Yurt dışına seyahat etmek yüksek fiyatlı uçak biletleri ve oteller, pasaport, vize ücretleri ve kur farkı gibi nedenlerle genellikle yurt içinde tatile göre daha pahalıdır. Buna karşılık ülkemizin dışına çıktığınızda hiç para ödemeden sahip olabileceğiniz şeyler de var. Yurt dışında hangi ülkelerde neleri bedava alabilirsiniz?

İçindekiler

1- Amerika Birleşik Devletleri – Soslar ve İçecekler

Bugün dünyanın birçok bölgesinde yaygınlaşan fast food restoranlarıyla ünlü ABD'de menünün yanında alacağınız soslar genellikle ücretsizdir. Avrupa ve Asya ülkelerinde ise ekstra soslar için fazladan ödeme yapmanız gerekir. Hatta ülkede içeceğiniz bittiğinde pek çok yerde ücretsiz olarak tekrar doldurtabilirsiniz. Dev boyutlu hamburger ve pizzaların yanına da bu yakışır! Bu yaz ülkenin en heyecan verici şehirlerinden New York'a uçarak lezzetli hamburgerleri yerinde denemek isterseniz tıklayın ve New York uçak biletlerini karşılaştırın.

sos ve icecek

 

Uçak Bileti

2- Hindistan – Baharat

Lezzetli köri soslarının ana vatanı kabul edilen Hindistan'da birbirinden leziz baharatları tattıktan sonra biraz da evinize götürmek isterseniz bedavaya alabilirsiniz. Ülkenin bazı bölgelerinde baharatlarda kullanılan kişniş ve acı biber yerel satıcılardan bedavaya alınabiliyor. Gezginlere bedava biberlerden çok daha fazlasını sunan Hindistan'ın başkenti Delhi'de yapılacak şeyler ve şehirle ilgili daha fazla bilgi için yazımıza göz atmayı unutmayın.

Hindistan baharat

3- Avustralya – Barbekü

Bize göre dünyanın bir ucunda denebilecek kadar uzak olan Avustralya sevimli kangurularıyla ve Sidney Opera Evi gibi muhteşem yapılarıyla olduğu kadar eğlenceli yaşamıyla da biliniyor. Ülkede önemli bir hafta sonu etkinliği olan barbekülerin birçok yerde keyfini çıkarabilirsiniz. Hem de ücretsiz olarak! Genellikle sahillerde yer alan piknik alanlarına yerleştirilen barbeküleri kullanmak için yanınızda etinizi ve diğer malzemeleri getirmeniz yeterli. Avustralya'ya geldiğinizde ülkenin tadını doyasıya çıkarmak için bunları mutlaka yapın!! Ülkeye en uygun uçak bileti fırsatlarını ise Avustralya uçak bileti sayfamızda karşılaştırabilirsiniz.

barbekü

4- Norveç – Doğa

Dünyada doğal kaynakların korunmasına en fazla önem veren ülkelerin başında gelen Norveç'te tüm bu kaynaklara ücretsiz olarak erişebilmek de önemli bir konu. Halkın göl, orman ve deniz gibi doğanın sunduğu tüm olanaklara kolayca ulaşabilmesini özel kanunlarla güvence altına alan Norveç'te bu alanlar özel mülk bile olsa halkın kullanımına açık. Fiyortların ve lezzetli somonların ülkesi Norveç'in başkenti Oslo'da görülmesi gereken yerler galerimizde. Şehre uçuracak en uygun Oslo uçak biletlerini karşılaştırmak ve biletinizi satın almak isterseniz tıklayın.

norvec

5- Slovakya – Maden Suyu

Bazı ülkelerde musluklardan rahatlıkla su içilebiliyor. Ancak küçük bir Avrupa ülkesi olan Slovakya'da bundan biraz daha fazlası var. Çok sayıda zengin maden suyu kaynağını barındıran ülkede kaynaklardan birine gelerek şişelerinizi maden suyuyla doldurabilir ve dilediğiniz zaman içebilirsiniz. Slovakya aynı zamanda daha kolay vize alabileceğiniz Avrupa ülkelerinden biri. Schengen vizesi alırken fazla zorlanmayacağınız diğer ülkelere göz atmak için tıklayın.

mineral


muratekinay
Murat Ekinay
452 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN