Kemaliye Araç Kiralama

Kemaliye Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Kemaliye
Erzincan Kemaliye Hakkında

Erzincan'ın merkezine yaklaşık olarak 152 kilometre uzaklıkta bulunan Kemaliye ilçesi, Fırat Nehri kıyısında güzel bir konumda bulunuyor. Tarihi, doğal güzellikleri ve kültürel zenginliği ile görülmeye değer bir yer olan Kemaliye’yi araç kiralama hizmeti alarak kolayca gezebilirsiniz. İlçeyi gezerken ilk uğramanız gereken yer ise dünyanın en büyük ikinci kanyonu olan görkemli Karanlık Kanyon. Fırat Nehri boyunca uzanan devasa kanyon; yıl boyunca yürüyüş, rafting ve tekne turları gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Kemaliye'ye yakınlarında bulunan Kadıgölü ise el değmemiş eşsiz güzelliği ile çok sevilen bir günübirlik gezi alanı. Fırat Nehri'nden beslenen göl, çevresinde sıralanan piknik alanları ve yürüyüş yollarıyla dinlendirici bir gün geçirmek için ideal bir adres.

Kemaliye'nin simgelerinden biri olan ve 12. yüzyılda Selçuklular tarafından inşa edilen Kemaliye Kalesi, tarih ve kültür meraklılarının mutlaka görmesini önerdiğimiz yerler arasında. Günümüzde çok az bir bölümü ayakta kalan surlarından harika fotoğraflar çekebileceğiniz kaleyi gezdikten sonra 17. yüzyılda kesme taşlarla inşa edilen ve ilçenin en önemli dini yapılarından biri olan Kemaliye Camii’ni de ziyaret edebilirsiniz.

Kemaliye'nin önemli bir kültürel ve tarihi merkezi olan Hıdır Abdal Ocağı ise Alevi-Bektaşi geleneğinin önemli bir simgesi olarak yüzlerce insanı kendine çekiyor. Hıdır Abdal Ocağı’nda düzenlenen etkinlikler de her yıl binlerce kişiyi ilçeye çekiyor. Kemaliye'de binlerce yıllık fosillerin sergilendiği Ali Demirsoy Doğa Tarihi Müzesi’ne de gezinizde uğramayı unutmayın.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
Yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an 7/24 hizmet veren Çağrı Merkezi’mizdeki uzmanlarımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular