Büyükada Araç Kiralama

Büyükada Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Büyükada
İstanbul Büyükada Hakkında

Şehir hatları vapurlarıyla 1,5 saatlik yolculukla kolayca ulaşabileceğiniz Büyükada, İstanbul'un kalabalığından uzakta sessiz ve huzurlu atmosferiyle günübirlik gezilerin değişmez adreslerinden biri konumunda. Araç kiralayarak konforlu yolculuklarla bütün turistik noktalarını kolayca gezebileceğiniz Büyükada, yılın her mevsimi sunduğu çarpıcı manzaralarla fotoğrafçıları da kendine çekiyor. Adanın simgelerinden biri haline gelen ve 1751 yılından beri Hristiyanlar için hac noktası olan Aya Yorgi Kilisesi’ni ziyaret edebileceğiniz gezinizde ünlü yazarımız Reşat Nuri Güntekin'in günümüzde müze olarak hizmet veren pembe beyaz boyalı evine de mutlaka uğramalısınız. Etkileyici mimariyle 1800'lü yıllarda günümüze kalan Büyükada Rum Yetimhanesi ve Troçki’nin 4,5 yıl yaşadığı evin müze haline getirilmesiyle hizmete açılan Troçki Evi de adada yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerler arasında.

Türkiye'nin ilk çağdaş sanat müzelerinden biri olmasıyla ünlü Adalar Müzesi'nin zengin koleksiyonlarını keyifle inceleyebileceğiniz Büyükada'da 1923'te inşa edilen simgesel saat kulesinin de bulunduğu Saatli Meydan’ın restoranları ve kafelerinde gezinizin yorgunluğunu atabilir; küçük dükkanlardan yöresel ürünler alarak güzel bir tatil alışverişi yapabilirsiniz.

Doğa tutkunlarının Büyükada’da ilk uğraması gereken yerler ise masmavi denizin yemyeşil ormanlarla birleştiği Büyükada Tabiat Parkı ve mesire alanları, çocuk oyun parkları, yürüyüş parkurlarıyla çok ilgi gören Dilburnu Tabiat Parkı. Araç kiralama hizmeti alarak sıcak yaz aylarında Eskibağ Plajı, Halik Koyu Plajı, Aya Nikola Plajı ve Prenses Koyu Plajı gibi adanın en sevilen plajlarına uğrayarak tertemiz sulara kendinizi bırakabilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
Yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an 7/24 hizmet veren Çağrı Merkezi’mizdeki uzmanlarımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular