Tomsk Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Tomsk Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Tomsk Hakkında

Rusya’nın merkezinde yer alan Tomsk Sibirya bölgesinin güneyinde yer alan küçük bir kent. Sarıkamış’ta esir düşen Türk askerlerinin esir düştüğü şehir olarak da bilinen kent Tom Nehri üzerinde yer alır. Bulunduğu bölgenin yönetim merkezi olan Tomsk, 500 binden fazla nüfusuyla bölgenin en eski ve dikkat çekici yerleşim yeri. 1917 yılında yaşanan Ekim Devrimi’nden sonra bölgenin en önemli şehirlerinden biri olan Tomsk’da kurulan fabrikalar hem şehirde hem de ülkede birçok kişiye iş sağlamış hem de şehrin gelişiminde önemli bir rol üstlenmiş.

Genellikle soğuk bir bölge olarak bilinen şehir ve çevresinde sıcaklıklar yaz aylarında 17-18 dereceye kadar yükselde de kış mevsiminde -20 derecelere kadar düşer. Ziyaret etmek için en uygun dönemse yine daha sıcak ve ılıman geçen yaz aylarıdır. Moskova, Soçi, St. Petersburg, Surgut gibi şehirlere doğrudan uçuşların bulunduğu kentin havalimanından özellikle yaz aylarında düzenlenen seferlerle Antalya’dan da karşılıklı seferlerle ulaşmak mümkün.

Havalimanından Tomsk Şehir Merkezine Ulaşım

Bogaşevo Havalimanı, Tomsk şehir içinden 30 kilometre kadar uzakta ve şehir merkezine giderken kullanabileceğiniz ulaşım araçlarında pek bir alternatif bulunmuyor. Otobüsleri tercih ederseniz ulaşımınız 1 saate kadar uzayabilecekken, taksi, transfer hizmetleri ya da araç kiralama seçeneklerinden birini seçerseniz eğer bu süreyi 20-25 dakikaya kadar indirebilirsiniz.

Otobüs

Bogaşevo Havalimanı ile Tomsk şehir merkezi arasında direkt ulaşımı sağlayan ve sık aralıklarla sefer düzenleyen şehir içi otobüsleri bulunuyor. Bu otobüsler havalimanı terminalinin hemen çıkışındaki duraklardan kalkıyor ve doğrudan Tomsk’a gidiyor. Eğer oteliniz şehir içindeyse muhtemelen otobüsler o bölgeden de geçiyordur. Bunun hakkında daha ayrıntılı bilgiyi otobüs şoföründen de alabilirsiniz. Havalimanından Tomsk şehir merkezine 1 saat gibi bir sürede varabileceğiniz otobüsler arasında 119 numaralı otobüs en hızlı ulaşımı sağlayanı esasında. 119 numaralı otobüs, birden çok noktaya uğrayıp yolu uzatmaktansa sadece Tomsk şehir içindeki merkezi noktalara uğruyor.

Taksi

Bogaşevo Havalimanı’ndan Tomsk’a ulaşmanın en zahmetsiz yolu hiç şüphesiz ki havalimanı bünyesinde çalışan taksileri veya özel olarak hizmet verenleri kullanmak. Daha ucuz bir yöntem arıyorsanız eğer Uber taksi sistemini araştırmanızda fayda var. Bogaşevo Havalimanı terminalinden dışarı çıktığınızda çok sayıda taksi göreceksiniz ve bunların tamamı günün 24 saati ulaşım hizmeti veriyor. Havalimanından bineceğiniz taksi ile Tomsk şehir merkezine yaklaşık 30 dakikada varmanız mümkün ve bu ulaşımınız için sizden talep edecekleri ücret maksimum 500-600 Rus Rublesi. Bogaşevo Havalimanı’ndan şehre hizmet veren taksi şirketlerinden en popüleri ise Sibirya Taksi (+73822205205).

Araç Kiralama

Bogaşevo Havalimanı terminalinde bulunan yerli ve yabancı araç kiralama şirketlerini daha önceden araştırır ve ön rezervasyonunuzu yaptırırsanız şayet havalimanına iner inmez dakikalar içinde aracınızı kiralayabilirsiniz. Aracınızı teslim aldıktan sonra Tomsk şehir merkezine varmak 25-30 dakika sürecektir.

01/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Tomsk Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
11ºC
23ºC
Cmt
Paz
12ºC
24ºC
Paz
Pzt
7ºC
29ºC
Pzt
Sal
6ºC
14ºC
Sal
Çar
5ºC
17ºC
Çar
Uçuş Süreleri
5s 10dk
5s 10dk
5s 40dk
5s 50dk
5s 20dk
5s 40dk
4s 30dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x