için kilit öneme sahip bir kent olması ile biliniyor. Böyle bir yerin tarihini, doğasını ve kültürünü keşfetmek için kusursuz bir gezi planı oluşturmalı ve ona mutlaka uymalısınız. Bunu başarabilmek için de araç kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Bu seçenek ile her noktayı görebilecek ve inceleyebileceksiniz.

Samsun ziyaretinizde ilk olarak kurtuluş mücadelesini anlatmak için özel olarak düzenlenen simge lokasyonları görebilirsiniz. Bu noktada, Bandırma Vapuru ve Milli Mücadele Açık Hava Müzesi ilk durağınız olabilir. Onur Anıtı, Gazi Müzesi, Samsun Kent Müzesi, Arkeoloji Ve Etnografya Müzesi gibi yerleri de ek olarak gezip, görebilirsiniz. Samsun’u tanımak için ise, Atakum Plajı, Amisos Tepesi, Bayrak Tepe Tabiat Parkı, Doğu Park, Fener Plajı, Amazon Köyü, Batık Minare, Göl Alan Şelalesi, Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu, Asarkale Kral Kaya Mezarları gezi rotanız içerisinde yer alabilir.

Samsun'da Araç Kiralayacaklar İçin İpuçları

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun yer yer dağlık engebeli lokasyonlara ev sahipliği yapıyor. Bu sebeple SUV tipi dört tekerlek çekim gücü yüksek, tabanı alçak olmayan araçlar tercih etmelisiniz.

Araç yakıt türünü gözetirken tercihinizi ise seyahat planlamanıza göre yapabilirsiniz. Öyle ki şehir içinde ve kısa mesafeler arasında gidip geleceğiniz bir planınız varsa benzinli araç tercih edebilirsiniz. Dizel ya da hibrit seçeneklerini yakınlardaki civar illere geçecek ya da Samsun genelinde uzun yol kateteceklere öneririz.

Şehir içinden çok çıkmayacaksanız otomatik vites araç düşünebilirsiniz.

Karadeniz iklimi hakimiyetindeki Samsun her mevsim yağışlı olma potansiyeline sahip. Bu sebeple aşınmaya karşı dirençli lastikler ve ABS gerekebilir. Kışın ise kar lastiği ve zincir mutlaka bulundurmalısınız. Aracınızı kiralayacağınız yetkili firma ek hizmet olarak tedarik edemiyorsa dahi sizler hazırlıklı olmaya özen gösterin.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular