Bujumbura Intl Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google

Sizin İçin Seçtiğimiz Bujumbura Intl Havalimanı Kalkışlı Uçuşlar

Bujumbura Intl Havalimanı Hakkında

Bujumbura Uluslararası Havalimanı, 1952’de Burundi’nin başkenti Bujumbura’da hizmete açıldı. Burundi’nin tek uluslararası havalimanı olan Bujumbura Uluslararası Havalimanı’ndan düzenli olarak Brüksel, Kigali, Addis Ababa ve Nairobi kentlerine seferler gerçekleştiriliyor. Burundi hükümetinin yönettiği Bujumbura Uluslararası Havalimanı’nın yıllık yolcu ortalaması 90 binin üzerindedir.

Bujumbura Intl Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Burundi’nin başkenti Bujumbura’da yer alan Bujumbura Uluslararası Havalimanı aynı zamanda ülkenin tek uluslararası havalimanı. Şehirde genellikle yerel dil ve Fransızca konuşuluyor. İngilizce konuşanların sayısı son derece az. Bu nedenle şehirde uzun süre kalmayı planlıyorsanız Fransızca veya yerel dilden işinize yarayacak bazı kalıpları öğrenmeniz tavsiye ediliyor. Bujumbura Uluslararası Havalimanı’na indiğinizde terminalin hemen dışında yer alan taksilerden birine binerek merkeze yolculuk yapabilirsiniz. Taksiler terminal önünde genellikle kolayca bulunabiliyor. Eğer taksi yoksa, havalimanı danışmasından destek isteyebilir, terminalden bir araç kiralayabilir veya servis araçlarını kullanarak merkeze kadar gelebilirsiniz. 

Taksi

Bujumbura Uluslararası Havalimanı’nda genel olarak taksi bulmakta zorlanmazsınız. Havalimanına indiğimizde terminalden dışarı çıkarak terminal önünde sıralanan Bujumbura taksilerinden birine binebilirsiniz. Taksilerle merkeze kadar yolculuk sadece dakikalar sürüyor ve ödemeniz gereken tutar ise 20 Amerikan Doları karşılığında yerel para birimi tutuyor. Merkezde veya şehrin yakınlarında daha uzak bir yere seyahat etmeniz gerekiyorsa bu tutar biraz daha yükselebilir. Eğer havalimanından uzak bir noktaya gidecekseniz ve ödeyeceğiniz tutarı önceden bilmek isterseniz taksi sürücüsü ile konuşarak belirli bir fiyatta anlaşmaya çalışabilirsiniz.

Araç Kiralama

Bujumbura Uluslararası Havalimanı ve yakınlarında araç kiralayabileceğiniz alternatifler de yer alıyor. Kiralık araçları tercih ederken dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise şehrin karışık trafiği. Genellikle trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle araç kullanmak çoğu zaman fazlasıyla zorlayıcı bir iş olabiliyor. Yine de tercihiniz araç kiralamadan yana olursa internet üzerinde önceden rezervasyon yaptırarak havalimanına indiğinizde araç bulma şansınızı arttırabilirsiniz. Havalimanından çıktığınızda Bujumbura kent merkezi yönünü gösteren levhaları izleyebilir ve dakikalar içinde şehrin merkezi bölgelerinde olabilirsiniz. Bujumbura’da araç kiralamanın bir diğer zorlayıcı yanı ise park yeri bulma zorluğu. Şehrin kalabalık ve karmaşık ortamında aracınızı park etmek için güvenli bir bölge bulduğunuza emin olmalısınız.

Tuk-tuk 

Sadece sürücü ile bir veya iki yolcu için yer bulunan küçük araçlar tuk-tuk adı ile biliniyor ve şehirde yaygın olarak kullanıyor. Havalimanı yakınlarında bir tuk-tuk bularak dilerseniz şehrin merkezine bu araçlarla gelebilirsiniz. Tuk-tuk fiyatları taksilere kıyasla biraz daha uygun sayılabilir ancak bu araçlar bavullarınızı taşımak için geniş bir yere veya bagaja sahip değiller. Tuk-tuk özellikle şehirde bir yerden bir yere hızlıca yetişmeniz gerektiğinde tercih edebileceğiniz bir alternatif olarak öne çıkıyor.

Özel Servisler 

Genellikle şehri ziyaret eden yabancı konukların tercihi olan özel servisler Bujumbura Uluslararası Havalimanı’ndan merkeze gelmenin diğer bir hızlı ve pratik yolu. Özel servis araçlarının ofisleri havalimanında bulunabileceği gibi önceden internet üzerinden servis rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Özel servis araçlarıyla havalimanından çıkarak merkezde doğrudan gelmek istediğiniz yere kadar yolculuk yapabilirsiniz. Havalimanından merkeze yolcularını taşıyan özel servislerin ücretleri ise seyahat dönemine, yolcu sayısına ve gidilen mesafe gibi kriterlere göre farklılık gösterebiliyor.  

30/07/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Bujumbura Intl Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden ve yakınlarda yer alan diğer yerleşim yerlerinden Bujumbura Uluslararası Havalimanı’na yolculuk yapacaklar için taksi, tuk-tuk, özel servis araçları ve araç kiralama gibi seçenekler bulunuyor. Merkezden havalimanına yolculuğun en pratik yöntemlerinden biri olan taksiler aynı zamanda kolaylıkla bulunabilecek araçlardan. Özel servisleri kullanmak için ise önceden araştırma ve rezervasyon yaptırmalı, ücret ve yolcu sayısı gibi detayları önceden görüşmelisiniz. Afrika’nın birçok şehrinde yaygın bir şekilde kullanılan ve en fazla iki yolcu alan tuk-tuk ise havalimanına yolculuğun diğer bir yöntemi olabilir. Tuk-tuk aynı zamanda son derece hızlı ancak bu araçlarla fazla eşya taşımak mümkün değil. Son olarak şehrin merkezinden araç kiralayarak havalimanına gelmeyi tercih edebilirsiniz ancak son derece karışık olabilen trafikte bu aynı zamanda fazlasıyla zorlayıcı bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Taksi 

Burundi’nin başkenti Bujumbura’nın merkezinde taksi bulmak genel olarak fazla zor değil. Şehrin merkezi yerlerinde çok kısa bir sürede havalimanına götürecek bir taksi bularak yola çıkabilirsiniz. Merkezden Bujumbura Uluslararası Havalimanı’na geldiğinizde taksiye ödemeniz gereken tutar ise ortalama 20 dolar. Ödemenizi Burundi’nin yerel para birimi ile yaptığınızda toplam tutar genellikle çok değişmiyor ancak bu yolla biraz daha uygun fiyata seyahat edebilirsiniz. Taksiler yolcularını havalimanı terminali önüne kadar doğrudan getiriyor. Bu sayede bu araçlar bavullarınızı rahatça taşımanız için de son derece pratik. Bununla birlikte taksiler Bujumbura’nın son derece karışık trafiğinde zaman kaybetmenize neden olabilir. Eğer aceleniz varsa ve fazla eşyanız yoksa taksi yerine tuk-tuk olarak bilinen araçlardan birini tutabilirsiniz.

Tuk-tuk

En fazla iki yolcu taşıyabilen motor benzeri araçlar şehirde tuk-tuk adı ile biliniyor. Tuk-tuk havalimanına gelirken Bujumbura’da tercih edilebilecek en hızlı araçlardan biri. Küçük olmaları sayesinde genellikle trafiğe fazla takılmayan bu araçların ücretleri de son derece uygun. Sadece birkaç dolar veya yerel para birimi ile benzer tutar karşılığında tuk-tuk ile merkezden havalimanına yolculuk yapabilirsiniz. Tuk-tuk aynı zamanda acelesi olan yolculara hızlıca havalimanına ulaşma imkânı sağlıyor ancak bu araçların düşük yolcu ve bagaj kapasiteleri şehrin merkezinden havalimanına yapılan yolcularda genellikle taksilerin tercih edilmesinin başlıca nedenlerinden.

Araç Kiralama 

Bujumbura özellikle uluslararası araç kiralama firmaları konusunda fazla çeşitli ve zengin alternatiflere sahip değil. Ancak yine de şehirde yerel kiralama firmalarından birini tercih ederek araç kiralama şansınız bulunuyor. Son derece karmaşık ve sıkışık trafik şartları ile trafikte genel olarak kurallara uyulmaması araç kiralamayı tercih edenleri zorlayan başlıca etkenlerden. Aracınızı merkezden teslim aldıktan sonra havalimanına gelmek ve aracı burada teslim etmek için genellikle kiralama firmasına önceden bilgi vermek yeterli oluyor. Bujumbura’da yollar hakkında fazla bilgi sahibi değilseniz, yerel bir rehberle birlikte seyahat edebilir veya navigasyon cihazlarından faydalanabilirsiniz.

Özel Servisler

Özel servis araçları ile Bujumbura’dan havalimanına seyahat diğer bir hızlı alternatif olabilir. Özel servis araçlarının ücretleri taksi ve tuk-tuk gibi alternatiflere göre biraz daha yüksek. Ancak bu araçlar hem yolcu hem de bagajlar için daha yüksek kapasiteleri ile tercih edilebilir bir seçenek olarak öne çıkıyor. Özel servis rezervasyonunuzu havalimanına seyahat edeceğiniz tarihten birkaç gün önce yaparak araç bulma şansınızı arttırabilirsiniz. Servisler ayrıca her ne kadar geniş kapasiteli ve son derece rahat olsa da Bujumbura’nın karmaşık trafiğinden etkilenen araçlar arasında yer alıyor.

Havalimanı Bilgileri

Ülkenin başkentinde yer alan Bujumbura Uluslararası Havalimanı aynı zamanda Burundi’nin ilk ve tek uluslararası havalimanı. Ülke içinde ve dışında seferleri ile başkenti dünyanın farklı noktaları ile buluşturan Bujumbura Uluslararası Havalimanı’nda Burundi ve dünya lezzetlerinden örnekler sunan restoran ve kafeler, rahat dinlenme alanları, kayıp eşya bürosu ve danışma gibi standart hizmetlerin tamamını bulmak mümkün. Havalimanında araç kiralamak istediğinizde terminal içinde ve çevresinde yer alan ofislerden birini tercih edebilirsiniz. Danışma masalarından aklınıza takılabilecek her konuda destek alabilir, hediyelik eşyalar satılan mağazalardan dilerseniz alışveriş yapabilirsiniz. Gerektiğinde havalimanında yer alan döviz bürosunda ülkenin yerel para birimi ile Amerikan Doları gibi farklı para birimleri arasında değişim yapabilirsiniz.

30/07/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Bujumbura Seyahat Rehberi
Bujumbura Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Sal
20ºC
21ºC
21ºC
22ºC
21ºC
29ºC
29ºC
30ºC
29ºC
30ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
5 saat 40 dk
Ankara
6 saat
Antalya
5 saat 30 dk
Bodrum
5 saat 30 dk
Gaziantep
5 saat 40 dk
İstanbul
6 saat 10 dk
İzmir
5 saat 40 dk
Trabzon
6 saat 10 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bujumbura Intl Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Bujumbura Intl Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Bujumbura Intl Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Bujumbura Intl Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Bujumbura Intl Havalimanı’na alternatif olarak Gitega Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Para birimi