Orlando - New York Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1.513 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 50 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(New York) 6°C / 1°C
Şu anda New York Yerel Saati
GMT -4

Orlando Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Herndon Havalimanı

Herndon, yıl içerisinde birçok turisti ağırlayan bir şehir olduğundan ulaşım sistemi oldukça gelişmiştir. Şehir merkezi ile uluslararası havalimanı arasındaki bağlantıyı sağlayan çok farklı alternatifler bulunuyor. Taksi, havaalanı servisleri, otel servisleri, otobüs gibi ulaşım seçeneklerinden herhangi birini tercih ederek havalimanına rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaalanı Servisleri

Şehir merkezinde yer alan terminallerden havalimanına ulaşım sağlayan havaalanı servisleri kişi başına 19 $ gibi bir bilet fiyatına sahip. Şehir merkezinden binerek direkt olarak havalimanı içerisinde bulunan Terminal A ve Terminal B’de inebilirsiniz.

Taksi

Şehir merkezinden havalimanına ulaşım en rahat taksiyle sağlanıyor. Şehir merkezinde her yerden taksilere rahatlıkla binebilir veya otelinizden sizin için bir taksi çağırmasını rica edebilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına taksiyle ulaşım ortalama 30-45 $ arasında değişiklik gösteriyor. Şehir merkezinden havalimanına yapacağınız yolculuk öncesinde taksi şoföründen net bir fiyat almanız veya pazarlık yapmanız sizin yararınıza olabilir.

Otel Servisleri

Birçok otel size şehir merkezinden, havalimanı transfer aşamasında servis imkânı sunuyor. Bu imkândan yararlanabilmek için önceden otel yetkilileri ile iletişime geçerek, rezervasyon yaptırmalısınız. Kalabalık gruplarla birlikte tercih edildiğinde %15 oranında bir indirim oranına sahip olan bu ulaşım araçları fazla bagajı olan kişiler için ideal. Sizi otelinizden alarak havalimanına bırakıyor ya da havalimanından otelinize kadar getiriyor.

LYNX Otobüs

Otobüsler günümüzde en çok tercih edilen ulaşım araçları içerisinde yer alıyor. Otobüs güzergâhlarını iyi incelemeli gideceğiniz yöne ait otobüse bindiğinizden emin olmalısınız. Otobüslerin zaman aralıkları otobüs duraklarındaki tabelalarda yer alıyor. LYNX adı verilen otobüsler Herndon şehir merkezinde oldukça yaygın. LYNX otobüsler için bilet ücretleri biletin geçerlilik süresine göre 2 – 50 $ arasında değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama

Şehir merkezinde araç kiralayabileceğiniz birçok firma bulunuyor. Bu konuda gitmeden bir araç firmasından rezervasyon yaptırabilir veya otelinizden yardım isteyebilirsiniz. Diğer ulaşım araçlarıyla vakit kaybetmek istemeyenler araç kiralayarak havalimanına rahatlıkla ulaşabilir.

Havalimanı Bilgileri

Virginia eyaletinde yer alan Herndon, yıl içerisinde birçok turisti ağırlayan bir şehir olduğundan ulaşım sistemi oldukça gelişmiştir. Şehir merkezi ile uluslararası havalimanı arasındaki bağlantıyı sağlayan çok farklı alternatifler bulunuyor. Uluslararası uçuşlar için eksiksiz bir altyapıya sahip olan havalimanı yolculara gerekli her türlü ihtiyacı sağlıyor. Dâhilinde; sigorta şirketleri, bagaj taşıma grubu, business class yolcu servisleri için bir salon, telefon ve faks iletişimi sistemleri, VIP yolcuları için bir salon, bir restoran, çeşitli kafe ve mağazalar, kuaför salonu, araba kiralama ofisleri, otopark yer alıyor.

01/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Orlando Intl Havalimanı

Şehir içerisinden havalimanına ulaşmak için birçok seçenek bulunsa da yolunuzu bulmak biraz karışık olabiliyor. Bu sebeple, gideceğiniz bölgeye göre, seçeceğiniz aracı önceden planlamanız daha yararlı olacaktır.

İlk olarak, eğer seyahatiniz boyunca otelde kalıyorsanız, kaldığınız otelin kendi özel servis hizmeti olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Otel servislerinin yanı sıra, havalimanına ulaşım imkanı sunan taksi veya minibüs gibi hizmet veren özel servisler de şehir içinde yer alıyor.

Otobüs

Sea World Area bölgesinden, saatte bir geçen 111 numaralı otobüs ve International Drive’dan yarım saatte bir geçen 42 numaralı otobüs ile havalimanına ulaşmanız mümkün. Eğer otobüs ile seyahat etmek istiyorsanız, bulunduğunuz yerden bineceğiniz otobüslerle bu hatlara aktarma yapabilirsiniz.

Şehir içinden havalimanına giden otobüslerin hizmet kalitesi çok iyi değil. Dolayısıyla aceleniz yoksa ve özellikle yükünüz ağır ise, bu otobüslerle seyahat etmeniz tavsiye edilmiyor.

Toplu taşımanın büyük çoğunluğu, LYNX isimli otobüsler aracılığıyla sağlanıyor. Orlando boyunca sefer yapan çok sayıda otobüs hattı mevcut. Bunlardan 8 numaralı otobüs ile Sea World, 37 numaralı otobüs ile Universal, 50 numaralı otobüs ile Disney, 111 numaralı otobüs ile Florida Mall’a seyahat etmeniz mümkün.

Troleybüs

Şehir içerisinde troleybüsler, çoğunlukla turistik alanlara ulaşım amacıyla kullanılıyor. Araçlar, sabah 08:00 ile 22:30 saatleri aralığında sefere çıkıyor. Adı troleybüs olsa dahi, bu sistem, standart troleybüs sisteminden çok, trafikte modifiye edilmiş otobüslerden oluşuyor.

Tren

SunRail adı ile bilinen, yeni hizmete açılan raylı sistem, şehir içinde, tren ile ulaşım amacıyla kullanılıyor. Bu hat aracılığıyla, Stanford’un kuzeyinde yer alan DeBary ve Sand Lake Yolu bölgelerine erişim sağlayabilirsiniz. Bu trenler, yarım saatlik aralıklarla sefer yapıyor. Şu an, bu araçlar ile havalimanına ulaşım sağlama imkanı bulunmuyor.

Servis

Town Car, Orlando Airport Van, Mears Transportation, Supershuttle ve bunun gibi birçok firma yardımı ile şehir içinden havalimanına rahatça seyahat edebilirsiniz. Bu firmaların düzenlediği araçlar, yirmi dört saat boyunca sefer yapmayı sürdürüyor. Servislerin çoğu, kapıdan kapıya hizmet sunduğu gibi, bazıları özel noktalardan hareket edebiliyor. Servislerin ücretleri, otobüslere göre daha fazla ve gideceğiniz yere göre farklılık gösterebiliyor. Servis ile seyahat etmek, lüks olanaklara göre daha hesaplı ve benzer kalitede olduğundan, birçok yolcu için sık tercih edilen bir seçenek.

Araç Kiralama

Şehir içinde bulunan birçok rent a car ofisinden aracınızı kiralayabilir ya da uçuşunuzdan önce internetten rezervasyon yöntemi ile aracınızı ayırtabilirsiniz. Orlando, araç kiralamanın en sık gerçekleştiği şehirler arasında biliniyor. Birçok ünlü uluslararası hizmet veren araç kiralama şirketinin ana ofisi Orlando’da bulunuyor.

Araç kiralamak, Orlando’da oldukça kullanışlı bir alternatif. Bunun sebebi ise, gezilecek yerlerin büyük çoğunluğunun şehir merkezinin çok uzağında yer alması ve buralara sınırlı toplu taşıma imkanı bulunması. Standart aracın yanı sıra daha lüks bir seyahat geçirmek istiyorsanız, limuzin kiralamanız da mümkün.

Taksi

Şehir içerisinde çok sayıda taksi firması bulunuyor. Turistik bir şehir olan Orlando’da taksi de, epeyce çok tercih edilen bir seyahat yöntemi. Taksiye duraktan binmenizi, ya da aracı duraktan çağırmanızı tavsiye ederiz. Sokaktan çevireceğiniz bir taksi illegal olabilir. Bu araçlara binerseniz, bir kaza durumunda seyahat sigortasından faydalanamayabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Orlando Uluslararası Havalimanı, şehir içinde yer alan en büyük havalimanı. Terminal içerisinde, birbirinden farklı restoran, kafe ve alışveriş mağazaları bulunuyor. Havalimanında uzun süre kalacak olsanız bile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Lüks restoran, fast food dükkanı ve kafelerin yanı sıra, kitap mağazaları, Disney figürlerinin yer aldığı oyuncakçı ve birbirinden farklı kaliteli ürünü uygun fiyata satın alabileceğiniz Duty Free dükkanlara da rastlayabilirsiniz.

Terminal içerisinde bulunan tanıdık mağazalar arasında McDonalds, Starbucks, Lush, Wendy’s ve Burger King bulunuyor. Para değişimi yapmak isteyen yolcular için 70-99 numaralı kapılar etrafında, Doğu ve Batı koridorlarında (East and West Halls) para değişim noktaları yer alıyor.

27/10/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Orlando Sanford Intl Havalimanı

Sanford’ta konumlanan Orlando-Sanford Uluslararası Havalimanı, Orlando’ya seyahat etmek için en çok tercih edilen ikinci havalimanı. Eğer turistik amaç ile Orlando’yu ziyaret edecekseniz, bu havalimanı, şehrin turistik bölgelerine çok uzak kalıyor.

Şehir içerisinden bu havalimanına toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamıyor. Dolayısıyla havalimanına ulaşabilmek için taksi tutabilir, araç kiralayabilir ve özel servislerden faydalanabilirsiniz. Havalimanına ulaşım hizmeti sunan başlıca firmalar arasında Yellow Cab, American Coach Shuttle ve Orlando Carriers bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Orlando Uluslararası Havalimanı, şehir içinde yer alan en büyük havalimanı. Terminal içerisinde, birbirinden farklı restoran, kafe ve mağazalar bulunuyor. Havalimanında uzun süre kalacak olsanız bile keyifli vakit geçirebilirsiniz. 

Lüks restoran, fast food dükkanı ve kafelerin yanı sıra, kitap mağazaları, Disney figürlerinin yer aldığı oyuncakçı ve birbirinden farklı kaliteli ürünü uygun fiyata satın alabileceğiniz Duty Free dükkanlara da rastlayabilirsiniz.

Terminal içerisinde bulunan tanıdık mağazalar arasında Mc Donalds, Starbucks, Lush, Wendy’s ve Burger King bulunuyor. Para değişimi yapmak isteyen yolcular için 70-99 numaralı kapılar etrafında para değişim noktaları yer alıyor.

02/05/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından New York Şehir Merkezine Ulaşım

John F Kennedy Havalimanı

JFK Havalimanı New York’un güney doğusunda yer alan Queens bölgesinde bulunuyor. Manhattan’a uzaklığı ise yaklaşık 20 km. Havalimanından şehrin birçok bölümüne ulaşabilmek için metro, tren, otobüs, taksi, araç kiralama yöntemi ya da havalimanı servislerini kullanabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarının kalktığı istasyonlara havalimanındaki AirTrain trenlerine binerek kolayca ulaşabiliyorsunuz. Bu trenler aynı zamanda havalimanındaki terminaller, kiralık araç ünitesi, araç park yerleri ya da otel shuttle servislerine ulaşımınızı da 7/24 sağlıyor.

AirTrain trenleri havalimanı içerisinde ücretsiz servis veriyor ama şehrin metro, otobüs ve tren hattına ulaşmanızı sağlayacak ana istasyonlara gitmek isterseniz ücret ödemeniz gerekiyor. Ücreti diğer toplu taşıma araçlarında da geçerli olan Metrocard’lar ile ödeyebilirsiniz. Bu kartları havalimanında bulunan otomatik bilet makinalarından temin edebilirsiniz.

Metro

Havalimanından New York metrosuna ulaşmak için öncelikle AirTrain’e binmeniz gerekiyor. Yolculara açık olan her terminalde AirTrain istasyonu bulunduğu için indiğiniz terminalden bu trenlere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Metronun E, J ya da Z hattına binecekseniz Jamaica Station’a, A hattına binecekseniz Howard Beach Station’a giden AirTrain hattına binmeniz lazım.

Şehrin diğer metro hatlarına geçmeyi planlıyorsanız havalimanından binebileceğiniz A, E, J ve Z hatları ile kesişme noktalarını önceden belirleyebilirsiniz. Rotanızı internet üzerinden edineceğiniz Newyork Subway haritasını inceleyerek planlayabilirsiniz. Jamaica Station’dan New York metrosunun E hattına binerseniz Queens’in batı bölümüne, Manhattan merkeze ve Bronx’taki bazı bağlantı noktalarına ulaşabiliyorsunuz.

Manhattan Bölgesine yolculuk AirTrain yolculuğunuzla birlikte 50 ile 75 dakika arası sürüyor. Bu istasyondan geçen J ve Z hatlarıyla ise Queens’in kuzeyindeki, Brooklyn’in güneyindeki duraklara veya Manhattan bölgesine gidebiliyorsunuz. New York metrosunun Howard Beach Station’dan geçen A hattıyla ise Manhattan’ın aşağı kısımlarına gidebiliyorsunuz. Metroya binebilmek için havalimanından ya da metro istasyonlarından Metrocard satın almanız gerekiyor. Yüklediğiniz paraya göre kullanım sürenize göre (1 aylık, haftalık vs) ya da yolculuk sayınıza (10 yolculuk) göre alabileceğiniz çeşitli seçenekleriniz var. Şehirde kalış sürenize ya da iş/gezi programınıza göre size en uygun Metrocard seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Tren

AirTrain ile Jamaica Station’a geldikten sonra LIRR ( Long Island Rail Road) trenlerini kullanarak Manhattan merkezdeki Penn Station’a gidebilirsiniz. Penn Station, Manhattan’ın ana duraklarından biridir ve Empire State Binası ile Herald Meydanı’na oldukça yakın merkezi bir konumdadır. JFK Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanın en hızlı yolu bu trenlerdir. AirTrain ile 10 dakikada Jamaica İstasyonu’na ulaştıktan sonra Jamaica İstasyonu’ndan Manhattan’a 35 dakika gibi bir sürede gidebilirsiniz. Bunun dışında yine Jamaica İstasyonu’ndan Brooklyn, Long Island ve Queens’in farklı noktalarına giden LIRR tren hatlarını kullanabilirsiniz. Tren bilet ücretlerini nakit olarak trende biraz daha pahalıya ödeyebilirsiniz. Önceden Metrocard almanız daha avantajlıdır. Havalimanından ya da istasyonlardan haftalık, aylık ya da 10 yolculuk için gibi değişik seçeneklerde ön ödemeli kartlardan satın almanızı tavsiye ederiz.

Otobüs

Otobüsler şehrin yerlileri haricinde toplu ulaşımda en son tercih olarak kullanılsa da JFK Havalimanı’ndan ayrılmak için otobüsleri de kullanabilirsiniz. Havalimanı terminallerinden AirTrain’e binerek geleceğiniz Jamaica İstasyonu’ndan New York City otobüslerine de ulaşabiliyorsunuz. Bu istasyondan geçen Q6, Q8, Q9, Q20, Q24, Q25, Q30, Q31, Q34, Q40, Q41, Q43, Q44, Q54, Q56, Q60 and Q65 otobüs seferleri ile şehrin farklı noktalarına gidebilirsiniz. AirTrain ile gideceğiniz Howard Beach İstasyonu’ndan da otobüse binebiliyorsunuz. Bu duraktan kalkan Q11 numaralı otobüs ile Queens merkeze kadar gidebilirsiniz. Ayrıca havalimanının 5. Terminaline yakın bir duraktan kalkan ve Queens’e giden Q10 ve Q3 otobüslerini kullanabilirsiniz. Q10 nolu otobüs güzergâhında New York metrosunun A,E ve F hatlarına bağlanabileceğiniz duraklarda inebilirsiniz.

Benzer şekilde Q3 numaralı otobüs hattı da 169. Cadde ve Hillside Ave. Duraklarında metronun F hattına bağlanıyor. Bu duraklardan metroya geçiş yapabilirsiniz. Yine aynı duraktan kalkan B15 numaralı otobüsler ise New York’un doğusuna giden bir güzergâha sahip. Otobüsler, metro ile birlikte havalimanından ayrılmak için en ucuz ulaşım aracıdır ama trafik içerisinde hareket ettiği için sizi gideceğiniz yere en uzun sürede ulaştırır. Üstelik fazla bagajınız varsa bu yolculuk biraz zahmetli olabilir.

Havalimanı Servisleri

JFK Havalimanı’nda bizdeki HAVAŞ’a benzer havaalanı servisleri de bulunuyor. Her terminal çıkışındaki otobüs duraklarından binebileceğiniz bu servislerin en yaygın kullanılanı NYCAirporter Servisleri. JFK Havalimanı’ndan Manhattan’daki Penn Station, Grand Central Terminal ve Port Authority Bus Terminal duraklarına kadar sizi yaklaşık 90 dakika içerisinde götürüyor. Bu süreler trafiğe göre farklılık gösterebilir. Ayrıca bu servisin Manhattan merkezindeki otellere servis imkânı da var. Eğer bu otobüslerden gidiş-dönüş bilet alarak faydalanırsanız yol üzerindeki Bryant Park’ta otel servislerine geçiş yapıp, otelinize kadar gidebiliyorsunuz. Otelinizin bulunduğu yeri sorgulayarak havalimanının bu servisi ile konaklayacağınız yere doğrudan da ulaşabilirsiniz. NYCAirporter servisleri gün içerisinde saat 05.00 ile 23.30 arasında çalışıyor.

Taksi

Havalimanı terminallerinin çıkışında taksileri görebilirsiniz. Manhattan’da tek bir noktaya gidecekseniz sabit fiyat uygulaması var. Birden fazla kişi taksiye binip ücret paylaşımı yapacaksanız varılan ilk nokta için belirlenen bir sabit ücret alınıyor ardından diğer noktalara kadar taksimetre yeniden çalıştırılıyor. New York taksileri maksimum 4 kişi ile hareket edebiliyor. Gideceğiniz yer için sabit fiyat uygulaması yoksa çeşitli saat aralıklarında taksi ücretleri zamlı tarifeden işlem görüyor. Özellikle 16.00 ile 20.00 arası yoğun saatlerde. Ayrıca bagajlar için ilave ücret isteyebilirler. Taksiye binmeden önce bunları görüşmeniz gerekiyor.

Şehri yakından bilmeyenlerin gitmeden önce taksi fiyatlarına göz atmalarını tavsiye ederiz. Taksiler sizi tipik bir turist karşılama âdeti ile dolaştırarak da gideceğiniz yere götürebilirler. Bu konuda özellikle New York’ta bilinçli olmakta fayda var.

Araç Kiralama

Araç kiralama firmalarının ofislerini terminallerin geliş salonlarında bulabilirsiniz. JFK havalimanında “Advantage”, “Budget”, “Hertz”, “Alamo”, “Dollar”, “National”, “Avis”, “Enterprise”, “Payless” ve “Thrifty” olmak üzere toplam 10 kiralama şirketinin ofisini bulabilirsiniz. Geziniz New York ile sınırlı ise araç kiralama çok gerekli değildir. Birçok yere yürüyerek gidebileceğiniz gibi şehrin metro sistemi trafiğe girmeden dolaşmanıza olanak sağlar ve New York’un hemen her bölgesini kapsar. Havalimanından şehre ulaşmak için de pek çok alternatifiniz var. Yine de araç kiralamayı düşünürseniz bunu şehir merkezinden de yapabilirsiniz. New York’un araç kiralamanın ve otopark ücretlerinin ucuz olmadığı bir yer olduğunu da hatırlatalım.

