Burgos Uçak Bileti Ara

Burgos Hakkında

Arlazon Nehri çevresinde kurulu olan Burgos ülkenin en iyi korunmuş tarihi şehirlerinden biri. Nehir çevresinde yer alan tarihi şehir merkezi, köprüleri, meydanları ve yapılarıyla dikkat çeken Burgos, Madrid’in 245 kilometre kuzeyinde yer alıyor. Kastilya Leon Özerk Bölgesi şehirlerinden de biri olan Burgos, bölge başkenti Valladolid’e ise 200 kilometre uzak. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Burgos Katedrali’nin yer aldığı şehir, kemerli geçitleriyle de ünlü.

Santa Maria Kemeri, Fernan Gonzalez Kemeri ve San Martin Kemeri gibi geçitlere sahip olan şehirde İspanya İç Savaşı sırasında General Franco’nun genel karargahı görevini yürütmüş olan Palacio De La Isla Sarayı da yer alıyor. Şehirde ayrıca 13. yüzyıldan kalma manastırlar, kaleler ve kiliseler de yer alıyor. Şehir ayrıca Sierra de Atapuerca bölgesinde bulunan mağara, mağara yazıları ve tarih öncesi dönemlerden kalma eserlerin sergilendiği Evrim Müzesi’yle de dikkat çekiyor. Kuzey İspanya’nın en önemli sanayi merkezi olan Burgos’ta tarımsal üretim de önemli bir yer tutuyor. Hatta tahıl üretimi en büyük ekonomik gelir kaynağı olarak kabul ediliyor. Çelik ve montaj fabrikalarının yer aldığı şehirde bir de uluslararası havalimanı bulunuyor. Paris, Barselona ve Mallorca’ya direkt uçuşların gerçekleştirildiği Burgos Havalimanı şehrin 5 kilometre doğusunda yer alıyor.

Havalimanından Burgos Şehir Merkezine Ulaşım

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Burgos uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Burgos varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Burgos uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Burgos uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Burgos uçuşları Burgos Havalimanı'na düzenleniyor.

Burgos Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
12ºC
16ºC
Cmt
Paz
10ºC
18ºC
Paz
Pzt
11ºC
20ºC
Pzt
Sal
11ºC
19ºC
Sal
Çar
7ºC
19ºC
Çar
Haritada Görüntüle
Burgos Hakkında Daha Fazla
Burgos Alternatif Ulaşım
Para birimi
x