Çatalca Araç Kiralama

Çatalca Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Çatalca
İstanbul Çatalca Hakkında

İstanbul'un batı sınırına yakın bir konumda yer alan Çatalca ilçesi, yüzölçümü olarak şehrin en büyük, nüfus olarak ise Adalar ve Şile’nin ardından İstanbul’un en küçük ilçesi konumunda. Şehir merkezine yaklaşık 55 kilometre uzaklıkta bulunan Çatalca, 135 kilometreyi bulan sahil uzunluğuyla da dikkat çekiyor. Büyük çoğunluğu ormanla kaplı olan Çatalca’nın güzelliklerini ve turistik noktalarını araç kiralayarak rahatça gezebilirsiniz.

İlk olarak M.Ö. 350’lü yıllarda inşa edilen Çatalca Kalesi, hem etkileyici tasarımı hem de bulunduğu konumdan sunduğu çarpıcı manzaralarla gezinizde ilk uğramanız gereken yerler arasında. Çatalca'nın en önemli tarihi yapılarından biri olarak 4. yüzyılda inşa edilen Kurşunlugerme Su Kemeri de Roma döneminden günümüze kalan bir tarihi hazine olarak görülmeye değer.

Tarihi M.Ö. 6. yüzyıla kadar uzanan Çatalca'nın en güzel köylerinden biri olan Yalıköy; dağ eteklerinde sıralan tarihi Rum evleri, yöresel lezzetleri ve huzurlu atmosferiyle günübirlik geziler yapmak için en çok ziyaret edilen yerler arasında. Çatalca'nın en popüler turistik yerlerinden biri olan Ormanlı Köyü ise sıcak yaz günlerinde serin suların tadını çıkarabileceğiniz tertemiz denizi ve el değmemiş doğasıyla İstanbul’un kalabalığından uzakta dinlenmek için ideal bir adres.

İstanbul'un en güzel plajlarından biri olan Çilingoz Plajı’na da Çatalca’dan araç kiralayarak kolayca ulaşabileceğiniz gezinizde Çatalca'nın en önemli doğal güzelliklerinden biri olan 10 milyon yaşındaki İnceğiz mağaralarını gezebilir veya 17. yüzyılda inşa edilen tarihi Katırcı Köprüsü’nün de harika fotoğraflarını çekmeyi unutmayın.

Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular