Zaragoza Uçak Bileti Ara

Zaragoza Hakkında

İspanya’nın özerk Aragon Bölgesi’nin başkentidir. Ülkenin kuzeydoğusunda, Madrit ve Barselona’nın tam ortasında yer alır. Ülkenin en büyük nehri Ebro’nun ikiye ayırdığı kent, tarihte Hıristiyanlığın İspanya’ya yayıldığı nokta olarak bilinmektedir. Bu nedenle Zaragoza, ülke genelinde bir nevi hac merkezi konumundadır. Ünlü İspanyol Ressam Goya, 1746 yılında bu kentte doğmuştur.

Kentin tarihinde, Roma ve Endülüs medeniyetleri belirgin izler bırakmıştır. Bu izler, Ebro Nehri’nin güneyindeki tarihi bölgede açıklıkla görülebilmektedir. Emevi hakimeyi altındayken adı ‘Sarakuşta’ olan kent, o dönemde bölgenin en güçlü şehri konumuna gelmiştir. Emevilerin, İber Yarımadası’nı terketmesiyle birlikte Zaragoza, Aragon Krallığı’nın hakimiyeti altına girmiştir.

İspanya’nın beşinci büyük kenti Zaragoza, ülkenin kutsal şehri olması nedeniyle inanç turizmi ve turizm odaklı bir ekonomiye sahiptir. Ancak kent ekonomisinde ağır sanayi ve endüstrinin da oldukça baskın bir payı bulunmaktadır. Kağıt, dokuma, cam, kozmetik, tarım makineleri, kimya, çimento gibi gelişmiş sektörler vasıtasıyla kent, ülkenin en önemli ticaret merkezleri arasında yer almaktadır. Zaragoza’yı tüm İspanya’da Hıristiyanlığın merkezi ve sembol kenti konumuna getiren Basilica del Pilar Katedrali, kentin en çok ziyaret edilen yapısıdır. Bakire Meryem’in, I. yüzyılda bu bölgedeki sütunların üzerinde görüldüğü rivayetiyle ilk önce bir şapel olarak inşa edilmiştir. 17. yüzyılın sonlarında ise bugünkü halini almıştır.

Her yılın 12 Ekim tarihi, tüm ülkeden ve dünyadan büyük kalabalıkların katılımıyla, rivayete ithafen ‘Pilar Günü’ olarak kutlanmaktadır. Bu kutsal gün, katılımcılar tarafından ‘hac ziyareti’ olarak da algılanmaktadır. La Seo Katedrali, Aljaferia Sarayı ve Zaragoza Müzesi, kentin turist çeken diğer markezleridir. Zaragoza, step iklimi etkisindedir. Yıllık yağış miktarı oldukça azdır. Zaragoza Havaalanı, kentin 16 km. batısındadır.

Havalimanından Zaragoza Şehir Merkezine Ulaşım

Zaragoza Havalimanı

İspanya’nın başkenti Madrid’in 262 km kuzeydoğusunda yer alan Zaragoza Havalimanı, Zaragoza şehir merkezinin yaklaşık 16 km batısında konumlanıyor. Zaragoza Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda şehir içi otobüslerini kullanabileceğiniz gibi taksi ve araç kiralama hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Zaragoza Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak maksimum 20-25 dakika sürüyor.

Otobüs

Zaragoza Public Transport tarafından işletilen 604 numaralı otobüs ile Zaragoza Havalimanı’ndan şehir merkezine maksimum 20 dakikada ulaşmanız muhtemel. Toplamda 9 durağı olan 604 hatlı otobüsün her 30 dakikada bir seferi bulunuyor. Otobüslerin kalktığı durakları ise Zaragoza Havalimanı geliş terminalinin dışına çıktığınızda görebilirsiniz.

Taksi

Zaragoza Havalimanı’na vardığınızda terminal dışında 7/24 hizmet veren havalimanı taksileri ve özel taksi firmalarının araçlarına denk gelmeniz yüksek ihtimal. Taxi Zaragosa (+34 976 42 42 42) ve Taxi Berto (+34 673 43 20 10) firmalarından dilediğinizi arayarak Zaragoza Havalimanı geliş terminaline taksi de çağırabilirsiniz. Yaklaşık 12-16 avro arasında bir ücret ödeyerek Zaragoza Havalimanı-Zaragoza şehir merkezi ulaşımınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Zaragoza Havalimanı’na gelmeden önce online olarak yerli ve yabancı araç kiralama firmalarını araştırabilir ve bütçenize en uygun olanı seçerek ön rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz. Böylelikle hem zamandan hem de bütçenizden kar edebilirsiniz. Havalimanına vardıktan sonra da rezervasyon yaptırdığınız firmanın şubesine giderek aracınızı sadece birkaç dakika içerisinde teslim alarak 15-20 dakikada Zaragoza şehir merkezine varabilirsiniz.

07/09/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Zaragoza uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Zaragoza varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Zaragoza uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Zaragoza uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Zaragoza uçuşları Zaragoza Havalimanı ve Zaragoza Delicias Bus Station Havalimanı'na düzenleniyor.

Zaragoza yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Zaragoza 3 saat 50 dakika, Ankara-Zaragoza 3 saat 30 dakika, Antalya-Zaragoza 3 saat 20 dakika, Bodrum-Zaragoza 3 saat, Gaziantep-Zaragoza 4 saat, İstanbul-Zaragoza 3 saat, İzmir-Zaragoza 3 saat, Trabzon-Zaragoza 4 saat 10 dakika sürüyor.

Zaragoza Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
5ºC
17ºC
Per
Cum
5ºC
18ºC
Cum
Cmt
3ºC
19ºC
Cmt
Paz
4ºC
18ºC
Paz
Pzt
2ºC
18ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Zaragoza Alternatif Ulaşım
Para birimi