Mombasa Uçak Bileti Ara

En Ucuz Mombasa Uçak Biletleri

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Mombasa Hakkında

Kenya’nın en büyük ikinci kenti olan Mombasa, aynı zamanda Coast ilinin merkezidir. Hint Okyanusu’nun kıyısındaki bir körfezde bulunan mercan adasında kurulan Mombasa, Kenya’nın başlıca limanı konumundadır. Haller Park, Mombasa Marine Ulusal Parkı ve Koruma Alanı, Fort Jesus, Diani Plajı ve Shimba Hills Ulusal Koruma Alanı, bölgenin en önemli turistik noktalarıdır. Mombasa kentinin tam kuruluş tarihi bilinmese de uzun bir geçmişinin olduğu düşünülmektedir. 1963 yılına kadar Zanzibar Devleti’nin bir parçası olan Mombasa, o tarihte kurulan Kenya’ya bağlanmıştır. Kentin iklimi ılıman, yağmurlu ve tropikal bir özellik taşımaktadır. Kent, bölgenin tarım ürünlerinin pazarlandığı bir ticaret merkezi konumundadır. Kentte gemi yapım onarım atölyelerinin yanı sıra çeşitli fabrikalar da bulunmaktadır. Ayrıca bir kıyı turizm merkezi olan Mombasa’da birçok lüks otel yer almaktadır.

Mombasa özellikle doğal alanlarıyla turistlerin ilgisini çekmektedir. Çeşitli hayvan ve bitki türlerinin yer aldığı parklar ve koruma alanları bölge ziyareti esnasında mutlaka gezilip görülmelidir. Kent merkezine yaklaşık 1 saatlik mesafede yer alan Diani Plajı, bölgenin bir başka turistik yeridir ve tüm doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

Oldukça eski bir kale olan Fort Jesus ise tarihi yapısı ve harika mimarisiyle dikkat çekmektedir. Mombasa hava ulaşımı Moi Uluslararası Havaalanı ile sağlanabilmektedir. Havaalanı, şehir merkezine sadece 15 dakika gibi oldukça yakın bir mesafede yer almaktadır. İstanbul – Mombasa arası uçuşlar ise 1 veya daha fazla aktarmayla en az yaklaşık 8 saat 40 dakika sürmektedir.

Havalimanından Mombasa Şehir Merkezine Ulaşım

Kenya'nın Mombasa şehrine hizmet veren Moi Intl Havalimanı günümüzde yerli ve yabancı birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Moi Intl Havalimanı'ndan şehir merkezine araç kiralayarak, otel servisiyle ve otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Moi Intl Havalimanı dâhilinde araba kiralayabileceğiniz çeşitli firmalar bulunuyor. Bu konuda gitmeden bir araç firmasından rezervasyon yaptırabilir veya otelinizden yardım isteyebilirsiniz. Diğer ulaşım araçlarıyla vakit kaybetmek istemeyenler araç kiralayarak havalimanından Mombasa şehir merkezine ulaşım sağlayabilir.

Otel Servisleri

Sizi havalimanından alacak otel servisleri ile rahat bir ulaşım imkânına sahip olabilirsiniz. Bununla ilgili olarak otel yetkililerinden bilgi alabilir veya önceden rezervasyon yapabilirsiniz. Bagaj adedi ve kişi sayısı otel servisi ücretini artırabiliyor. Moi Intl Havalimanı'ndan şehir merkezine otel servisi ile geçebilirsiniz.

Otobüs

Hemen Moi Intl Havalimanı'ndaki terminalde bulunan kırmızı hatlı otobüsler 30 - 35 dakika süre içerisinde şehir merkezine ulaşıyor. Otobüs bilet fiyatlarının uygun olması ve her 30 dakika arayla bir seferin olması havalimanından şehir merkezine ulaşımı kolaylaştırıyor.

30/07/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Mombasa uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Mombasa varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Mombasa uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Mombasa uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Mombasa uçuşları Moi Intl Havalimanı'na düzenleniyor.

Mombasa yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Mombasa 5 saat 40 dakika, Ankara-Mombasa 6 saat 10 dakika, Antalya-Mombasa 5 saat 40 dakika, Bodrum-Mombasa 5 saat 50 dakika, Gaziantep-Mombasa 5 saat 40 dakika, İstanbul-Mombasa 6 saat 20 dakika, İzmir-Mombasa 6 saat, Trabzon-Mombasa 6 saat 10 dakika sürüyor.

Mombasa uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Mombasa uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Mombasa Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
25ºC
31ºC
Cmt
Paz
24ºC
29ºC
Paz
Pzt
25ºC
29ºC
Pzt
Sal
25ºC
32ºC
Sal
Çar
26ºC
31ºC
Çar
Uçuş Süreleri
5s 40dk
6s 10dk
5s 40dk
5s 50dk
5s 40dk
6s 20dk
6s 10dk
Haritada Görüntüle
Mombasa Hakkında Daha Fazla
Mombasa Alternatif Ulaşım
Para birimi