KKAtlasGlobal

Ucuz Atlasglobal Uçak Bileti

KK AtlasGlobal Hakkında

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından Atlas Global Havayolları'nın iflas başvurusunda bulunduğu ve 14 Şubat 2020 tarihinden itibaren uçuşlarının durdurulduğu bildirildi.

Checkin İşlemleri AtlasGlobal Check-In İşlemleri

Havalimanına geldiğinizde uçağa binmek için uçuş kartınızı almak üzere check-in işlemlerinizi yapabileceğiniz kontuarlara veya kiosklara gitmeniz gerekir. AtlasGlobal’in sunduğu dört farklı check-in hizmeti arasında kontuar check-in, online check-in, kiosk check-in ve otelde check-in bulunuyor. Kontuar check-in işlemini yapabilmek için iç hat uçuşunuzdan 1 saat önce, Kıbrıs uçuşunuzdan 2 saat önce ve dış hat uçuşunuzdan da en geç 3 saat önce AtlasGlobal kontuarında olmalısınız. Tüm bilet ve bagaj işlemlerinizi iç hat uçuşunuzun kalkış saatinden 30 dakika; dış hat uçuş saatinden ise en geç 1 saat önce tamamlamazsanız eğer uçuşa dair tüm haklarınızı da yitirmiş olursunuz. Kiosk check-in işlemi, en pratik ve zaman kazandıran işlemdir. Bu yöntemle uçuş kartınızı almak için AtlasGlobal’in cep telefonunuza gönderdiği 2D barkodu kiosk cihazlarının okuyucusuna yaklaştırmalısınız. Koltuk numaranızı, online check-in ile daha önceden aldıysanız, barkod okunduktan sonra saniyeler içinde biniş kartınızı alabilirsiniz. AtlasGlobal kiosk cihazlarının bulunduğu havalimanları güncel olarak (2017): İstanbul, Antalya, İzmir, Bodrum, Adana ve Ercan Havalimanı. Otelde check-in alternatifinde de Antalya ve Bodrum’daki otellerde hiç vakit kaybetmeden check-in yapabilme imkânı var. Otelde check-in yapabileceğiniz oteller: Hotel La Mer Delta – Alanya, Hotel La Mer Kemer – Antalya, Voyage Sorgun – Side, Voyage Belek – Antalya, Voyage Torba – Bodrum, Voyage Türkbükü – Bodrum ve Voyage Bodrum. Son olarak online check-in hizmeti uçağın kalkışından 48 saat önce başlar ve uçuşa 90 dakika kalıncaya kadar devam eder.

Checkin İşlemleri Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

AtlasGlobal uçuşunuzda yanınıza alabileceğiniz el bagajınız, 25 cm x 45 cm x 56 cm ölçülerinde olmalı ve 8 kg ağırlığını aşmamalıdır. Ücretsiz bagaj hakkınız, tüm iç hatlarda ekonomi yolcuları için 20 kg, business sınıfı yolcuları için 30 kg’dır. Ayrıca business yolcuları için 10 kg’lık ücretsiz ekstra bagaj hakkı da bulunur. Yurt dışı uçuşlarının büyük bir bölümünde de ekonomi sınıfı yolcuları 30 kg, business yolcuları da 40 kg bagaj taşıma hakkına sahiptir. İç hat uçuşlarında her ekstra kg için 6 TL ödemeniz talep edilir. Bu ücret, yurt dışı uçuşlarda kalkış ve varış noktalarına göre değişkenlik gösterse de, ortalama 4-13 Amerikan Doları arasındadır.

Checkin İşlemleri AtlasGlobal Koltuk Seçimi

AtlasGlobal uçuşunuzdan önce online check-in ekranından koltuk seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz koltuk numarasını sonradan değiştirme şansınız yoktur. Değişiklik yapmak için havalimanındaki AtlasGlobal kontuarlarına gitmelisiniz. Koltuk numaranızı uçuşunuza en geç 90 dakika kalana kadar yapmanız mümkün.

Checkin İşlemleri AtlasGlobal Diz Mesafesi

AtlasGlobal yolcuları arasında özel bir sebebi olanlar, bu durumu belli bir süre öncesinden bildirdikleri takdirde diz mesafesi, koltuk seçimi gibi şeylerde kolaylık sağlanır.

Checkin İşlemleri AtlasGlobal Yiyecek, İçecek ve İkram

AtlasGlobal uçuşlarında sunulan yiyecek ve içeceklerin tamamı ikramdır, ancak özel istekte bulunan yolcular için de önceden hazırlık yapılır. Özel yemek talepleri, İstanbul çıkışlı uçuşlar için en geç 48 saat, diğer dış hat uçuşlar içinse 54 saat öncesine kadar AtlasGlobal’e bildirilmelidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun’da aradığım AtlasGlobal uçuşlarını bulabilir miyim?

Enuygun’da AtlasGlobal uçuşlarını bulabilirsiniz. Enuygun, hava yolunun anlık verilerini direkt olarak çeker ve diğer hava yollarıyla karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih ve destinasyon için tüm AtlasGlobal uçuşlarını bir arada görebilir ve diğer hava yollarıyla fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Enuygun’dan AtlasGlobal uçak bileti aldım online check-in ve PNR sorgulama işlemlerini nasıl yaparım?

Enuygun’dan aldığınız AtlasGlobal uçak biletleriniz için online check-in işleminizi buradan ve PNR sorgulama işlemini ise bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Enuygun’da AtlasGlobal kampanyalarından faydalanabilir miyim?

AtlasGlobal tarafından düzenlenen tüm aktif kampanyalardan Enuygun’da da faydalanabilirsiniz. Kampanyalar sayfamızda tüm kampanyaları bir arada inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda uçuş listeleme sayfamızda hava yollarının kampanyalı fiyatlarını görebilir ve Enuygun’dan uçak bileti alırken bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

AtlasGlobal Künye

IATA kodu: KK

Kuruluş tarihi: 03/14/2001

Uçak sayısı: 26 uçak

Uçuş noktaları: 50'den fazla nokta

Para birimi