Yıldızeli Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Yıldızeli Hakkında

Yıldızeli Hakkında

Sivas şehrine bağlı güzel bir ilçe olan Yıldızeli, muhteşem kaplıcaları ve kaynak sularıyla tanınıyor. Tertemiz havası ve kaplıcalarından dolayı Yıldızeli, her mevsim ziyaret edilen bir yer. Yıldızeli’nin en ünlü kaplıcası olan Çermik Kaplıcası, ilçe merkezine sadece 30 dakika uzaklıkta bulunuyor. 43 derecelik şifalı kaplıca suları sodyum, kalsiyum, bikarbonat ve karbondioksit bakımından çok zengin. Çermik Kaplıcası, termomineral bir kaplıca olarak değerlendiriliyor ve şifalı sıcak suları başka kas rahatsızlıkları olmak üzere pek çok rahatsızlığa iyi geliyor. Ilıca Kaplıcası da Yıldızeli gezinizde uğrayabileceğiniz bir diğer sevilen kaplıca. 35 derecelik sıcak kaplıca suları florür içeriyor ve kemik hastalıklarının tedavisi için kullanılıyor. Yıldızeli’nin ünlü maden sularını tatmak için ise ilçe merkezine 40 dakika uzaklıkta bulunan Kaman Köyü’ne uğrayabilirsiniz. Bu şirin köyde 10’dan fazla maden suyu kaynağı bulunuyor. Yaklaşık 15 derece olan maden suları özellikle böbrek rahatsızlıklarına çok iyi geliyor.

Yıldızeli’nin tarihi ve doğal güzelliklerini görmek için ise Yıldız Köprüsü’nü ziyaret edebilirsiniz. Yıldız Irmağı üzerinde bulunan bu tarihi köprü, Selçuklu döneminde inşa edilmiş. 13 kemeriyle çok etkileyici görünen köprünün bazı kemerlerinde insan figürleri de göze çarpıyor. Hem Yıldız Köprüsü’nün hem de çevredeki manzaranın harika manzaralarını çekebilirsiniz. Kemankeş Kara Mustafa Paşa Camii ise 1640 yılında inşa edilmiş bir Osmanlı dönemi eseri olarak ilgi çekiyor. Dikdörtgen planlı cami, sarı kesme taşlardan inşa edilmiş çok etkileyici bir yapı. Kemankeş Kara Mustafa Paşa Camii, günümüzde hala hizmet veriyor ve tarihi değerinden dolayı korunuyor.

Yıldızeli Otogarı Hakkında

Sivas’ın kaplıcaları ile ünlü ilçesi Yıldızeli’nin merkezine yürüyüş mesafesinde yolculara hizmet veren Yıldızeli Otogarı’ndan hem ilçe içine hem de Sivas merkezi ve çevre ilçelere ulaşım için yolculara çeşitli ulaşım araçları sunuluyor. Yürüyerek de merkezi caddelere ve resmi dairelere gidebileceğiniz otogardan isterseniz belediye otobüsleri, minibüsler, taksilerle de hem termal otellere ve kaplıcalara hem de mahallere gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Otogar içinde ve çevresindeki caddelerde veya sokaklarda duraklarını bulabileceğiniz Yıldızeli belediye otobüsleri ile Yıldızeli Belediyesi, Atatürk Caddesi, Yıldızeli Devlet Hastanesi, Yıldızeli Tren Garı ve Cumhuriyet Üniversitesi Yıldızeli MYO gibi pek çok önemli noktanın yanı sıra Karşıyaka Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Kargın Mahallesi ve Salihiye Mahallesi gibi Yıldızeli’nin hemen her mahallesine 10-15 dakikalık yolculuklarla ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Yıldızeli'nde hem ilçe içi hem de ilçeler arası minibüseler ulaşım hizmeti sunuyor. İlçe iç minibüslerle Yıldızeli'nin bütün mahalleleri, otelleri, termal tesislerinin yanı sıra resmi dairelere ve merkezi caddelere gitmeniz de mümkün. Yıldızeli Otogarı’ndan her yarım saatte bir hareket eden ilçeler arası minibüslerle ise 47 kilometre uzaklıktaki Sivas merkezine; Suşehri, Şarkışla, Yıldızeli, Zara, Kangal gibi ilçelerine, ayrıca Çermik Kaplıcası ve Ilıca Kaplıcası gibi turistik noktalara rahatça gidebilirsiniz.

Taksi

Çok bavulunuz varsa ve toplu taşıma araçları saatleri dışında ilçe merkezine gitmek istiyorsanız Yıldızeli Otogarı’nda bulunan taksileri kullanabilirsiniz. Cumhuriyet Mahallesi, Atatürk Caddesi üzerinde durağı olan Metro Taksi’ye 0346 751 21 21 numaralı telefonla ulaşarak da taksi hizmeti alabilirsiniz.

Yıldızeli Otogarı Hakkında

Sivas’ın ilçelerinden biri olan Yıldızeli, şehir merkezinden ve çevre ilçelerden gelen kişiler için ulaşımın oldukça kolay olduğu bir konumda yer alıyor. Buradaki otogar ise Yıldızeli’ne yürüme mesafesindeyken Sivas merkezine yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Sivas’tan Yıldızeli Otogarı’na gitmek için isterseniz belediye otobüsü veya minibüs tercih edebilir, isterseniz de taksiye ya da otobüs firmalarının yolcu servislerini kullanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Kent merkezinden kalkan birçok belediye otobüsü, Yıldızeli Otogarı’na ya da çevresindeki duraklara gidiyor. Bu otobüsleri tercih ederek otogara gidebilirsiniz.

Minibüsler

Yıldızeli Otogarı’na minibüsle gidebilirsiniz. Bavul ve eşyalarınız çok fazlaysa yolculuk sizi zorlayabilir ancak minibüs yolculuğunun uygun fiyatlı olduğunu da unutmamak gerek.

Taksi

Yükünüz çok fazlaysa taksi sizin için doğru ulaşım aracı olabilir. 24 saat ulaşılabilirliği olan taksiler, otogara hem hızlı hem de rahat gitmenize hizmet eder.

Yolcu Servisleri

Pek çok otobüs firmasına ev sahipliği yapan Yıldızeli Otogarı’na gitmek için söz konusu firmaların ücretsiz yolcu servislerini kullanabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Yıldızeli Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Yıldızeli otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Yıldızeli otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Yıldızeli otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Yıldızeli yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Yıldızeli 13 saat 30 dakika , İzmir - Yıldızeli 14 saat , Ankara - Yıldızeli 7 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Yıldızeli seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Sivas Huzur Turizm, Yeni Sivas Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Yıldızeli seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  13 saat schedule
 • İzmir
  14 saat schedule
 • Ankara
  6 saat schedule
 • Adana
  8 saat schedule
 • Bursa
  12 saat schedule
 • Antalya
  13 saat schedule
 • Trabzon
  11 saat schedule
map placeholder
expand_less