Bamburi Uçak Bileti Ara

Bamburi Hakkında

Bamburi, Kenya’nın en büyük ikinci şehri olan Mombasa’ya bağlı bir ilçe. Plajları ve otelleriyle ünlü olan Bamburi bu özelliğiyle de Afrika’nın doğusundaki en önemli liman ve turizm şehirlerinden biri olan Mombasa’nın en dikkat çekici bölgelerinden biri. Dünyaca ünlü yapı malzemeleri şirketi Lafarge tarafından işletilen Afrika’nın en büyük çimento işleme ve üretim alanına sahip olan Bamburi’de Mombasa’nın en meşhur plajlarından Jomo Kenyatta da yer alıyor.

Dünyanın en meşhur ve renkli su altı dünyasına da ev sahipliği yapan Mombasa’nın dalış merkezi de Bamburi açıklarında yer alıyor. Mombasa Marine Park adı verilen dalış merkezi mercan kayalıklarıyla da dikkat çekiyor. Tarih boyunca hep dikkat çeken bir liman kenti olan ve Osmanlı’dan Umman Sultanlığı’na, Portekiz’den Zanzibar Sultanlığı’na kadar birçok devletin kontrolüne giren Mombasa’da bulunan iki havalimanından biri Bamburi’de yer alıyor.

Mombasa adasının kuzeyindeki Moi Havalimanı’ndan daha çok uluslararası uçuşlar gerçekleştirilirken Bamburi’deki Bamburi Havaalanı’ndan sadece lokal uçuşlar gerçekleşiyor. Mombasa’nın merkezine 12 kilometre uzaklıkta yer alan Bamburi Havaalanı, Bamburi’nin merkezine de 3 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bamburi uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Bamburi varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Bamburi uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Bamburi uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Bamburi uçuşları Bamburi Havalimanı'na düzenleniyor.

Bamburi uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Bamburi uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Bamburi Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
24ºC
28ºC
Pzt
Sal
25ºC
31ºC
Sal
Çar
25ºC
31ºC
Çar
Per
26ºC
31ºC
Per
Cum
27ºC
32ºC
Cum
Haritada Görüntüle
Bamburi Hakkında Daha Fazla
Bamburi Alternatif Ulaşım
Para birimi