İsrail Uçak Bileti Ara

Currency
İsrail Para Birimi
ILS
İstanbul - Jerusalem (Başkent) Uçuş süresi
İsrail Hakkında

Üç büyük dine inananlar tarafından kutsal olarak görülen İsrail, Ortadoğu’nun en gizemli ve yeni devleti olarak biliniyor. Dünyada Yahudi nüfusunun en yoğun yaşadığı ülke olan İsrail’in ekonomisi, tarım, hayvancılık, turizm ve sanayiye dayanıyor. Lut Gölü çevresindeki metaller ve tuz kaynakları açısından zengin olan ülkede, tarım ise Kibbutz adı verilen kendine has tarım çiftliklerinde yapılıyor. Savaş sanayi ve teknoloji açısından dünya ile yarışır durumda olan İsrail’de dünyanın sayılı teknoloji firmaları arasında yer alan Intel, IBM ve Google’a ait ar-ge merkezleri çalışmalarını sürdürüyor.

Afrika ile Asya’nın kesişme noktasında yer alan İsrail, doğuda Ürdün, kuzeyde Suriye ve Lübnan, güneyde Mısır ve Filistin ile komşuluk yapıyor. Aynı zamanda Akdeniz ve Kızıldeniz ile de kıyısı bulunan ülkede, Akdeniz ikliminin tüm etkileri görülüyor. Sıcaklık değerleri yaz mevsiminde 32 dereceye kadar çıkabilirken kış mevsiminde ise en düşük 7 derece olarak ölçülüyor. İsrail’in güneyinde bulunan ve ülkenin tek çölü olan Necef Çölü’nde ise sıcaklık değeri 40 ile 50 derece arasında değişiyor.

Sadece Museviler’in değil Hıristiyan ve Müslümanlar’ın da pek çok kutsal mekânının bulunduğu Kudüs, İsrail’in bu açıdan en çok ziyaret edilen şehri. Doğu ile batı kültürünün harika harmanlanması sonucu ortaya çıkmış olan Tel Aviv şehri, hem ekonomik hem de turizm açısından İsrail’in en önemli merkezi. İsrail’de Arap nüfusunun en yoğun yaşadığı şehir olan Hayfa ise zengin kültürü ve tarihin günümüze bıraktığı miras niteliğindeki eserleriyle ülkede görülmesi gereken kentlerin başında yer alıyor. İsrail’de bulunan Mescid-i Aksa ve Ağlama Duvarı gibi kutsal kabul edilen yapılar turistler ve inananlar tarafından her yıl ziyaret ediliyor.

Museviler tarafından Mayıs ayında düzenlenen ve dini ayinlerin gerçekleştirildiği Lag BaOmer ve Shavuot Festivali ülkenin en bilinen etkinliği. Bunun yanı sıra Mart ayında düzenlenen Kızıl Deniz Uluslararası Film Festivali ve Kızıl Deniz Caz Festivali de ülkenin diğer kültürel etkinlikleri olarak dikkat çekiyor.

Dünyanın farklı bölgelerinden İsrail’e göç etmiş olan Museviler tarafından kurulan ülkenin mutfağı da çok farklı lezzetleri içerisinde barındırıyor. Etiyopya, Hindistan, Fars ve Yemen Yahudileri’nin el lezzetleriyle şekillenen ülke mutfağının en meşhur tatları arasında; Cholent adı verilen bir fasulye güveci ve Malouweh adı verilen kızartılmış börek bulunuyor.

İsrail’i ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşları vizeye tabi tutulurken, diplomatik veya hizmet pasaportuna sahip olan ziyaretçiler doksan güne kadar ülkede dolaşma imkânına sahip oluyor.

İsrail’e seyahat etmek için en uygun uçak bileti fiyatlarını Enuygun.com'dan karşılaştıraiblir ve biletinizi kolayca satın alarak ülkenin en güzel şehirlerini keşfedebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz İsrail uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, İsrail uçuşları için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm İsrail uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Hangi hava yollarının İsrail uçuşları var?

AnadoluJet, Pegasus İsrail uçuşları düzenliyor.

Türkiye’den hangi İsrail şehirlerine direkt uçuş var?

Türkiye’den direkt uçuş düzenlenen İsrail şehirleri: Tel Aviv.

Hangi hava yollarının aktarmasız İsrail uçuşu var?

Aktarmasız İsrail uçuşu düzenleyen hava yolları: AnadoluJet.

En popüler İsrail havalimanları hangileri?

En popüler İsrail havalimanları: Ben Gurion.

En popüler İsrail şehirleri hangileri?

En popüler İsrail şehirleri: Tel Aviv.

Para birimi