Amboseli Uçak Bileti Ara

Amboseli Hakkında

Amboseli, Kenya’da yer alan bir şehir. Şehirde bulunan Amboseli rezervi, Afrika’nın en yüksek dağı olan Kilimanjaro Dağı’nın eteklerinde yer alıyor. Rezervin içinde aslanlar, çitalar ve burada çok sayıda bulunan fillere çobanlık yapan Masai kabileleri birlikte yaşıyor. Mara Bölgesi’ne ise her yıl taze ot bulmak amacıyla Tanzanya’daki Serengeti ovalarından, yaklaşık 2 milyon Afrika antilopu ve zebradan oluşan dünyanın en büyük otçul hayvan göçü eylül aylarında başlıyor. Kasım ayındaki kısa yağmur mevsiminin başlaması ile göç, Tanzanya’da bulunan Serengeti ovalarına ve Ngorongoro Koruma Parkı’na geri dönüyor. Şehirde bulunan en iyi oteller arasında ise; Ol Tukai Lodge, Maasai Simba Camp, Amboseli Serena Safari Lodge, AA Lodge Amboseli yer alıyor. Ayrıca küçük bir havalimanın bulunduğu bu şehirde tropikal iklim görülüyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Amboseli uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Amboseli varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Amboseli uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Amboseli uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Amboseli uçuşları Amboseli Havalimanı'na düzenleniyor.

Amboseli uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Amboseli uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Amboseli Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
18ºC
27ºC
Cmt
Paz
18ºC
28ºC
Paz
Pzt
17ºC
27ºC
Pzt
Sal
18ºC
30ºC
Sal
Çar
18ºC
29ºC
Çar
Haritada Görüntüle
Amboseli Hakkında Daha Fazla
Amboseli Alternatif Ulaşım
Para birimi