Tunceli Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Tunceli Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesi'nin doğal güzellikleri ile ün kazanan şehri Tunceli, 90 bine yaklaşan nüfusu ile aynı zamanda Türkiye'nin nüfus yoğunluğu en az illerinden. Erzincan, Bingöl ve Elazığ ile sınır komşusu olan şehirde karasal iklim tüm sene boyunca etkisini hissettiriyor. Özellikle Tunceli'ye hayli soğuk geçen kış aylarında gelmeyi planlıyorsanız, yanınıza kalın kıyafetlerinizi almanızda fayda var. Bölgede hüküm süren iklimin de etkisiyle Tunceli'de bitki ve hayvan çeşitliliği son derece fazla. Tahıl, yem ve un üretimi ise şehrin ekonomisini ayakta tutan başlıca alanlardan.

Anadolu'nun zengin kültür birikimini en iyi yansıtan şehirlerden olan Tunceli'de gezerken Elti Hatun Camii ve Eski Camii gibi eserleri görebilirsiniz. Karagöl Çağlayanı ve Munzur Vadisi Milli Parkı ile doğa severleri kendisine aşık eden şehirde ayrıca kaplıca turizmi de gelişmiş sayılabilir. Mazgirt Kaplıcasına gelerek çeşitli eklem rahatsızlıkları ve romatizma hastalıkları için şifa arayabilirsiniz. Tunceli'de alışverişe çıktığınızda ise özellikle Ovacık ve civarında çokça satılan yöresel sarımsaklar sizi bekliyor. Eğer daha geleneksel bir şeyler satın almak isterseniz, heybe adı verilen çantaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca Tunceli ve civarında yetişen çiçeklerden elde edilen yöreye özgü ballar da bu anlamda harika bir seçenek sayılabilir. 

Doğu Anadolu'nun yüzyıllara şahitlik eden şehri Tunceli’de bölgesel festival ve kutlamalar sayesinde her dönemde eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz. Haziran ayında gerçekleşen Çemişgezek Dut ve Peynir Festivali ile Temmuz ayında düzenlenen Munzur Kültür ve Doğa Festivali bu konuda kesinlikle dikkate değer alternatiflerden. Bahar ve yaz aylarının gelmesiyle beraber çok daha canlı bir atmosfere kavuşan Tunceli'de bu mevsimlerde ailenizle beraber pikniğin tadını çıkarabilirsiniz. Özellikle şelale ve akarsuların kenarında ziyaretçileri ağırlayan piknik alanları ayrıca yazın kısmen yükselen sıcaklıklardan daha az etkilenmenizi sağlayabilir.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Tunceli Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Tunceli otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Tunceli otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Tunceli otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Tunceli yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Tunceli 18 saat , İzmir - Tunceli 19 saat 30 dakika , Ankara - Tunceli 12 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Tunceli seferleri bulunuyor?
expand_more
Can Dersim Tuncelililer Türkiye’nin birçok şehrinden Tunceli seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  18 saat schedule
 • İzmir
  19 saat schedule
 • Ankara
  12 saat schedule
 • Adana
  9 saat schedule
 • Bursa
  18 saat schedule
 • Antalya
  21 saat schedule
 • Trabzon
  6 saat schedule
map placeholder
expand_less