Havalimanında uzun saatler geçirmeyi genellikle kimse sevmez. Ancak kimi zaman aktarmalı uçuşlar arasında veya rötarlarda uzun süre beklememiz gerekebilir. Böyle bir durumda yapabilecekleriniz sadece bekleme salonunda oturup etrafı izlemek diye düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Dünyanın farklı havalimanlarından birinde uzun sürecek bir aktarmaya denk gelirsenz, yapılabilecekler listemize mutlaka göz atın.

İçindekiler

1- Golf oyna

Yolu Singapur'a düşenler havalimanında bulunan eğlence alanlarını görünce şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Bunun nedeni Singapur Havalimanı'nda golf oynanabilecek 9 delikli bir saha, bilgisayar simülasyonuna sahip bir baketbol sahası ve dünyanın en büyük IMAX sinemalarından birinin bulunması. Aynı zamanda dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biri olan Singapur'a uygun fiyatlı uçuşlar burada!

2- Saunada ter at

Evet, yanlış duymadınız. Havalimanında beklerken Fin saunasında ter atıp keyif yapabilirsiniz. Finlandiya'nın başkentinde bulunan Helsinki Havalimanı'nın özel yolcu salonunda yolcular bu olanağa sahipler. Havalimanında ayrıca Havacılık Müzesi de sadece bekleme salonunda oturmak istemeyenler için seçenekler arasında.

3- Sörf yap

Havalimanı terminali bulunan dalga havuzunda sörf yapmak da genellikle yolculuk sırasında ilk aklımıza gelen şey değil. Bununla birlikte Münih Havalimanı'nda bu son derece olağan bir aktivite! Yaz aylarında havlunuzu ve mayonuzu yanınızda getirerek havalimanıda serin bir gün geçirebilirsiniz. Her yıl çok sayıda ziyaretçiyi çeken Münih'e uçak biletlerini karşılaştırmak isterseniz hemen tıklayın.

4- Uyku küplerinde dinlen

Dünyanın en büyük duty free mağazalarına sahip havalimanlarından biri olan Dubai Uluslararası Havalimanı'nda yolcuların raharı için tasarlanan uyku küplerinden birinde uzanarak rahatınıza bakabilirsiniz. Havalimanında külçelerle altın satılan mağazalar ve geniş bahçeler de buraya uçuştan saatler önce getirtecek cinsten. Dubai'ye en güncel uçak bileti fırsatları için sayfamıza göz atmayı unutmayın.

5- Yolcu salonlarının keyfini çıkar

Yolcu salonu dediysek, havalimanında bulunan genel bekleme alanlarından söz etmiyoruz. Başta İstanbul ve İzmir olmak üzere ülkemizde ve dünyanın farklı yerlerinde yolcularına geniş ve rahat koltuklar, televizyon hatta masaj hizmeti sunan özel yolcu salonları var! Eğer çok sık seyahat eden biriyseniz, dünyada 500'ün üzerinde yolcu salonuna giriş olanağı sağlayan Lounge Pass veya LoungeBuddy gibi programlara üye olabilirsiniz. Havalimanında işinizi kolaylaştıracak ipuçları için yazımıza mutlaka göz atın!

6- Buz pateni yap

Kışın en keyifli aktivitelerinden biri de buz pateni. Üstelik Güney Kore'nin başkenti Seul'da bulunan Incheon Uluslararası Havalimanı'nda bunu uçağınızı beklerken yapabilirsiniz. Terminalde bulunan buz pateni pisti sayesinde yolcular uçağa binmeden önce buz üzerinde yeteneklerini sergiliyorlar. Seul Havalimanı'nda ayrıca kursa da alabileceğiniz bir golf sahası, dua odası ve sauna da bulunuyor. Şehirde yapılması gereken diğer şeyler ve görülecek yerler ise galerimizde.


muratekinay
Murat Ekinay
469 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Popüler Yazılar
Dünyanın EN kalabalık ülkeleri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9956194
Dünyanın EN zengin 15 ülkesi
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9949019
Türkiye’de gezilecek EN meşhur 75 yer
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9945100
Türkiye’nin huzur dolu 18 sakin şehri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9943113
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar