Barnaul Uçak Bileti Ara

Barnaul Hakkında

Rusya Federasyonu’na bağlı idari bir bölge olan Altay Krayı’nın başkenti olan Barnaul, deniz seviyesinden 3000 metre yükseklikte bir ziraat bölgesidir. 1730’lu yıllarda zengin bir aile tarafından kurulan Barnaul, çeşitli endüstrileri, üniversitesi, sineması ve üç büyük kilisesiyle bölgenin en büyük yerleşim alanıdır. Altay Kültür - Edebiyat ve Sanat Tarihi Müzesi ve Barnaul Bölgesel Araştırmalar Müzesi, şehrin öne çıkan gezilecek yerleri arasında yer almaktadır. Barnaul ekonomisi çok çeşitli alanlara dayanır. Şehir çevresinde tekstil, kimya, traktör, lastik, dizel motor, otomobil ve uçak fabrikalarının yanı sıra dört şeker fabrikası bulunmaktadır. Alüminyum, bakır ve molibden sanayisi de gelişmiştir. Ayrıca bölgede zengin kömür yatakları da bulunmaktadır. Barnaul, farklı kültürlere ve yaşam tarzlarına ilgi duyan ve Güney Sibirya’yı keşfetmek isteyen turistler için önemli bir duraktır. Barnaul Asya’nın en uzun nehirlerinden biri olan ve genişliği kimi yerde 5 km’yi bulduğu için Obi Denizi olarak da anılan, Obi Nehri’nin kıyısında kurulmuştur.

Şehirdeki önemli bir müze olan Altay Kültür - Edebiyat ve Sanat Müzesi’nde, Altay kültürüne ve sanatına ait birçok detay, Altay’ın yetiştirdiği önemli sanatçılardan ressam Roerich’e ait tablolar ve ünlü yazar Vasily Shukshin’e ait izler yer almaktadır. Şehrin bir diğer önemli müzesi olan ve iki katlı küçük bir binada hizmet veren Barnaul Bölgesel Araştırmalar Müzesi’nde de yine Altay ve Barnaul ile ilgili birçok şey sergilenmektedir.

Kentte ayrıca lezzetli yemeklerin servis edildiği lokanta ve restoranlar da bulunmaktadır. Barnaul hava ulaşımı Barnaul Havaalanı ile sağlanabilmektedir. Havaalanı, şehir merkezine yaklaşık 16,5 km’lik mesafede yer almakta olup havaalanından şehir merkezine toplu ulaşım mevcuttur. İstanbul – Barnaul arası uçuşların süresi ise 1 veya daha fazla aktarmayla en az 10 saat 5 dakikadır.

Havalimanından Barnaul Şehir Merkezine Ulaşım

Barnaul Havalimanı’ndan Moskova, Düsseldorf, Antalya ve Bangkok gibi şehirlere karşılıklı seferler düzenleniyor. Barnaul Havalimanı’na inen ve kent merkezine rahat bir araçla hızlıca gelmek isteyenler için otobüsler ve taksiler Barnaul Havalimanı önünde bekliyor. Havalimanından Barnaul’un şehir merkezine gelmek ve daha sonra çevrede bulunan yerlere seyahat etmek isteyen yolcular araç kiralayabilirler.  

Barnaul’da bir otelde kalmayı planlıyorsanız, şehre inmeden önce otelinizden servislerle ilgili bilgi alabilirsiniz. Otelinizin Barnaul Havalimanı’ndan ücretsiz servisi varsa, çok daha rahat bir şekilde merkezde bulunan otelinize servislerle yolculuk yapabilirsiniz.  

Taksi  

Barnaul Havalimanı’nda neredeyse haftanın her günü ve saati taksi bularak bu araçlarla Barnaul kent merkezine gelebilirsiniz. Taksilerle Barnaul Havalimanı ile şehir merkezi arasında bulunan 15 kilometrelik mesafede yapacağınız yolculuğun süresi 20-30 dakika arasında değişiyor. Eğer taşımakta zorlanabileceğiniz ağır bavullarınızla birlikte seyahat ediyorsanız, biraz daha pahalı olsa da taksiye binerek Barnaul kent merkezine kolayca yolculuk yapabilirsiniz.

Otobüs

Gündüz saatlerinde Barnaul Havalimanı’na inen yolcular gün içinde belirli sıklıklarla merkeze doğru hareket eden otobüslere binebilirler. Otobüsü tercih eden yolcular bu araçlarla aynı zamanda daha ucuza yolculuk yapabilirler. Buna karşılık merkezde bulunan otobüs durağında indikten sonra otelinize veya merkezde gitmek istediğiniz yere kadar yürümeniz gerekebilir.

Araç Kiralama  

Barnaul’da sedan tipi araçlardan birini veya 4x4 tipi geniş araçları kiralayarak havalimanından istediğiniz zaman Barnaul kent merkezine ulaşma şansı bulabilirsiniz. Yerel kiralama ofislerinden bazılarının ofisleri Barnaul Havalimanı’nın terminalinde yer alıyor. Bu sayede uçağınızdan indikten sonra doğrudan Barnaul Havalimanı’nda bulunan kiralama ofisleri ile görüşerek aracınızı alabilirsiniz.

Otel Servisi

Eğer Barnaul’da kalacağınız oteliniz müşterileri için havalimanı servisi sağlıyorsa, bu rota üzerinde tercih edebileceğiniz en rahat araçlardan biriyle Barnaul’un merkezine gelebilirsiniz. Ücretsiz veya uygun fiyatlı servisler aynı zamanda önceliği bütçe dostu araçlar olan Barnaul yolcuları için ideal.

Özel Servisler  

6 yolcuya kadar kapasitesi bulunan özel servis araçları da Barnaul’un merkezine gelmek için ideal seçeneklerden. Bu araçlardan ortalama 50 euro ödeyerek faydalanabilirsiniz. 30 dakika içinde Barnaul kent merkezine ulaştıran özel servis araçlarıyla 6 bavula kadar eşyalarınızı da taşıyabilirsiniz.

15/01/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Barnaul uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Barnaul varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Barnaul uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Barnaul uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Barnaul uçuşları Barnaul Havalimanı'na düzenleniyor.

Barnaul yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Barnaul 5 saat, Ankara-Barnaul 5 saat, Antalya-Barnaul 5 saat 30 dakika, Bodrum-Barnaul 5 saat 40 dakika, Gaziantep-Barnaul 4 saat 50 dakika, İstanbul-Barnaul 5 saat 10 dakika, İzmir-Barnaul 5 saat 40 dakika, Trabzon-Barnaul 4 saat 20 dakika sürüyor.

Barnaul Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
16ºC
31ºC
Paz
Pzt
18ºC
32ºC
Pzt
Sal
16ºC
27ºC
Sal
Çar
15ºC
27ºC
Çar
Per
14ºC
24ºC
Per
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Barnaul Hakkında Daha Fazla
Barnaul Alternatif Ulaşım
Para birimi
x