Tayvan Uçak Bileti Ara

Currency
Tayvan Para Birimi
TWD
İstanbul - Taipei (Başkent) Uçuş süresi
10 saat 10 dk
Tayvan Hakkında

Renkli kültürü, eğlenceli yaşamı ve birbirinden lezzetli yemekleri ile her yıl dünyanın farklı bölgelerinden turistleri çeken Tayvan, Pasifik Okyanusu’nun ortasında bir ada ülkesi. Tayvanlılar, Hakkalar ve Aborjinler ile birlikte büyük oranda Çinlilerin ortak bir yaşam alanı oluşturduğu ülke, zengin doğal gaz ve petrol yatakları sayesinde ekonomik olarak güçlenmeyi başarıyor.

Uzak Doğu’yu ziyaret etmek isteyen turistlerin önemli limanlarından biri olan Tayvan, büyük yapıları, görkemli gece hayatı ve batıya adapte olmuş yaşam tarzı ile dikkat çekiyor. Bölgedeki hiçbir ülke ile kara sınırı bulunmayan Tayvan, Pasifik Okyanusu aracılığı ile kuzeyde Çin, kuzeydoğuda Japonya ve Güney Kore, batıda Vietnam ve güneyde Filipinler ile komşu.

Ülkenin ortasından geçen yengeç dönencesi nedeniyle kuzeyde astropikal bir iklim yaşanırken, güneyde ise tropikal iklimin etkileri gözlemleniyor. Kışın hissedilen en düşük sıcaklık 15 derece olurken, yazları ise termometreler 30 dereceye kadar yükselebiliyor.

Dünyanın en eski yerleşim yerleri arasında gösterilen, kültürel ve ticari bir merkez olan Taipei, günümüzde modern yapıları ve Avrupai yaşam tarzı ile göz kamaştırıyor. Başkent Taipei’nin her köşesinde Tayvan ve Çin kültürünün tarihi miraslarıyla karşılaşmak mümkün.

Budizm, Taoizm ve Konfüçyanizm’in kutsal tapınaklarının ve bu inançlara önderlik yapan rahiplerin kardeşçe yaşadığı Tainan şehri ise, Tayvan’ın ve Uzak Doğu’nun inanç merkezi olarak kabul görüyor. Şehirde bulunan tapınaklar her yıl ziyaretçi akınına uğruyor.

Gökyüzünün binlerce fenerle süslendiği ve katılımcıların dilek tutarken gökyüzüne fener bırakarak renkli görüntüler oluşturduğu Lantern Festivali, Tayvan’ın en çok rağbet gören etkinliği olarak biliniyor. Müzik severler için vazgeçilmez olan Uluslararası Beigang Müzik Festivali, dünyaca ünlü sanatçıların ağırlandığı, müzik coşkusunun doruklarda yaşandığı ve ülkenin uluslararası anlamda tek festivali olan etkinlik Beigang Filarmoni Birliği tarafından organize ediliyor. Temmuz ayı geldiğinde Çin kutsal inancına göre kötü ruhların dünyaya geldiğine inanan yerli halk, Hung Yuan Hayalet Ay Festivali’nde bir araya gelerek kötü ruhları kovmak için bambudan yapılan kulelere tırmanıyor ve bu inancı gelecek nesillere aktarıyor.

Çin ve Kore yemeklerinin farklı yorumlanması ile oluşan ülke mutfağının temel özelliği, her yemeğin ekşi, tuzlu, acı ve tatlı dengesinin sağlanarak hazırlanıyor olması ve bu sayede kendilerine has bir tat kazanmaları. Tayvan’ın geleneksel yemekleri arasında; etli noodle çorbası, sığır etli erişte ve istiridye omleti yer alıyor.

Tayvan’ı ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarının, seyahatleri öncesinde vize işlemlerini tamamlamış olmaları gerekiyor. Seyahat planlarınızı yaparken Enuygun.com’dan en uygun Tayvan uçuş seçeneklerini karşılaştıraiblir ve biletinizi satın alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Tayvan uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Tayvan uçuşları için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Tayvan uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Hangi hava yollarının Tayvan uçuşları var?

Türk Hava Yolları, Eva Air Tayvan uçuşları düzenliyor.

Türkiye’den hangi Tayvan şehirlerine direkt uçuş var?

Türkiye’den direkt uçuş düzenlenen Tayvan şehirleri: Taipei.

Hangi hava yollarının aktarmasız Tayvan uçuşu var?

Aktarmasız Tayvan uçuşu düzenleyen hava yolları: Eva Air, Türk Hava Yolları.

En popüler Tayvan havalimanları hangileri?

En popüler Tayvan havalimanları: Taoyuan Intl..

En popüler Tayvan şehirleri hangileri?

En popüler Tayvan şehirleri: Taipei.

Yakın Ülkeler

Para birimi