Indira Gandhi Intl Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2020 Google

Sizin İçin Seçtiğimiz Indira Gandhi Intl Havalimanı Kalkışlı Uçuşlar

Indira Gandhi Intl Havalimanı Hakkında

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de 1930 yılında Hindistan Hava Kuvvetleri’nin askeri uçuşlar yapabilmesi için açılan Safdarjung Havalimanı’na, daha sonra ülkenin efsanevi başbakanı İndira Gandhi’nin adı verildi. 1986 yılında ikinci terminal binası inşa edilen havalimanı, bölgesel ve uluslararası alanda uçuşlara ev sahipliği yapmaya başladı. Hindistan’da hava operasyonlarının merkezi olarak kabul edilen İndira Gandhi Uluslararası Havalimanı, hem yolcu hem de kargo taşımacılığı açısından ülkenin en işlek havalimanıdır. 2010 yılında yolcu kapasitesinin arttırılması için üçüncü bir terminal binası açılan havalimanını yılda 50 milyonun üzerinde yolcu kullanmaya devam ediyor.

Indira Gandhi Intl Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Indira Gandhi Uluslararası Havalimanı şehir merkezine 16 km uzaklıktadır. Havalimanı’ndan Delhi şehir merkezine ulaşım için en kolay yöntem olan otelinizin havaalanı transfer hizmetini değerlendirin, eğer yoksa şehre ulaşmak için diğer seçenekler olan taksi, servis otobüsleri veya metroyu kullanabilirsiniz.

Delhi’ye geldiğiniz anda yapacağınız ilk şey havaalanında bulunan bankalardan veya Change Office’den bir miktar döviz bozdurup yerel parayı kullanmak olsun. Çünkü bineceğiniz taksi veya otobüs sürücüsünün döviz üzerinden yüksek ücretler talep etmesi burada gelenek haline gelmiştir. 

Servis Otobüsü

Şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz alternatiflerden birisi servis otobüsleridir. Servis otobüsü ucuzdur fakat hareket saatleri düzensizdir. Bu otobüs sizi şehrin merkezi olan Connaught Place’e götürür. Buradan metro ile turistik bölgelerden Ashram Durağına veya Pahar Ganj Bölgesine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Taksi ile gitmek için havaalanı binasının karşılama salonunda bulunan ‘’Pre-paid’’ sistemini kullanmanız tavsiye edilir. Prepaid Taxi bürolarında gideceğiniz yere ait standart ücreti ödeyin ve alacağınız makbuzu taksi şoförüne verin. Burada ödeme yaptıktan sonra kesinlikle başka bir yere ödeme yapmayın. Taksilerde klimalı ve klimasız olarak farklı ücretlendirmeler bulunmaktadır. Taksiyle yaklaşık 200-300 rupiye şehir merkezindeki herhangi bir yere rahatça ulaşabilirsiniz.

Metro

Havaalanından şehre giden metro ‘’Airport Express’’ ismiyle çalışır ve sadece 2 durak sonra şehre ulaşır. Bu metro yolun büyük bir bölümünü yer altından değil yer üstünden giderek geçtiği için size kısa bir şehir turu imkanı verir. Metronun şehirdeki son durağı New Delhi tren istasyonudur. Yolculuk yaklaşık 20 dakika sürer ve ücreti 150 Rupi’dir.

10/06/2019 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Indira Gandhi Intl Havalimanı'na Ulaşım

Indira Gandhi Uluslararası Havalimanı şehir merkezine 16 km uzaklıktadır. Havalimanı’ndan Delhi şehir merkezine ulaşım için en kolay yöntem olan otelinizin havaalanı transfer hizmetini değerlendirin, eğer yoksa havalimanına ulaşmak için diğer seçenekler olan taksi, servis otobüsleri veya metroyu kullanabilirsiniz.

Yola çıkmadan önce yapacağınız ilk şey havaalanında bulunan bankalardan veya Change Office’den bir miktar döviz bozdurup yerel parayı kullanmak olsun. Çünkü bineceğiniz taksi veya otobüs sürücüsünün döviz üzerinden yüksek ücretler talep etmesi burada gelenek haline gelmiştir.

Otobüs

Havalimanına ulaşmak için en ucuz ve kolay yöntemlerin başında gelir. Otobüs ücretleri 50 Rupi’dir. Yaklaşık 50 dakikada havalimanına ulaşırsınız. Ayrıca otobüsler gece 11’e kadar çalışır, hareket yerleri ise Connaught Place bölgesindedir.

Metro

Delhi’de toplu taşıma otobüs ve metro araçlarıyla sağlanır. Metro seçeneği hız ve fiyat açısından en karlı seçenektir. Delhi’de neredeyse her yere metroyla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına gitmek için New Delhi istasyonuna gelmeniz gerekli. Bu istasyondan yaklaşık 20 dakikada,150 rupi ödeyerek havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Delhi’de taksi deyince akla gelen iki seçenek vardır. Bunlardan birisi ‘’pre-paid’’sistemini kullanılan bildiğimiz normal taksiler, diğeri ise bisikletli ‘’rikşa’’ denilen taksilerdir. Rikşaları uzun mesafelerde değil de maksimum 1-2 km’lik mesafelerde kullanabilirsiniz. Bu sistem kısa bir şehir turu atmak için idealdir. Havalimanına gitmek için ise normal taksileri tercih edebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Delhi Uluslararası Havalimanı Asya’nın en yoğun havalimanlarından bir tanesidir ve Skytrax tarafından Asya’nın en iyi havalimanı seçilmiştir. Havalimanında vaktinizi değerlendirebileceğiniz birçok seçeneğin yanında size özel hizmetlerden de yararlanabilirsiniz.

Otel, spa salonu, dinlenme salonlarının bulunduğu havalimanında aynı zamanda alışveriş yapabileceğiniz duty free ve Mango, Hugo Boss gibi birçok ünlü markanın bulunduğu mağazalarda vaktinizi değerlendirebilirsiniz.

10/06/2019 Tarihinde Güncellenmiştir.
Delhi Seyahat Rehberi
Delhi Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Per
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Per
Cum
Cmt
Paz
Pzt
25ºC
25ºC
24ºC
24ºC
23ºC
38ºC
37ºC
36ºC
36ºC
37ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
5 saat
Ankara
5 saat 10 dk
Antalya
5 saat 30 dk
Bodrum
5 saat 50 dk
Gaziantep
4 saat 40 dk
İstanbul
5 saat 40 dk
İzmir
5 saat 50 dk
Trabzon
4 saat 30 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Indira Gandhi Intl Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Indira Gandhi Intl Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Indira Gandhi Intl Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Indira Gandhi Intl Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Indira Gandhi Intl Havalimanı’na alternatif olarak Muzaffarnagar Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Hangi hava yolları Indira Gandhi Intl Havalimanı’na uçuş düzenliyor?

IndiGo, Indira Gandhi Intl Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Haritada Görüntüle
Para birimi
x