Tunceli Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Tunceli Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesi'nin doğal güzellikleri ile ün kazanan şehri Tunceli, 90 bine yaklaşan nüfusu ile aynı zamanda Türkiye'nin nüfus yoğunluğu en az illerinden. Erzincan, Bingöl ve Elazığ ile sınır komşusu olan şehirde karasal iklim tüm sene boyunca etkisini hissettiriyor. Özellikle Tunceli'ye hayli soğuk geçen kış aylarında gelmeyi planlıyorsanız, yanınıza kalın kıyafetlerinizi almanızda fayda var. Bölgede hüküm süren iklimin de etkisiyle Tunceli'de bitki ve hayvan çeşitliliği son derece fazla. Tahıl, yem ve un üretimi ise şehrin ekonomisini ayakta tutan başlıca alanlardan.

Anadolu'nun zengin kültür birikimini en iyi yansıtan şehirlerden olan Tunceli'de gezerken Elti Hatun Camii ve Eski Camii gibi eserleri görebilirsiniz. Karagöl Çağlayanı ve Munzur Vadisi Milli Parkı ile doğa severleri kendisine aşık eden şehirde ayrıca kaplıca turizmi de gelişmiş sayılabilir. Mazgirt Kaplıcasına gelerek çeşitli eklem rahatsızlıkları ve romatizma hastalıkları için şifa arayabilirsiniz. Tunceli'de alışverişe çıktığınızda ise özellikle Ovacık ve civarında çokça satılan yöresel sarımsaklar sizi bekliyor. Eğer daha geleneksel bir şeyler satın almak isterseniz, heybe adı verilen çantaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca Tunceli ve civarında yetişen çiçeklerden elde edilen yöreye özgü ballar da bu anlamda harika bir seçenek sayılabilir. 

Doğu Anadolu'nun yüzyıllara şahitlik eden şehri Tunceli’de bölgesel festival ve kutlamalar sayesinde her dönemde eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz. Haziran ayında gerçekleşen Çemişgezek Dut ve Peynir Festivali ile Temmuz ayında düzenlenen Munzur Kültür ve Doğa Festivali bu konuda kesinlikle dikkate değer alternatiflerden. Bahar ve yaz aylarının gelmesiyle beraber çok daha canlı bir atmosfere kavuşan Tunceli'de bu mevsimlerde ailenizle beraber pikniğin tadını çıkarabilirsiniz. Özellikle şelale ve akarsuların kenarında ziyaretçileri ağırlayan piknik alanları ayrıca yazın kısmen yükselen sıcaklıklardan daha az etkilenmenizi sağlayabilir.

Tunceli Otogarı Hakkında

Tunceli merkezinde güzel bir konumda, Ali Baba Mahallesi’nde Cemal Gürsel Caddesi üzerinde bulunan Tunceli Otogarı, oldukça eski bir otogar ve özellikle Doğu Anadolu Bölgesi ulaşım ağı üzerinde bulunduğundan çok hareketli. Türkiye’nin hemen her şehrine otobüs seferlerinin gerçekleştirildiği otogardan şehir merkezine yolcuların kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilmesi için belediye otobüsleri, minibüsler, yolcu servisleri ve taksiler hizmet veriyor.

Yolcu Servisleri

Tunceli Otogarı’ndan en kolay ve hızlı ulaşım aracı olan, otobüs firmalarının sunduğu yolcu servisleri yoğun olarak kullanılıyor. Onlarca ulusal ve yerel otobüs firmasının ofisinin bulunduğu otogarda yolcu servisleriyle Ali Haydar Veziroğlu Caddesi, Cumhuriyet Caddesi ve Yaşar Kemal Caddesi gibi yoğun caddelere 15 dakika içinde gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Otogar önündeki Cemal Gürsel Caddesi üzerinde durakları bulunan belediye otobüslerini kullanarak da sabah 07:00’dan 20:00’a kadar şehrin her caddesine ve Atatürk Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ve Alibaba Mahallesi gibi pek çok yoğun nüfuslu mahallesine gidebilirsiniz.

