8QOnur Air

Ucuz Onur Air Uçak Bileti

Popüler Onur Air Yurt İçi Uçuşları

Popüler Onur Air Yurt Dışı Uçuşları

8Q Onur Air Hakkında

Onur Havayolları Taşımacılık Anonim Şirketi ya da diğer adıyla Onur Air, 1992 senesinde kurulmuştur. İlk uçuşunu 14 Mayıs 1992’de gerçekleştiren Onur Air, Türkiye’de özel hava yolu sektörünün standartlarını yükseltmiş oldukça önemli bir şirkettir. Türkiye’de iç hat hava taşımacılığının 2003 senesinde özel sektöre de açılmasıyla birlikte Onur Air, iç hat uçuşlarına başlamış ve “ilk özel hava yolu şirketi” unvanını almıştır. Merkezi İstanbul Atatürk Havalimanı olan Onur Air, verdiği düşük maliyetli taşımacılık hizmet ile hem iç hat hem de dış hat uçuşlarında tercih edilen popüler bir taşımacılık şirketidir. 2016 yılı itibariyle iç hatlarda 14 noktaya, dış hatlarda ise tarifeli ve tarifesiz olmak üzere 25 ülke ve 120’yi geçkin noktaya uçuş düzenleyen Onur Air’in filosunda günümüzde 26 uçak bulunmaktadır.

Checkin İşlemleri Onur Air Check-In İşlemleri

Onur Air iç hat uçuşlarında tamamlanması gereken check-in işlemlerinin uçuş saatinden en geç 60 dakika önce yapılması gerekiyor. Dış hat uçuşlarında ise uçuş saatinden en geç 90 dakika öncesine kadar havalimanında olunmalıdır. İç hat seferlerinde tarifeli kalkış saatine en geç 30 dakika, dış hat ve Lefkoşa seferlerinde kalkış saatine en geç 45 dakika kala check-in işlemlerinin tamamlanmaması durumunda bilet ve uçuş üzerindeki tüm haklar da kaybedilir. Online check-in hizmeti uçuştan 24 saat önce başlar ve iç hat seferlerinde uçuşa 2 saat, dış hat ve Lefkoşa seferlerinde uçuşa 3 saat kalana kadar devam eder. Check-in işlemlerini tamamlamış yolcular iç hat uçuş saatinden en geç 30 dakika, dış hatlar ve Lefkoşa uçuş saatinden en geç 45 dakika önce biniş kapısında bulunmalıdır.

Checkin İşlemleri Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Onur Air iç hat uçuşlarında serbest bagaj hakkı 15 kg ve dış hatlarda 20 kg’dır. Bunlar yetersiz geldiği durumda ekstra bagaj hakkından yararlanabilirsiniz. İç hat ve Kıbrıs uçuşlarında standart paket 20 kg ve özel paket 25 kg iken, dış hatlarda standart paket 30 kg ve özel paket 40 kg’dır. İç hat uçuşunuzda fazla bagajınız varsa her kg başına havalimanında 8 TL, İnternet’ten satın almanız durumunda 5 TL ve dış hatlarda havalimanı satışı her kg başına 32 TL, İnternet’te 20 TL’dir. Onur Air uçuşunuzda yanınıza alabileceğiniz el bagaj hakkı 8 kg’dır. El bagajının ölçüleri maksimum 25 cm x 45 cm x 56 cm ebatlarında ve en fazla 1 adet olmalıdır.

Checkin İşlemleri Onur Air Koltuk Seçimi

Uçuşunuzdan önce koltuk seçimi yapmak için uçuş zamanından en geç 2 saat öncesine kadar bu işleminizi tamamlamalısınız. Check-in işlemini yaptığınız esnada ekstra ücret ödeyerek dilediğiniz koltuğu seçme imkânınız var.

Checkin İşlemleri Onur Air Diz Mesafesi

Onur Air uçaklarının genelinde koltuk mesafesi belli standartlarda olur. Diz mesafesi geniş koltuklar tercih etmek isterseniz eğer check-in işlemlerinizde bunu belirtmenizde fayda var.

Checkin İşlemleri Onur Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Onur Air ile yapacağınız uçuşunuzda Cafeteria Onair Menüsü’nden sıcak yemek, sıcak-soğuk alkolsüz ve alkollü içecekler, sandviçler, tatlı-tuzlu ve diğer atıştırmalıklar arasından seçim yapabilirsiniz. Uçak içi ikramları rezervasyonunuz esnasında paket olarak satın alabilirsiniz. Sıcak yemek alternatiflerinde ise uçuş saatine en geç 12 saat kalana kadar sipariş vermeniz mümkün.

Onur Air hakkındaki 11 yolcu görüşü

Genel Değerlendirme 3/5 11
Fiyat/Performans 3/5
Kalkış Saati 3/5
Hizmet Kalitesi 2/5

Yolcu Görüşleri

4.5
Sedat
20/06/19

Keşke kıbrıs seferleri tekrar başlasa gayet memnunduk

2.5
İsimsiz Kullanıcı
21/04/18

Bence Onur Air çok mükemmel bir uçuş markası ve Arkadaşlar doğru söylüyor biraz bozmuş Nedenini bilmiyorum en son annemle Onur Air e bilmişlik çok geç kalktı ve çok da inerken tur attı bu benim Pek hoşuma gitmedi 14.30 da inecek dik ama 14.35 de indik yani uçaktan indik geç kaldığımızda hiç sevilmedim ama benim puanımı da görürsünüz artık

1
İsimsiz Kullanıcı
27/03/18

Onur air very bad so many time had a problem

0.5
Flankes
30/07/17

Arkadaşlar kesinlikle bu firmayı tercih etmeyin . Uçak en az beş saat sonra kalkıyor sürekli rota veriyor ve hiç konforlu değil

1
İsimsiz Kullanıcı
17/07/17

2 seferdir diyarbakır ıstanbul biletim 12 05 kalkış ama 13 00te ancak kalkış yapıyor thy 1210 kalkış tır ama nedense onur dan 1saat önce kalkış yapıyor istanbula varırken de 1saat bagaj bekliyon 352 milyona da bilet kesmisim

5
artin nouri
21/02/17

cok iyi

5
ŞAHİN BİRİNCİ
26/01/17

Onur Air saglamış oldugu kolaylıklardan ve uygun ulaşımından dolayı cokcok teşekkürler ederiz ucuza ucup birde hobidi gırtlat herşeyi yemek isteyenler var ayıptır bu fiyata dolmuşa bindirmiyorlar adamı utanın yazdıklarınızdan kendini bilmez benciller dolmuştada cay ikramı beklersiniz iki lira verdik dolmuşta cay ikramı yok kafedede bir bardak caya beş lira ödedimi cok güzel hizmet dersiniz benciller başka kapıya.

5
ikram kadazat
29/12/16

Mükemmel havayolu ben gayet memnunum beleşçi toplum hem ucuz hem ikram olsun istiyor yok öyle birşey

1.5
İsimsiz Kullanıcı
05/10/16

Hiç memnun değilim. Fiyatları düşürüyorlar sonra arkadan başka şeylerle fazla fazla acısını çıkarıyorlar.

1
MUHARREM ASLAN
27/09/16

UCUZBILET DIYE ALDIK CHECKIN IÇIN 15TL ALDI EKSTRA ONUR HAVAYOLLARI. ALANA GITTIK BEKLIYORUZ 2 SAAT ROTARLA KALKTIK, UCAGA BINDIK YEMEK IKRAMI YOK ONURU KESINLIKLE TAVSIYE ETMIYORUM!

Onur Air için Görüş Bildirin

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun’da aradığım Onur Air uçuşlarını bulabilir miyim?

Enuygun’da Onur Air uçuşlarını bulabilirsiniz. Enuygun, hava yolunun anlık verilerini direkt olarak çeker ve diğer hava yollarıyla karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih ve destinasyon için tüm Onur Air uçuşlarını bir arada görebilir ve diğer hava yollarıyla fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Enuygun’dan Onur Air uçak bileti aldım online check-in ve PNR sorgulama işlemlerini nasıl yaparım?

Enuygun’dan aldığınız Onur Air uçak biletleriniz için online check-in işleminizi buradan ve PNR sorgulama işlemini ise bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Enuygun’da Onur Air kampanyalarından faydalanabilir miyim?

Onur Air tarafından düzenlenen tüm aktif kampanyalardan Enuygun’da da faydalanabilirsiniz. Kampanyalar sayfamızda tüm kampanyaları bir arada inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda uçuş listeleme sayfamızda hava yollarının kampanyalı fiyatlarını görebilir ve Enuygun’dan uçak bileti alırken bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Onur Air Künye

IATA kodu: 8Q

Kuruluş tarihi: 14/04/1992

Uçak sayısı: 28 uçak

Uçuş noktaları: 120 nokta

Onur Air Haberleri
Para birimi