Altunizade Araç Kiralama

Altunizade Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Altunizade
İstanbul Altunizade Hakkında

İstanbul'un Üsküdar ilçesine bağlı bir semt olan Altunizade, şehrin en popüler yerleşim yerlerinden biri konumunda. Doğal güzellikler, tarihi yapılar ve kültürel etkinlikleri ile öne çıkan semt, büyük iş ve alışveriş merkezlerine de yakın konumda olmasıyla ilgi görüyor. Tarihi Bizans dönemine kadar dayanan ve Osmanlı döneminde de önemli bir yerleşim yeri olan Altunizade, yaklaşık 25.000 nüfusa sahip. Araç kiralayarak hem Üsküdar hem de Anadolu Yakası’nın turistik noktalarına kolayca ulaşabileceğiniz Altunizade’de Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan da araçla kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Altunizade gezinizde ilk uğramanız gereken yer şehrin ortasında bir vahayı andıran Validebağ Korusu. İstanbul'un en büyük korularından biri olan ve yürüyüş yolları, koşu parkurları, piknik alanları ve kır bahçeleriyle ilgi gören Validebağ Korusu’nda gezinizin yorgunluğunu atabilirsiniz. Altunizade Parkı da çocuk oyun alanları, spor alanları ve kafeleriyle bölgenin sevilen rekreasyon alanlarından biri.

Birçok önemli tarihi yapıyı da gezme şansı bulabileceğiniz Altunizade’de 1865 yılında yaptırılan İsmail Zühtü Paşa Camii olarak da bilinen etkileyici Altunizade Camii’ni ziyaret edebilir, Osmanlı döneminden günümüze kalan çarpıcı taş mimarisiyle dikkat çeken ve kültür merkezi olarak hizmet veren Altunizade Külliyesi de tarih meraklılarının keyifle gezebileceği yerler arasında. Üsküdar’ın en hareketli ticaret merkezlerinden biri olan Altunizade Çarşısı’nda hem el yapımı süs eşyaları alabilir hem de geleneksel Türk ve Osmanlı yemekleri tadarak keyifli bir mola verebilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
Yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an 7/24 hizmet veren Çağrı Merkezi’mizdeki uzmanlarımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular