Artvin - Adana Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
725 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 20 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adana) 20°C / 11°C
Şu anda Adana Yerel Saati
GMT +3

Artvin Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Artvin’de havalimanı bulunmamaktadır. Ulaşım, Trabzon ve Erzurum havalimanları veya Batum Havalimanı’nın Hopa Tesisi üzerinden gerçekleşmektedir. Trabzon Havalimanı’nın Artvin şehir merkezine uzaklığı 233 km’dir. Erzurum Havalimanı’nın ise şehir merkezine uzaklığı 226 km’dir. En yakın havalimanı Batum Havalimanı’nın uzaklığı ise 101 km’dir. Batum üzerinden yapılan uçuşlar yurtiçi statüsünde ve pasaportsuz seyahat edebilirsiniz.

HAVAŞ

Batum havalimanına gitmek için HAVAŞ servisini tercih ettiyseniz Hopa’ ya gelmeniz gerekiyor. Çünkü Artvin şehir merkezinden HAVAŞ servisleri kalkmamaktadır. Hopa Limanı’ndan kalkan servislerle havalimanına rahatça ulaşabilirsiniz. Trabzon Havalimanı’nı tercih ediyorsanız, Trabzon’a HAVAŞ servisi bulunmadığından şehir merkezinde bulunan otobüs firmaları vasıtasıyla ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanlarına ulaşmak için kullanılabilecek diğer seçenek ise otobüslerdir. Şehir merkezinde bulunan firmalardan biletinizi alıp, şehir merkezinden geçen otobüslere binerek her iki havalimanına da kolayca ulaşabilirsiniz.

Özel Araç

Havalimanına ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerin başında gelmektedir. Özel aracınızla veya havaalanından kiraladığınız araçla Karadeniz’in eşsiz güzelliklerini keşfederek havaalanlarına ulaşabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Trabzon Havalimanı Türkiye’nin denize paralel tek havalimanıdır. Terminal içerisinde, sağlık merkezi, birçok kafe ve restoran bulunur. Dış hatlar terminalindeyseniz kafe ve bar, duty free alanı gibi zamanınızı değerlendirebileceğiniz birçok alternatifte bulunur.

Batum Havalimanı'nda ise yine birçok seçenek sizi bekliyor. Parfümden alkollü içeceklere ve çikolata çeşitlerine kadar alışveriş yapabileceğiniz birçok alternatif var. Bir şeyler yiyip içmek isterseniz de Kafe Batumi, İstanbul Kafe gibi farklı mekânlar sizi bekliyor olacak.

Ayrıca Business Class yolcularına özel odalarda günlük gazeteleri okuyabilir, internet hizmetinin keyfini çıkarabilirsiniz.

08/02/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adana Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından şehre ulaşmak son derece kolay.

Adana yönüne olmasa da havalimanından havayollarına ait servisler ile Havaş otobüsleri de yer alıyor. Ancak bu otobüsler sadece Mersin ve Hatay yönüne seferler düzenliyor. 

Belediye Otobüsleri

Adana’nın en yüksek nüfuslu Seyhan ilçesinde bulunan Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine 135 hat numaralı belediye otobüsü gidiyor. Havalimanı çıkışında yer alan duraklardan binebileceğiniz otobüs ile şehir merkezine, Girne Bulvarı’na bağlanan Turhan Cemal Beriker Bulvarı’na ve Çukurova Üniversitesi’ne ulaşabilirsiniz.

Hastane – Akıncılar güzergahında işleyen metronun istasyonlarına da 135 numaralı otobüsle gitmek mümkün. Otobüsler sabah 06.00 ile 19.00 saatleri arasında her saat başı gidiş ve geliş yönünde hareket ediyor.

Minibüs ve Dolmuş

Havalimanında otobüslerden daha sık hareket eden ve kısa mesafe olduğu için daha çok tercih edilen minibüs ve otobüsler de yer alıyor. Havalimanı yolcularını şehre taşıyan Havalimanı – Şehir Merkezi hattı ile Meydan hattı adında iki hat bulunuyor. Minibüs ve dolmuşlar iki yönde de birkaç dakika arayla geçiyor desek yanlış olmaz.

Taksi

Şakirpaşa Havalimanı’ndan Seyhan nehri kıyısındaki şehir merkezine ulaşmak için taksiyi de kullanabilirsiniz. Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için taksi pahalı bir araç değil. 

Özel Araç

Adana Şakirpaşa Havalimanı, şehirde kendi özel aracıyla gezmek isteyenlere de çeşitli imkanlar sunuyor. İç Hatlar Terminali’nde 5 adet, Dış Hatlar Terminali’nde 4 adet olmak üzere havalimanında 9 adet araç kiralama ofisi bulunuyor.

Havalimanında ayrıca 569 araç kapasiteli açık otopark da yer alıyor. Havalimanı çıkışındaki Barış Bulvarı’nı takiben gelen Turhan Cemil Beriker Bulvarı takip edildiği takdirde bu yol sizi şehrin merkezinde yer alan Sabancı Camii, Girne Bulvarı, Yüreğir Otogarı ve Adana Arkeoloji Müzesi’ne kadar götürüyor.

19/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Adana Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
11ºC
20ºC
Per
Cum
9ºC
15ºC
Cum
Cmt
9ºC
17ºC
Cmt
Paz
6ºC
15ºC
Paz
Pzt
7ºC
17ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Para birimi
x