Agra Uçak Bileti Ara

Agra Hakkında

Hindistan’ın en ünlü tarihi eserlerinden Tac Mahal'e ev sahipliği yapan Agra, Hindistan'ın da en çok ziyaret edilen kentlerindendir. Her sene binlerce turisti ağırlayan Tac Mahal, muhteşem mimarisiyle gerçekten görülmeye değer bir yer. Tac Mahal, Babür İmparatorluğu'nun altıncı hükümdarı Şah Cihan tarafından o zamanın başkenti olan Agra şehrinde Yamuna Nehri kıyısında yaptırılan ve dünyada aşk için inşa edilen en büyük ve en güzel anıt olarak kabul edilen yapıdır. Şah Cihan'ın çok büyük bir aşkla sevdiği eşi Ercüment Banu'nun doğum sırasında ölmesi üzerine karısının anısına yaptırdığı bir eserdir. Muhteşem görüntüsü ile tüm dünyadan olduğu gibi Türkiye’den de binlerce turisti kendisine çeker.

Zengin bir mutfağa sahip olan Hindistan'da yemeklerin özelliği çok miktarda baharat içermeleridir. Vejetaryen yemekler ağırlıklıdır. Ancak hemen her bölgede baharatlar oldukça fazla tüketilir. Ekvatorun kuzeyinde kalan Hindistan'ın genelinde sıcak iklim hakimdir. Birçok bölge yıl boyunca çok sıcak ve nemli olur. Agra'da da bu iklimin özelliklerini görmek mümkündür ve şehirde günler ve geceler genellikle sıcaktır.

Havalimanından Agra Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım:

Agra Havalimanı’nda yolcuları şehir merkezine götüren herhangi bir toplu taşıma aracı çalışmıyor. Ancak araç kiralayarak ya da taksiye binerek kısa süre içerisinde rahatça şehre ulaşabilirsiniz.

Taksi

Taksi durağı geliş terminalinin önünde bulunuyor. Agra Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşmak normal trafik koşullarında sadece 15 dakika civarında sürüyor. Taksimetre kullanımı yaygın olmayan şehirde taksiye binmeden önce mutlaka gideceğiniz yer ve ücreti konusunda net olarak şoförle anlaşın.

Araç Kiralama         

Havalimanında kiralayacağınız araçla şehir merkezine 20 dakikadan kısa sürede ulaşabilirsiniz. Ancak Agra’da bazen trafiğin çok yoğun olabileceğini unutmamalısınız. Şehir merkezine gitmek için havalimanından çıkında sağa dönün ve Agra – Bikaner Yolu’na girin. Hiçbir yere sapmadan düz devam edin ve şehir merkezi tabelalarını takip edin.

25/10/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Agra uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Agra varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Agra uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Agra uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Agra uçuşları Kheria Havalimanı'na düzenleniyor.

Agra yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Agra 5 saat 10 dakika, Ankara-Agra 5 saat 20 dakika, Antalya-Agra 5 saat 40 dakika, Bodrum-Agra 6 saat, Gaziantep-Agra 4 saat 50 dakika, İstanbul-Agra 5 saat 50 dakika, İzmir-Agra 6 saat, Trabzon-Agra 4 saat 40 dakika sürüyor.

Agra Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
14ºC
32ºC
Paz
Pzt
14ºC
33ºC
Pzt
Sal
16ºC
35ºC
Sal
Çar
17ºC
37ºC
Çar
Per
16ºC
35ºC
Per
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Agra Hakkında Daha Fazla
Agra Alternatif Ulaşım
Para birimi