Yerköy Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Yerköy Hakkında

Şehrin güneybatısında kurulan Yerköy, Yozgat'a bağlı ilçelerden biri. Yozgat kent merkezinin 39 kilometre uzağında bulunan ilçenin nüfusu ise 35 binden daha fazla. Karasal iklimin etkisindeki ilçede ekonomik faaliyetler genellikle sebze ve meyve tarımı üzerine yoğunlaşıyor. Ayrıca turizm de son yıllarda gerçekleştirilen çalışmalarla birlikte giderek daha fazla önem kazanıyor. Yerköy’e ulaşmak için buraya düzenlenen tren veya otobüs seferlerinden yararlanabilirsiniz. Özellikle Yozgat şehir merkezinden gerçekleşen minibüs seferleri ilçeye seyahati büyük ölçüde kolaylaştırıyor.  

Sıcaklığı 40 derecenin üstüne çıkan Yerköy Kaplıcaları, ilçenin turistik anlamda cazibe merkezi haline gelmesini sağlayan başlıca noktalardan. Kronik romatizma ve cilt hastalıklarının tedavisine destek amacıyla yararlanılan kaplıcaların ayrıca bazı kemik ve eklem rahatsızlıklarına iyi geldiği biliniyor. Yerköy sınırlarında yer alan Aşağı Eğerci Köyü’nde inşa edilen Keçi Kalesi ise eski zamanlarda bölgede hüküm süren zalim bir firavunla ilgili anlatılan efsaneleri ile meşhur. 

Yerköy gezinizin ardından biraz da Yozgat şehir merkezine zaman ayırmak isterseniz, özellikle geceleri yanan ışıklarıyla beraber muazzam bir manzaraya kavuşan Yozgat Saat Kulesi’ni görebilirsiniz. Ayrıca Romalılardan kalan eski bazilika, 1700’lü yılların sonlarına doğru inşa edilen Çapanoğlu Camii, şehrin geleneksel konaklarından birinde hizmet veren Yozgat Müzesi ve Osmanlılar tarafından yaptırılan Karabıyık Köprüsü gibi turistik yerleri gezebilirsiniz. Şehir merkezinin birkaç kilometre dışında kalan Yozgat Çamlığı Milli Parkı, bölgede doğayla iç içe olmak isteyenlerin gözde adreslerinden. Günümüzde pek fazla dikkat çekmeyen Behramşah Kalesi ise tarihin gizemli atmosferini deneyimlemek adına ziyaret edilebilecek bir yapı. Yerköy’e kadar geldiğinizde ayrıca Yozgat ve çevresinde çok sevilen yöresel yemeklerle tatlıları denemeyi sakın atlamayın. Çiğdem pilavı, altüst böreği, mayalı bazlama, arabaşı çorbası ve testi kebabı ise nefis lezzetlerle seyahatini tatlandırmak isteyen Yerköy ziyaretçilerini bekleyen seçeneklerden birkaçı.

Yerköy Otogarı Hakkında

Yozgat merkezine 60 kilometre uzaklıktaki Yerköy Otogarı, ilçe merkezinin tam ortasında Yozgat Caddesi üzerinde bulunuyor. Otogardan 5 dakikalık bir yürüyüşle Yerköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yerköy Adalet Sarayı, Hamam Caddesi gibi merkezi noktalara kolayca gidebilirsiniz. İsterseniz halk otobüsleri, minibüsler ve ilçe merkezinde otogardan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

Yerköy Otogarı önündeki Yozgat Caddesi, arkasındaki Şehit Cihat Karabulut Caddesi ve yanındaki Atatürk Bulvarı üzerinde dudaklarını verebileceğiniz özel halk otobüsleriyle Şehit Ali Salmanlı Parkı, Bozok Üniversitesi Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu, Yerköy Devlet Hastanesi, Yerköy Belediyesi, Dönen Caddesi, Akbıyıklı Yolu, Beyazıt Caddesi ve Demirel Caddesi gibi pek çok caddeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Minibüsler

Otogar çevresinde duraklarını bulabileceğiniz minibüslerle de Yozgat'ın ana caddeleri ve resmi dairelerin yanı sıra Ayanoğlu Mahallesi, Haşim Kılıç Mahallesi, 100. Yıl Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Ertuğrul Mahallesi ve Hüyük Mahallesi gibi binlerce mahalleye otogardan gidebilirsiniz.

S.S Yozgat Minitur Kooperatifi minibüsleriyle de her gün saat 07:00 ile 19:00 arasında Yozgat merkezin yanında Akdağmadeni, Boğazlıyan, Çayıralan ve Kadışehri gibi Yozgat'ın 14 ilçesinde ve bütün köylerine gitmeniz mümkün.

Taksi

Toplu taşıma araçları saatleri dışında Yerköy Otogarı içerisinde bulabileceğiniz taksilerle ilçe içinde istediğiniz noktaya kolaylıkla gidebilirsiniz. Otogara yakın bir konumda Yozgat Caddesi'nde bulunan Çiçek Taksi’ye de 0554 516 89 90 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Yerköy Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Yerköy otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Yerköy otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Yerköy otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Yerköy yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Yerköy 10 saat 30 dakika , İzmir - Yerköy 11 saat 30 dakika , Ankara - Yerköy 3 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Yerköy seferleri bulunuyor?
expand_more
Ankara As Turizm, Yeni Sivas Turizm, Öz Sivas Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Yerköy seferleri düzenliyor.
expand_less