Minibüsler

Otogar içinde bulabileceğiniz minibüsler hem Tunceli merkezine hem de Geyiksuyu, Erdoğdu ve Kocakoç Bucağı gibi merkezi ilçe ve köylere ulaşım hizmeti veriyor. İlçe ve köy minibüsleri her saat, şehir içi minibüsleri ise her yarım saate bir bulabilirsiniz. Minibüsler, gece 20:00’a hizmet veriyor, bu saatten sonra ise taksilerle şehir merkezinde istediğiniz noktaya gidebilirsiniz.

Taksi

Tunceli Otogarı içerisinde 7 gün 24 saat açık olan Terminal Taksi durağına (0428) 212 26 18 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz. Çok bavulunuz veya aceleniz varsa taksi, ulaşım için iyi bir seçenek olacaktır.

Tunceli Otogarı Hakkında

Şehir merkezinde güzel bir konumda bulunan Tunceli Otogarı’na Tunceli Belediyesi ve Tunceli İl Sağlık Müdürlüğü gibi merkezi noktalardan yürüyerek ulaşmak mümkün. Şehrin mahallerinden, ilçe ve köylerinden otogara ulaşım için ise belediye otobüsleri, yolcu servisleri, minibüsler ve taksiler düzenli olarak hizmet veriyor. 

Belediye Otobüsleri

Munzur Üniversitesi (eski Tunceli Üniversitesi), İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Mor AVM gibi merkezi noktaların önünde; Cumhuriyet Caddesi, Fevzi Çakmak Caddesi ve Zeytintepe Küme Evler gibi yoğun yerlerde duraklarını bulabileceğiniz belediye otobüsleriyle sabah 07:00 ile 20:00 arasında kısa sürede otogara ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Şehir içi minibüslerin ana caddelerin yanı sıra Moğultay Mahallesi, İsmet İnönü Mahallesi, Aktuluk Mahallesi ve Esentepe Mahallesi gibi binlerce nüfuslu kalabalık mahallelerde de durakları bulunuyor. Belediye otobüsleri gibi akşam saat 20:00’a kadar ulaşım hizmeti veren minibüslerle kolayca Tunceli Otogarı’nda olabilirsiniz. Otogardan ilçe ve köylere gitmek için ise otogar içinde kendi peronları olan minibüsleri kullanmanız gerekiyor. Her saat başı hareket eden bu minibüslerle Tunceli’nin her ilçe ve köyüne gidebilirsiniz.

Yolcu servisleri

Ücretsiz olan bu servislerini otobüs firmaları kendi yolcuları için sağlıyor. Şehir merkezindeki bilet satış noktaları önünden genellikle 30 dakikada bir hareket eden ücretsiz yolcu servisleriyle Tunceli merkezinden otogara kısa sürede gitmeniz mümkün.

Taksi

Tunceli merkezinde ana caddeler üzerinde 24 saat açık taksi durakları var. İsterseniz 7/24 açık olan (0428) 212 26 18 numaralı Terminal Taksi’den de bulunduğunuz noktaya taksi çağırabilirsiniz. Moğultay Mahallesi üzerinde durağı olan ve (0428) 212 18 12 numarasından ulaşabileceğiniz Munzur Taksi, Tunceli Emniyet Müdürlüğü önünde bulabileceğiniz (0428) 212 17 22 numaralı Arı Taksi ve Hürriyet Caddesi üzerinde hizmet veren (0428) 212 21 14 numaralı Mameki Taksi de istediğiniz saate ulaşım hizmeti alabileceğiniz taksi durakları.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Tunceli Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Tunceli
420 TL217 sa 15 dk
roomİzmir - Tunceli
450 TL121 sa 30 dk
roomAnkara - Tunceli
350 TL112 sa 30 dk
roomAdana - Tunceli
300 TL19 sa 30 dk
roomBursa - Tunceli
450 TL118 sa
roomAntalya - Tunceli
450 TL118 sa

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Tunceli otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Tunceli otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Tunceli otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Tunceli yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Tunceli 18 saat , İzmir - Tunceli 21 saat 30 dakika , Ankara - Tunceli 12 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Tunceli seferleri bulunuyor?
expand_more
Tuncelililer Türkiye’nin birçok şehrinden Tunceli seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  18 saat schedule
 • İzmir
  21 saat schedule
 • Ankara
  12 saat schedule
 • Adana
  9 saat schedule
 • Bursa
  18 saat schedule
 • Antalya
  18 saat schedule
 • Trabzon
  6 saat schedule
map placeholder
expand_less