Tekkeköy Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Tekkeköy Hakkında

Tekkeköy Hakkında

Samsun şehrine bağlı, Karadeniz kıyısında şirin bir ilçe olan Tekkeköy, yemyeşil doğası ve Karadeniz manzarasıyla harika bir gezi fırsatı sunuyor. Samsun merkezine sadece 15 dakika uzaklıkta olan Tekkeköy’de Tunç Çağı ve Hitit dönemlerinden önemli eserler görme şansı bulacaksınız. Tekkeköy Ören Yeri’nde yapılan kazılarda bu dönemlere ait pek çok paha biçilmez eser bulundu. Tekkeköy Ören Yeri aynı zamanda doğa yürüyüşlerinin de önemli adreslerinden biri. Tekkeköy merkezinde mutlaka uğramanız gereken yerlerden biri ise Atatürk Evi. Bu çok ilgi çeken ev, Selanik’te Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evin bir kopyası. Sadece dış mimarisi değil, aynı zamanda iç dekorasyonuyla da Atatürk’ün çocukluk evini yansıtan Atatürk Evi, ilçenin en çok ilgi gören ve ziyaret edilen yeri.

Tekkeköy Mağaraları ise bölgenin en eski yerleşim bölgesi ve tarih meraklıların çok ilgisini çekiyor. Bu etkileyici mağaralarda pek çok kazı yapıldı ve Paleolitik Çağ’a kadar uzanan tarihi eserler bulundu. Tekkeköy Mağaraları içinde rehberlerle birlikte gezebilir ve binlerce yılda oluşan sarkıtları görebilirsiniz. Burada bulunan eserler, Türkiye’nin ilk İmitasyon Müzesi olarak hizmet veren Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi Müzesi’nde sergileniyor, tarih meraklıları bu müzeyi de gezerek binlerce yıllık eşyaları inceleyebilirler.

Tekkeköy Otogarı Hakkında

Samsun merkezine 16 kilometre uzaklıktaki Tekkeköy Otogarı, ilçe merkezine yürüyüş mesafesinde Samsun Bulvarı üzerinde konumlanıyor. Otogardan kısa bir yürüyüşle Tekkeköy Belediyesi, resmi daireler ve alışveriş merkezlerine gidebilirsiniz. Tekkeköy Otogarı’ndan isterseniz toplu taşıma araçlarını kullanarak da belirli saatlerde istediğiniz mahalleye, diğer ilçelere ve köylere rahatça gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Otogar önündeki Samsun Bulvarı Kahvecioğlu Sokak ve Doğan Sokak üzerinde durakları bulunan belediye otobüsleriyle Tekkeköy Adliyesi, Yeni Samsun Stadyumu, Teyfik Öztürk Caddesi, Tekkeköy TOKİ konutları, Tekkeköy Mağaraları, İstiklal Caddesi, Selanik Caddesi gibi turistik ve merkezi noktalara 10-15 dakikalık kısa bir yolculukla ulaşma şansınız var.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı T4-Terminal-Tekkeköy veya Tekkeköy-Yeşilyurt-Kerpici-Kışla-Kahyalı-Köprübaşı arasında ulaşım sağlayan özel halk minibüsleriyle de Tekkeköy Otogarı’ndan Samsun merkezine ve çevre ilçelere gidebilirsiniz.

Minibüsler

Otogar çevresinde durakları olan minibüslerle de gece saat 21.30’a kadar 19 Mayıs Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Çay Mahallesi, Yavuzlar Mahallesi gibi binlerce nüfuslu yoğun mahalleye kolayca gidebilirsiniz.

Tekkeköy ilçe ve köy minibüsleri ile ise Samsun merkezinin yanında Ayvacık, Atakum, Çarşamba, Canik gibi 17 ilçesine ve köylerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Tekkeköy Otogarı çıkış kapısı önünde durağını göreceğiniz taksilerin yanı sıra Yücel Sokak üzerinde 7 gün 24 saat hizmet veren Tekkeköy Merkez Taksi'ye de 0546 921 90 25 numara telefon ulaşarak taksi çağırabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Tekkeköy Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Tekkeköy otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Tekkeköy otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Tekkeköy otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Tekkeköy yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Tekkeköy 12 saat 30 dakika , İzmir - Tekkeköy 15 saat , Ankara - Tekkeköy 7 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Tekkeköy seferleri bulunuyor?
expand_more
Ali Osman Ulusoy, Kanberoğlu Turizm, Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Tekkeköy seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  12 saat schedule
 • İzmir
  15 saat schedule
 • Ankara
  6 saat schedule
 • Adana
  11 saat schedule
 • Bursa
  12 saat schedule
 • Antalya
  14 saat schedule
 • Trabzon
  5 saat schedule
map placeholder
expand_less