Delhi Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Delhi Hakkında

Delhi, Hindistan’ın başkenti aynı zamanda da 18 milyon nüfusuyla en büyük ikinci şehridir. Humayun’s Tomb ve Qutab Minar bölgeleri UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınmış yerlerdir. Kentte ayrıca Hindular için önemli bir yere sahip Lotus Tapınağı, India Gate, Red Fort, Jama Masjid (Cuma Camisi), Swaminarayan Akshardham, Red Fort, Lodhi Bahçeleri, Mahatma Gandi Mezarı, Rajpath Caddesi gibi yerler gezilebilir. Yeni Delhi İngilizler tarafından inşa edildiği için oldukça planlı bir görüntüsü vardır. Yeşil alanı boldur.
 
Taj Mahal’i yaptıran Babür İmparatoru Şah Cihan tarafından yaptırılan Jama Mascid diğer adıyla Cuma Camisi şehrin en eski yapılarından birisidir. Zaten şehri kuran imparator da Şah Cihan’dır. Şehirde Hindu ve Budist tapınakları, mescitler çok sayıda tarihi eserler vardır. Yine Hindistan’ın efsanevi lideri Mahatma Gandi’nin anıt mezarının bulunduğu yer olan Qutab Minar da en turistik yerlerinden birisidir. Subtropikal iklimin görüldüğü Delhi’de yazlar sıcak kışlar ise ılık geçer.

 

Havalimanından Delhi Şehir Merkezine Ulaşım

Indira Gandhi Uluslararası Havalimanı şehir merkezine 16 km uzaklıktadır. Havalimanı’ndan Delhi şehir merkezine ulaşım için en kolay yöntem olan otelinizin havaalanı transfer hizmetini değerlendirin, eğer yoksa şehre ulaşmak için diğer seçenekler olan taksi, servis otobüsleri veya metroyu kullanabilirsiniz.

Delhi’ye geldiğiniz anda yapacağınız ilk şey havaalanında bulunan bankalardan veya Change Office’den bir miktar döviz bozdurup yerel parayı kullanmak olsun. Çünkü bineceğiniz taksi veya otobüs sürücüsünün döviz üzerinden yüksek ücretler talep etmesi burada gelenek haline gelmiştir. 

Servis Otobüsü

Şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz alternatiflerden birisi servis otobüsleridir. Servis otobüsü ucuzdur fakat hareket saatleri düzensizdir. Bu otobüs sizi şehrin merkezi olan Connaught Place’e götürür. Buradan metro ile turistik bölgelerden Ashram Durağına veya Pahar Ganj Bölgesine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Taksi ile gitmek için havaalanı binasının karşılama salonunda bulunan ‘’Pre-paid’’ sistemini kullanmanız tavsiye edilir. Prepaid Taxi bürolarında gideceğiniz yere ait standart ücreti ödeyin ve alacağınız makbuzu taksi şoförüne verin. Burada ödeme yaptıktan sonra kesinlikle başka bir yere ödeme yapmayın. Taksilerde klimalı ve klimasız olarak farklı ücretlendirmeler bulunmaktadır. Taksiyle yaklaşık 200-300 rupiye şehir merkezindeki herhangi bir yere rahatça ulaşabilirsiniz.

Metro

Havaalanından şehre giden metro ‘’Airport Express’’ ismiyle çalışır ve sadece 2 durak sonra şehre ulaşır. Bu metro yolun büyük bir bölümünü yer altından değil yer üstünden giderek geçtiği için size kısa bir şehir turu imkanı verir. Metronun şehirdeki son durağı New Delhi tren istasyonudur. Yolculuk yaklaşık 20 dakika sürer ve ücreti 150 Rupi’dir.

07/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Delhi Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
28ºC
35ºC
Cum
Cmt
29ºC
36ºC
Cmt
Paz
30ºC
36ºC
Paz
Pzt
29ºC
37ºC
Pzt
Sal
26ºC
36ºC
Sal
Uçuş Süreleri
5s 10dk
5s 30dk
5s 50dk
4s 40dk
5s 40dk
5s 50dk
4s 30dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x