İstanbul Mecidiyeköy Araç Kiralama

Mecidiyeköy Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Mecidiyeköy
Mecidiyeköy Hakkında

İstanbul’un Şişli ilçesinin en hareketli semtlerinden biri olan Mecidiyeköy;  Taksim, Ortaköy, Eminönü, Etiler, Beşiktaş ve Beyoğlu gibi popüler destinasyonlara yakınlığıyla dikkat çekiyor. İstanbul Avrupa Yakası’nda konumlanan bölge, alışveriş merkezlerinin ve iş merkezlerinin tam anlamıyla kalbinin attığı yer olarak tanımlanıyor.  Büyükdere Caddesi ile 1. Çevre Yolu’nun kesişim noktasındaki Mecidiyeköy, görece ufak bir alanı kaplamasına rağmen merkezi konumu ve bağlantı noktalarıyla yoğun bir gezi programı sunuyor. İstanbul 3. Havalimanı’na sadece 20 km uzaklıkta bulunan semti gezmek adına bütçenizle örtüşen araç kiralama seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Mecidiyeköy, İstanbul’un diğer semtlerine kıyasla tarihi ve kültürel mekânların daha zayıf olduğu bir yer olarak biliniyor. Bölgede ağırlıklı olarak lüks restoranların, sinema salonlarının, eğlence ve aktivite alanlarının ya da dev AVM’lerin bir araya geldiği görülüyor. Mecidiyeköy semtinin odak noktası ise Büyükdere Caddesi. Dolayısıyla yaklaşık 13 km uzunluğundaki caddeyi aracınızla takip ettiğinizde, Beşiktaş’tan Kağıthane’ye Levent’ten Esentepe’ye kadar pek çok yere kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.  Bu cadde üzerinde aynı zamanda çok sayıda hediyelik eşya dükkanıyla da karşılaşabilirsiniz. Mecidiyeköy’de en çok ziyaret edilen alışveriş merkezleri arasında Cevahir AVM ve Profilo AVM yer alıyor.  Profilo Alışveriş Merkezi için Cemal Sahir Sokağı’nı, Cevahir AVM içinse Büyükdere Caddesi’ni takip etmelisiniz.

Öte taraftan bu bölgede ilginç ve turistik bir destinasyona tanıklık etmek istiyorsanız, Bomonti Bira Fabrikası’nda bulunan Bomontiada’yı ziyaret edebilirsiniz. Pazartesi dışında her gün açık olan Atatürk Müzesi için meşhur Halaskargazi Caddesi’ne geçiş yapmalısınız. Ayrıca doğrudan Mecidiyeköy semtinin sınırları içinde olmasa da tüm İstanbulluların severek ziyaret ettiği Maçka Parkı’nı yakından görebilirsiniz. Bu enfes parka aracınızla ulaşım sağlamak için sahil tarafını kullanacaksanız, bu durumda Dolmabahçe Sarayı’nın konumuna yönelmeniz yeterli. Eğer Nişantaşı tarafından geliyorsanız, Teşvikiye Camii’nin de yer aldığı Ihlamur Yolu Sokak’ı kullanabilirsiniz.

Mecidiyeköy yakınlarında bulunan ve turistler tarafından her daim yoğun ilgi gören bir diğer yer de Harbiye Askeri Müzesi. Kiraladığınız aracınızla Mecidiyeköy sınırları içerisinde dolaşırken yönelebileceğiniz Harbiye Askeri Müzesi, Maçka Parkı’nın hemen batı tarafında bulunuyor.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular