Beykent Araç Kiralama

Beykent Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Beykent
İstanbul Beykent Hakkında

İstanbul Avrupa Yakası'nda Büyükçekmece ilçesine bağlı bir semt olan Beykent, şehrin en büyük üniversitelerinden Beykent Üniversitesi ve Beykent Eğitim Kurumları ile biliniyor. Büyükçekmece Gölü'nün kuş bakışı manzaraları sunan Beykent, gezilecek pek çok tarihi ve turistik noktaya sahip. Büyük iş ve alışveriş merkezlerinin hizmet verdiği Beykent gezinizde araç kiralayarak hem İstanbul Havalimanı'ndan kolayca ulaşabilir hem de bölgedeki turistik noktaları keyifle gezebilirsiniz.

Beykent’i gezerken ilk uğramanız gereken yer ise Büyükçekmece Gölü. Çevresinde turistik tesisler, restoranlar, yürüyüş yolları, piknik alanları ve parkların bulunduğu gölde kalabalıklardan uzakta dinlenebilir; sıcak yaz aylarında denizin ve güneşin tadını çıkarmak için ise Büyükçekmece sahiline uğrayabilirsiniz. Büyükçekmece Gölü ile Marmara Denizi’nin birleştiği noktaya 1567 yılında inşa edilen Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü üzerinde de keyifli yürüyüşler yaparak harika manzaralara şahit olabilirsiniz.

Bölgede gezebileceğiniz başka bir önemli mimari yapı da 1500'lü yıllarda Sokullu Mehmet Paşa tarafından inşa edilen etkileyici Sultan Mehmet Paşa Camii. Özellikle etkileyici mimarisi ile ünlü tarihi cami, dini bayramlarda yüzlerce kişiyle doluyor. Türkiye ve dünyanın pek çok yerinden 500'ün üzerinde yerel kostümün sergilendiği Dünya Kostümler Müzesi, yıl boyu pek çok önemli etkinliğin düzenlendiği TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi de Beykent’ten kolayca ulaşabileceğiniz yerler arasında. Tarih ve kültür merakları ise Beykent gezilerinde 1500'lü yıllarda Kanuni Sultan Süleyman tarafından Mimar Sinan’a inşa ettirilen Sultan Süleyman Kervansarayı, bahçesindeki etkileyici heykelleriyle dikkat çeken Menzil Külliyesi ve Sultan Süleyman Çeşmesi gibi tarihi hazinelerimizi de yakından görebilirler.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
Yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an 7/24 hizmet veren Çağrı Merkezi’mizdeki uzmanlarımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular