Brandenburg Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google
Brandenburg Havalimanı Hakkında

14 yıllık inşaat sürecinden sonra tüm işlevleriyle 31 Ekim 2020'de hizmete başlayan Berlin Brandenburg Havalimanı (BER), 2040 yılına kadar 55 milyon yolcu taşımayı hedefleyen devasa bir tesis. Havalimanının üç terminali bulunuyor, Terminal 1 ve 2 her iki pist arasında merkezi bir konumda; Terminal 5 ise havalimanının kuzey kenarında yer alıyor.

Terminal 1

Merkezi konumdaki T1, havalimanının ana terminali ve yönetim binalarının yer aldığı bölümü. Çok sayıda kafe, mağaza ve restoran bulunan T1’de yolcu, bagaj taşıma ve güvenlik tesislerine ek olarak tüm terminallerdeki kontroller de gerçekleştiriliyor.

Gelen ve giden yolcu alanı, E0 katında bagaj alım salonu ve halka açık gözlem güvertesi bulunan T1’de engelli yolcular için yürüyen merdivenler ve asansörler; U2 seviyesinde ise şehir merkezine ulaşım sağlayan tren istasyonları var. Terminal 1'de Covid-19 virüsü için test yaptırabilirsiniz, test merkezi varış seviyesi E0 seviyesinde bulunuyor. Her gün sabah 07:00’dan akşam 19:00'a kadar açık olan test merkezinde bebekler ve çocuklar da ebeveynlerinin yanında test yaptırabiliyor.

Terminal 2

Terminal 1'in hemen bitişiğinde yer alan Terminal 2, iki seviye olarak tasarlanmış. Giden yolcular üst seviye E1'deki güvenlik kontrolünden giriş yapabilirler. Gümrüksüz bir alışveriş merkezine sahip T2’de kalkış kapınıza bağlantı köprüsü de sağlanıyor. T2’nin E0 seviyesinde ise araç kiralama kontuarları, taksiler, otobüsler ve havaalanı tren istasyonu var.

Terminal 5

Schönefeld Havalimanı’nın eski alanında inşa edilmiş T5, diğer terminallere yaklaşık 2,5 km uzaklıkta. Otobüs veya banliyö trenleriyle T1, T2 ve T5 terminalleri arasında 8 dakikalık bir yolculukla geçiş yapabilirsiniz. Çok sayıda kafe ve mağaza olan T5’te araba kiralama masaları, ATM'ler, taksiler, otobüsler ve Berlin şehir merkezine banliyö treni bağlantısı da bulabilirsiniz.

Mağazalar ve diğer hizmetler

Berlin Brandenburg Havalimanı'nın tüm terminal alanlarında çok çeşitli mağazalar, barlar, kafeler ve restoranlar hizmet veriyor. Merkez alışveriş merkezi T1'de güvenlik kontrollerinin hemen arkasında yer alıyor. Kamusal alanda ise bir süpermarket, eczaneler, kafeler ve turiste bilgi ofisi bulunuyor.

Check-in işlemleri

Havayolunuzun çevrimiçi check-in işlemini kullanarak zaman kazanabilirsiniz. Havalimanında check-in yapmanız gerekiyor ise Terminal 1 check-in alanı, E1 seviyesinde yer alıyor. Toplam 118 kontuarı bulunan check-in bölümünde, büyük bagajlarla seyahat ediyorsanız, bunları iki büyük bagaj kontuarından birinde kontrol edilmeniz gerekiyor. T1'deki kalkış kapıları ise E0, E1 ve E2 seviyelerinde bulunuyor. Güvenlik kontrollerini geçtikten sonra merkez meydana ulaşabilir ve buradan tüm kalkış kapılarına kolayca gidebilirsiniz.

Terminal 2'de E0 seviyesinde 16 check-in kontuarı ve büyük boy bir bagaj sayacı var. Güvenlik kontrollerini geçtikten sonra mağaza ve kafelerin bulunduğu plazaya ulaşabilir ve buradan iki köprü ile gidiş salonlarının olduğu Seviye E0’a geçebilirsiniz.

Terminal 5’te ise check-in ve büyük boy bagaj kontuarları; K, L ve M giden terminal bölgelerinde yer alıyor. Bu alanlara yürüyerek kolayca ulaşılabilirsiniz. Bagajınız yoksa K ve M gidiş alanlarındaki çok sayıda self servis kiosklarında da check-in işlemlerinizi kendiniz gerçekleştirebilirsiniz.

Brandenburg Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

31 Ekim 2020'de devreye girmesi planlanan Berlin Brandenburg Havalimanı'nın üç terminali bulunuyor. Terminal 1 ve 2, her iki pist arasında merkezi bir konumda, Terminal 5 ise havalimanının kuzey ucunda yer alıyor. T1 ve T2 doğrudan birbirine bitişik durumda ve bu iki terminalden T5’e de yürüyerek kolayca gidebilirsiniz.

Tüm terminallerden araba, otobüs, araç paylaşımı, araç kiralama veya toplu taşıma ile Berlin’in her bölgesine kolay bir şekilde 24 saat boyunca ulaşılabilirsiniz.

Bölgesel ve S-Bahn Trenleri

BER Havalimanı, demiryolu ve karayolu ağına pek çok noktadan bağlı. Airport Express ve bölgesel trenler Terminal 1'in altındaki istasyondan Berlin Merkez İstasyonu'na saatte dört kez gidiyor.

Havalimanı Ekspresi ve bölgesel trenler ile de her saatte dört kez havalimanından Berlin Hauptbahnhof'a ulaşabilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 30 dakika sürüyor. Ayrıca S9 ve S45 S-Bahn tren hatları da ​​her 20 dakikada bir havalimanından şehir merkezine ulaşım hizmeti sağlıyor.

Bölgesel Tren Güzergâhları

FEX (30 dakikada bir): BER T1-2, Ostkreuz-Gesundbrunnen- Hauptbahnhof

RE7 (Her saat): BER T1-2 Wünsdorf-Waldstadt-Berlin şehir merkezi- Bad Belzig-Dessau

RB14 (Her saat): BER T1-2, Berlin şehir merkezi-Nauen

RB22 (Her saat): Königs Wusterhausen-BER T1-2, Potsdam-Golm

S-Bahn Tren Güzergâhları

S9 (20 dakikada bir): BER T1-2, BER T5-Berlin şehir merkezi-Spandau

S45 (20 dakikada bir): BER T1-2, BER T5-Südkreuz

Ekspres Otobüsler

X7 ve X71 otobüs hatları, Rudow Metro İstasyonu ve her iki terminal arasında ulaşım sağlıyor. Bu otobüslerle Terminal 1'e yolculuk yaklaşık 18 dakika sürüyor. Ayrıca BER1 (Steglitz Belediye Binası-BER T1 / 2) ve BER2 (Potsdam Merkez İstasyonu-BER T1 / 2 & T5) ekspres otobüsleri günde birkaç kez Berlin Brandenburg Havalimanı'ndan şehir merkezine yolcu taşıyor.

Ekspres Otobüs Güzergâhları

X7 (5 dakikada bir): BER T1-2, BER T5-U Rudow

X71 (20 dakikada bir): BER T1-2, BER T5-U Rudow-Johannisthaler Chaussee-U Alt-Mariendorf

BER1 (ek ücrete tabidir), Güzergâh: BER T1-Steglitz Belediye binası (Seyahat süresi 45-50 dakika ve biletinizi otobüste şoförden satın alınabilirsiniz.)

BER2 (ek ücrete tabidir), Güzergâh: BER T1-BER T5-Potsdam Merkez İstasyonu (Günde 15 defa ve seyahat süresi yaklaşık 55 dakika, biletinizi otobüste şoförden satın alınabilirsiniz.)

Otobüs Güzergâhları

163 (20 dakikada bir), Güzergâh: BER T5-S Grünau-S Adlershof-S Schöneweid

164 (20 dakikada bir), Güzergâh: BER T5-S Adlershof-S Köpenick

171 (20 dakikada bir), Güzergâh: BER T5-U Rudow-U Grenzallee-S + U Neukölln-S Sonnenallee-U Hermannplatz

Araba ile Ulaşım

Araba ile seyahat ediyorsanız, BER terminallerine A113 ve B96a karayolları üzerinden kolayca gidebilirsiniz. Terminal 1 ve 2'ye giden direkt rota, "Flughafen Berlin Brandenburg" çıkışını kullanan A113 karayolu üzerinden geçiyor.

Terminal 5'e ulaşmak için ise A113 boyunca Schönefeld-Süd kavşağına doğru devam edin veya terminalin yanından geçen B96a karayoluna girin.

Terminal 1 ve 2'de beş modern otopark ve iki zemin seviyesinde park yeri mevcut. Tüm otoparklar, engellilerin rahat ulaşımı için özel merdivenler ve asansörlerle donatılmış. Bagaj arabalarını ise tüm park alanlarında ve otoparkların her katında bulabilirsiniz. Otoparklarda, mevcut kalkış ve varışlarla ilgili bilgileri içeren monitörler, P1 otoparkında video kontrollü ve özel güvenlikli park yerleri de sağlanıyor.

Terminal 5'te ise üç katlı park yerleri ve modern bir otopark bulabilirsiniz. Otopark; park ve renk kodlu yönlendirme sistemi, asansörler ve bir bagaj araba istasyonu ile donatılmış durumda. Ayrıca 38 ekstra geniş park yeri de sağlanıyor (XXL).

Araç Paylaşımı ve Kiralama

Terminalden şehir merkezine ulaşım için araç paylaşım ve kiralama hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Havalimanında araçlarıyla birlikte Car2Go / Drive Now, MİL ve Sixt firmaları hizmet veriyor. Araçların park yerleri ise Terminal 5'te P56 otoparkında yer alıyor. Terminal 1 ve 2'de ise araçları P4 otoparkında bulabilirsiniz.

Taksi

Terminal 1 ve 2'ye gelen yolcular, E0 seviyesinde T1'in önündeki kuzey ve güney taksi sıralarını kullanabilirler. Terminal 5'te ise L terminal alanının önünde taksi duraklarını bulabilirsiniz.

Özel bir taksiye ihtiyaç duyan yolcular ve engelliler için uygun bir taksi, çocuk koltuğu olan veya büyük kapasiteli bir araç için ise havalimanı servis sağlayıcısı APCOA'nın bir çalışanıyla iletişime geçebilirsiniz.

27/10/2020 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Brandenburg Havalimanı'na Ulaşım

Berlin Brandenburg Havalimanı'na şehir merkezinden ulaşmak isteyen yolcular için çok sayıda otobüs ve tren bağlantısı bulunuyor. İsterseniz araba kiralayarak, araba paylaşımı programlarıyla ve taksiyle de şehrin her noktasından 24 saat boyunca havalimanına kolayca gidebilirsiniz.

Her 20 dakikada bir Berlin merkezinden hareket eden S9-S45 S-Bahn trenleri, bölgesel trenler ve ekspres otobüsler, havalimanının 1, 2 ve 5 numaralı terminallerine ulaşım hizmeti veriyor ve şehrin pek çok merkezi noktasından geçtikleri için sıkça tercih ediliyor.

Otobüs Güzergâhları

Ekspres otobüsler, hızlı bir ulaşım sağladığı ve her 5 dakikada bir şehir merkezinde kolayca bulunabildiği için yoğun kullanılan ulaşım araçlarından. Hem ekspres otobüsler hem de şehir içi otobüsleriyle her üç terminale de ulaşmak mümkün.

Otobüslerin şehir içi güzergâhları ise şöyle:

X7 (5 dakikada bir): U Rudow, BER T5, BER T1-2.

X71 (20 dakikada bir): U Alt-Mariendorf, Johannisthaler Chaussee, U Rudow, BER T5, BER T1-2.

Biletinizi otobüste alabileceğiniz ve 45-50 dakikada terminallere ulaşım sağlayan BER1 ekspres otobüsü güzergâhı: Steglitz Belediye binası, BER T1 (ek ücrete tabidir).

Günde 15 defa hareket eden ve seyahat süresi yaklaşık 55 dakika süren BER2 ekspres otobüsü güzergâhı: Potsdam Merkez İstasyonu, BER T5, BER T1 (ek ücrete tabidir).

20 dakikada bir şehir merkezinden T5’e hareket eden şehir içi otobüsleri güzergâhları:

163: S Schöneweid, S Adlershof BER T5.

164: S Köpenick, S Adlershof, BER T5.

171: U Hermannplatz, S Sonnenallee, U Neukölln, U Grenzallee-S, U Rudow, BER T5.

Havalimanı Ekspresi ve Bölgesel Trenler

Havalimanı ekspresi ve bölgesel trenler, saatte dört kez Berlin Hauptbahnhof’dan (Berlin Merkez Tren İstasyonu) havalimanına yolcuların ulaşımını sağlıyor. Yaklaşık 30 dakika süren bu yolculukla, BER T1 ve T2 terminalleri altında bulunan tren istasyonlarına ulaşabilirsiniz. T5 terminali de T1 ve T2 istasyonlarından kısa bir yürüyüş mesafesinde.

Bölgesel Tren Güzergâhları (T1 ve T2)

FEX (30 dakikada bir): Hauptbahnhof, Ostkreuz-Gesundbrunnen, BER T1-2.

RE7 (Her saat): Dessau, Bad Belzig, Berlin şehir merkezi, Waldstadt, Wünsdorf, BER T1-2.

RB14 (Her saat): Nauen, Berlin şehir merkezi, BER T1-2.

RB22 (Her saat): Potsdam-Golm, BER T1-2, Königs Wusterhausen.

S-Bahn Tren Güzergâhları (T1, T2 ve T5)

S9 ve S45 S-Bahn tren hatlarını, T5 terminaline direkt ulaşım sağladığı için tercih edebilirsiniz. T1, T2 ve T5 arasında aktarma yapan yolcular da bu trenleri kullanabilirler.

S9 (20 dakikada bir): Spandau, Berlin şehir merkezi, BER T5, BER T1-2.

S45 (20 dakikada bir): Südkreuz, BER T5, BER T1-2.

Araba ile Havalimanına Ulaşım

Terminal 1 ve 2'ye Berlin merkezinden ulaşabileceğiniz direkt rota A113 karayolu üzerinden geçiyor. B96a karayolu üzerinden de kolayca terminallere gidebilirsiniz. İki terminalden biraz daha uzakta bulunan Terminal 5'e ulaşmak için ise A113 boyunca Schönefeld-Süd kavşağına kadar yola devam edebilir veya terminal yanındaki B96a karayoluna geçebilirsiniz.

Terminal 1 ve 2'de beş modern otopark; Terminal 5'te ise üç katlı park alanı var. Havalimanındaki tüm otoparklar ise engellilerin rahat ulaşımı için özel merdivenler ve asansörlere sahip. Ayrıca otoparklarda uçakların kalkış ve varışlarla ilgili bilgileri içeren monitörler de sağlanıyor.

Araç Paylaşımı ve Kiralama

Almanya’da yoğun olarak kullanılan araç paylaşım ve araba kiralama hizmetleri ile Berlin’in her yerinden 24 saat boyunca havalimanına rahatça gidebilirsiniz. Terminallerde ofisleri de bulunan Car2Go / Drive Now, MİL ve Sixt, öncelikli olarak tercih edebileceğiniz firmalar. Bu firmalara hem havalimanı üzerinden hem de kendi web sitelerinden iletişime geçebilirsiniz.

Taksi

Berlin merkezinde 7/24 taksi hizmeti alabileceğiniz pek çok durak bulunuyor. Engellilere özel bir taksiye ihtiyaç duyuyorsanız, havalimanı servis sağlayıcısı olan APCOA ile iletişime geçebilir ve bulunduğunuz noktaya taksi çağırabilirsiniz.

Persiusstrabe 7 üzerinde durağı bulunan ve 49 30 202020 numaralı telefonla ulaşabileceğiniz Taxi Berlin, şehir merkezinde Blücherstrabe 65A’da hizmet veren 49 162 2335893 numaralı Taxi Deluxe Berlin ve 49 30 443322 numarasından ulaşabileceğiniz, Joachimsthaler Str üzerinde 24 saat hizmet veren Taxistand da kolayca ulaşabileceğiniz firmalardan bazıları.

11/11/2020 Tarihinde Güncellenmiştir.
Berlin Seyahat Rehberi
Berlin Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Pzt
Sal
Çar
Per
Cum
Pzt
Sal
Çar
Per
Cum
14ºC
12ºC
11ºC
11ºC
9ºC
29ºC
28ºC
19ºC
21ºC
17ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
3 saat
Ankara
2 saat 30 dk
Antalya
2 saat 40 dk
Bodrum
2 saat 30 dk
Gaziantep
3 saat 10 dk
İstanbul
2 saat 10 dk
İzmir
2 saat 20 dk
Trabzon
2 saat 50 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Brandenburg Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Brandenburg Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Brandenburg Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Brandenburg Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Brandenburg Havalimanı’na alternatif olarak Cottbus-Drewitz Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Hangi hava yolları Brandenburg Havalimanı’na uçuş düzenliyor?

AnadoluJet, Corendon Airlines, Brandenburg Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Hangi hava yolları Brandenburg Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor?

AnadoluJet, Corendon Airlines İstanbul, Ankara şehirlerinden Brandenburg Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor.

Haritada Görüntüle
Para birimi