Sarayköy Araç Kiralama

Sarayköy Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Sarayköy
Denizli Sarayköy Hakkında

Denizli'ye 45 kilometre uzaklıkta şehrin güneyinde yer alan Sarayköy ilçesi, hem tabiat güzellikleri hem de Roma, Bizans ve Selçuklu dönemlerinden günümüze kalan tarihi hazineleriyle çok ziyaret ediliyor. Yaklaşık 60.000 nüfuslu olan Sarayköy ilçesinde Honaz Dağı'nın etkileyici manzaraları eşliğinde unutulmaz bir gezi yapabilirsiniz. Araç kiralayarak konforlu yolculuklarla gezebileceğiniz ilçede bölgenin en sevilen doğal güzelliklerinden biri olan Çıldır Şelalesi’ni yakından görebilirsiniz. 25 metre yükseklikten dökülen tertemiz suları, huzurlu ortamı, piknik alanları ve yürüyüş yollarıyla ilgi gören şelalede sıcak yaz günlerinde dinlendirici zaman geçirebilirsiniz. Yemyeşil doğası ve temiz havası ile çok ilgi gören Kemer Yayla Şelalesi’ni de keyifle gezerek yılın her mevsimi harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Sarayköy'ün merkezinden kısa bir yürüyüşle ulaşabileceğiniz Sarayköy Kalesi, Roma döneminde inşa edilmiş bir tarihi hazine. Kalenin günümüze kalan surlarından ilçenin panoramik manzaralarını da izleyebilirsiniz. 1896 yılında inşa edilen ve ilçenin simgelerinden biri haline gelen Sarayköy İstasyonu da hem tarihi değeri hem de nostaljik atmosferi ile görülmeye değer yerler arasında.

İlçenin önemli bir dini merkezi olan ve dini bayramlarda yüzlerce insanın ziyaret ettiği Sultan Sarıbaba Türbesi’ni de ziyaret edebileceğiniz ilçede otantik çarşılarda yürüyüşlere çıkarak el sanatı eserlerden organik ürünler ve yöresel yiyeceklere kadar birçok seçeneği bir arada bulabilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
Yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an 7/24 hizmet veren Çağrı Merkezi’mizdeki uzmanlarımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular