Agra Uçak Bileti Ara

Agra Hakkında

Hindistan’ın en ünlü tarihi eserlerinden Tac Mahal'e ev sahipliği yapan Agra, Hindistan'ın da en çok ziyaret edilen kentlerindendir. Her sene binlerce turisti ağırlayan Tac Mahal, muhteşem mimarisiyle gerçekten görülmeye değer bir yer. Tac Mahal, Babür İmparatorluğu'nun altıncı hükümdarı Şah Cihan tarafından o zamanın başkenti olan Agra şehrinde Yamuna Nehri kıyısında yaptırılan ve dünyada aşk için inşa edilen en büyük ve en güzel anıt olarak kabul edilen yapıdır. Şah Cihan'ın çok büyük bir aşkla sevdiği eşi Ercüment Banu'nun doğum sırasında ölmesi üzerine karısının anısına yaptırdığı bir eserdir. Muhteşem görüntüsü ile tüm dünyadan olduğu gibi Türkiye’den de binlerce turisti kendisine çeker.

Zengin bir mutfağa sahip olan Hindistan'da yemeklerin özelliği çok miktarda baharat içermeleridir. Vejetaryen yemekler ağırlıklıdır. Ancak hemen her bölgede baharatlar oldukça fazla tüketilir. Ekvatorun kuzeyinde kalan Hindistan'ın genelinde sıcak iklim hakimdir. Birçok bölge yıl boyunca çok sıcak ve nemli olur. Agra'da da bu iklimin özelliklerini görmek mümkündür ve şehirde günler ve geceler genellikle sıcaktır.

Havalimanından Agra Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım:

Agra Havalimanı’nda yolcuları şehir merkezine götüren herhangi bir toplu taşıma aracı çalışmıyor. Ancak araç kiralayarak ya da taksiye binerek kısa süre içerisinde rahatça şehre ulaşabilirsiniz.

Taksi

Taksi durağı geliş terminalinin önünde bulunuyor. Agra Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşmak normal trafik koşullarında sadece 15 dakika civarında sürüyor. Taksimetre kullanımı yaygın olmayan şehirde taksiye binmeden önce mutlaka gideceğiniz yer ve ücreti konusunda net olarak şoförle anlaşın.

Araç Kiralama         

Havalimanında kiralayacağınız araçla şehir merkezine 20 dakikadan kısa sürede ulaşabilirsiniz. Ancak Agra’da bazen trafiğin çok yoğun olabileceğini unutmamalısınız. Şehir merkezine gitmek için havalimanından çıkında sağa dönün ve Agra – Bikaner Yolu’na girin. Hiçbir yere sapmadan düz devam edin ve şehir merkezi tabelalarını takip edin.

25/10/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Agra Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
27ºC
33ºC
Per
Cum
27ºC
37ºC
Cum
Cmt
28ºC
35ºC
Cmt
Paz
26ºC
36ºC
Paz
Pzt
27ºC
35ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Agra Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x