15/11/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Newark Liberty Intl Havalimanı

JFK International Airport’dan sonra Newark Liberty Havalimanı New York’a gelen uluslararası uçuşlara ev sahipliği yapan ikinci havalimanı. Manhattan’a 23 km uzaklıkta, Newark ve Elisabeth arasında, New York-New Jersey metropolünde yer alıyor. Newark Liberty Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için tren, havalimanı servisleri, araç kiralama ya da taksi gibi seçenekleriniz var. Havalimanı terminalleri, araç park yerleri, otel shuttle servislerinin kalktığı noktalara ve bağlı tren istasyonlarına gitmek için terminallerden kalkan AirTrain trenlerine binebilirsiniz.

Tren

Trenler Manhattan merkeze ulaşmanın en hızlı yoludur. Havalimanı tren istasyonuna gitmek için uçaktan indikten sonra AirTrain’e binmeniz gerekiyor. AirTrain’ler 7/24 servis veriyor. 05.00- 24.00 arasında terminaller önünden her üç dakikada bir, geri kalan saatlerde ise 15 dakikada bir kalkan bu tren hattı havalimanı içerisinde ücretsiz, havalimanı tren istasyonuna ise ücretli hareket ediyor.

Tren yolculuğu yapmayı planlıyorsanız havalimanındaki makinelerden alacağını biletlerde AirTrain ücreti de dâhil edilmiş oluyor zaten. Yalnız biletinizi yolculuğunuz bitene kadar yanınızda bulundurunuz. Hem AirTrain’de hem de geçiş yapacağını trende bu bileti göstermeniz gerekiyor. Havalimanı terminalleri önünden kalkan AirTrain trenleri sizi Newark Liberty Airport İstasyonu’na kadar götürüyor. Buradan Manhattan merkezdeki ana istasyonlardan biri olan New York Penn Station’a kadar giden Amtrak ya da NJTransit (New Jersey Transit) tren hattına ulaşabilirsiniz.

Ayrıca her iki hattın ilk durağı olan Newark Penn Station’da inip PATH hızlı trenlerine geçiş yaparak Journal Square ya da Dünya Ticaret Merkezi’ne de gidebilirsiniz. Havalimanı terminalleri önünden yaklaşık 10 dakika süren bir yolculuk sonrası Newark Liberty Airport İstasyonu’na AirTrain ile geliyorsunuz. Bu istasyondan NJTransit ya da Amtrak tren hattına geçiş yaptıktan sonra Newark Penn Station’a ortalama 15 dakikada, New York Penn Station’a ise 30 dakikada ulaşabilirsiniz.

Dileyenler Newark Penn Station’dan da PATH hattına geçiş yaparak Dünya Ticaret Merkezi’ne 40 dakikada gidebiliyor. NJTransit tren hattı gün içerisinde 06.00-21.00 arasında her saatte en az 6 tren kalkacak şekilde çalışıyor. 21.00 -24.00 arasında ise saatte 4 tren kaldırılıyor. NJTransit tren hattı ile New York dışında Jersey City ya da Trenton gibi New Jersey’de yer alan diğer yerleşimlere de geçiş yapabilirsiniz. Amtrak trenlerinin yoğunluğu ise daha az.

Havalimanı, New York ve Philadelphia arasında çalışan Amtrak trenleri yaklaşık olarak saatte bir hareket ediyor. Amtrak trenleri ile 5 saat süren bir yolculuk ile Boston’a veya 3 saatlik bir yolculuk ile Washington DC’ye de gidebilirsiniz. Ayrıca Amtrak trenlerini kullanarak Rhode Island, Richmond, Connecticut eyaletlerindeki şehirlere de ulaşabiliyorsunuz.

PATH trenleri New York’daki Dünya Ticaret Merkezi, Journal Square, 33. Cadde gibi bazı duraklara biraz daha hızlı bir seçenek sunar. NJTransit ile Newark Penn Station’dan PATH’e geçiş yapabilirsiniz.

Havalimanı Servisleri

Havalimanı terminalleri önünden kalkan Newark Airport Express otobüsleri de New York’a gitmek için hem hızlı hem de araç değiştirmenize gerek kalmadan şehir merkezine sizi ulaştıran bir alternatif. Yolculuk süresi trafiğe göre değişiyor ama ortalama 1 saat kadar sürüyor. Biletleri online olarak satın alabiliyorsunuz. Otobüste ödeme yapma imkânı bulunmuyor. Her yolcu terminali önündeki otobüs duraklarından binebileceğiniz bu servislerin New York’taki durakları Manhattan merkezde yer alan Grand Central Station, Bryant Park ve Port Authority Bus Terminal. Newark Airport Express otobüsleri yılın 365 günü çalışıyor. 06.45 ile 23.15 arasında her duraktan 15 dakikada bir kalkan otobüs bulabiliyorsunuz.

Kalan saatlerde ise 30 dakikada bir otobüs kalkıyor. Bunların dışında otobüs seçeneklerini sorgulamak isterseniz NJTransit otobüslerine de bakabilirsiniz. Havalimanından geçen 28, 37, 62, 67 ve 107 numaralı NJ Transit otobüsleri New Jersey ya da New York’a giden belediye otobüsleridir.

Taksi

Her havalimanından olduğu gibi Newark Liberty Havalimanı’ndan taksiye binebilirsiniz. Bu taksiler New Jersey’e bağlı çalışan taksilerdir. Newark, şehirdeki diğer havalimanlarına kıyasla Manhattan’a biraz uzak olduğu için sabit fiyat uygulaması yoktur. Taksimetreye göre gideceğiniz yere göre ücret değişir. Büyük bagajlar için ilave ücret alınır. Köprü geçişleri gibi ücretler fiyata eklenir.

New York’ta eğer şehri çok iyi bilmiyorsanız taksi şoförünün sizi dolaştırarak götürme ihtimalini de göz ardı etmemeniz gerekir. Trafiğin yoğun saatlerinde yolculuk trenlere göre uzun sürebilir. Yine de kapınıza kadar ulaşım imkânı sağladığı için taksiler her zaman konforlu bir ulaşım aracıdır. Yolcu terminallerinde çıktığınız zaman taksileri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralama firmalarının ofislerini terminallerin geliş salonlarında bulabilirsiniz. Newark havalimanında “Advantage”, “Budget”, “Hertz”, “Alamo”, “Dollar”, “National”, “Avis”, “Enterprise”, “Payless” ve “Thrifty” olmak üzere toplam 10 kiralama şirketinin ofisini bulabilirsiniz. Geziniz New York ile sınırlı ise araç kiralama bu şehirde çok gerekli değildir. Birçok yere yürüyerek gidebileceğiniz gibi şehrin metro sistemi trafiğe girmeden dolaşmanıza olanak sağlar ve New York’un hemen her bölgesini kapsar.

Havalimanı’ndan şehre ulaşmak için de pek çok alternatifiniz var. Yine de araç kiralamayı düşünürseniz bunu şehir merkezinden de yapabilirsiniz. New York’un araç kiralamanın ve otopark ücretlerinin ucuz olmadığı bir yer olduğunu da hatırlatalım.

02/05/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Orlando-New York uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Orlando-New York uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Orlando-New York uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Orlando-New York uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Orlando-New York uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Disney World Havalimanı, Herndon Havalimanı, Orlando Intl Havalimanı, Orlando Sanford Intl Havalimanı, varış için Battery Pk City Havalimanı, John F Kennedy Havalimanı, La Guardia Havalimanı, Marine Air Havalimanı, Newark Liberty Intl Havalimanı, Wall Street Spb Havalimanı kullanabilirsiniz.

Orlando-New York arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Orlando-New York arası uçuş mesafesi toplam 1513 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 50 dakika sürüyor.

Orlando-New York uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Orlando-New York uçuşları için en uygun gün: Cuma.

New York Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
1ºC
6ºC
Per
Cum
-3ºC
5ºC
Cum
Cmt
-5ºC
-1ºC
Cmt
Paz
-3ºC
0ºC
Paz
Pzt
-1ºC
1ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Orlando - New York Alternatif Ulaşım
Para birimi
x